zbuy zbuy komentáře u knih

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Údolí mrtvých mě dokázalo upoutat od prvních stran a čím hlouběji jsem se nořil do děje, tím více mě zajímalo, jak se celý případ Davida Rakera vyvine. Výborně vystavěný detektivní příběh, nechybí napínavé okamžiky, ani akční vsuvky. Tuhle knihu jsem si vážně užil.

06.03.2023 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Výborná historická detektivka, autor potvrdil, že je mistrem i mimo žánr fantasy.

02.08.2022 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Můj první přečtený Harry Hole, skvělá kniha.

01.08.2022 5 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Víc, než krimi je to psychologický thriller, hlavní postavě zabijí snoubenku, ten se pak potýká s depresí a později s dilematem, jak naložit s pachatelem. Ve štvanici jsem čekal od autora víc odvahy, že se nebude držet tolik při zemi a bude i trochu víc akce v zahraniční části, i když vím, že se hodně drží faktů, skutečných postupů policie a má své morální hranice. Přesto bych uvítal trochu popustit uzdu fantazii a spisovatelské nadsázce.

08.07.2023 4 z 5

Koniáš & Bakly - Mrtví muži Koniáš & Bakly - Mrtví muži Miroslav Žamboch

Koniáš a Bakly v jedné knize? Ano i ne. Čtete o dobrodružstvích obou hrdinů, které probíhá časově (v jistém smyslu i dějově) souběžně, ale v příběhu se nesetkají. Tohle by mohly být dvě samostatné tenčí knihy, je ale příjemné číst střídavě o obou hlavních postavách a vytvářet si obraz světa ve kterém konají své činy. Každý je z trochu jiného těsta, Koniáš likviduje nepřátele pomocí promyšlené strategie, Bakly zase válcuje protivníky jako rozjetý tank. Dýchlo na mě kouzlo prvních povídek s Koniášem a i Bakly je zase ten starý dobrý Řezník. Výborné počteníčko.

01.09.2023 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Přesně takhle si představuji realistickou, napínavou krimi z českého prostředí. Parádní čtení.

26.07.2023 5 z 5

Do pekla a zpět Do pekla a zpět Jakub Hoza

Hlavní hrdina Strašák je mixem Snake Pliskena, šíleného Maxe Rockatanskyho a Johna Ramba, pro nepřátele těžce vražedná kombinace. A o nepřátele není nouze, protože je Strašák vysazen ve vězeňské zóně plné zabijáckých maniaků s kanibalskými choutky, že by se nad jejich apetitem nestačil divit ani Hannibal Lecter. Hlavní hrdina likviduje protivníky po tuctech jako John McClane a hází u toho víc hlášek než Joe Hallenbeck. Tenhle příběh je opravdu maso a krev, až jsem měl ke konci dojem, že dochází k mírné devalvaci těchto komodit. Dobrá oddechovka.

17.03.2023 4 z 5

Černá hora Černá hora Laird Barron

Izajáš – bývalý mafiánský zabiják, v současnosti soukromý detektiv hned v úvodu Černé hory řeší několik zakázek, před sebou má ale hlavní úkol vypátrat (případně sejmout) sériového vraha. Laird Barron se v této knize nezapřel a mimo jiné zahraje i na jemnou hororovou strunu, ve které je mistr. Akčních scén v knize moc nehledejte, stránky jsou zaplněny bravurními popisy, přirovnáními, popkulturními odkazy, tajemnou mystikou i barevnými děsivými sny hlavního hrdiny. Tahle kniha je každopádně neotřelé, napínavé čtení a směle ji u sebe zařadím mezi nejlepší letošní krimi.

02.10.2022 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Drsné prostředí hor, vražda, napínavé pátrání proložené občasnou akcí - skvělá kombinace ke čtení.

23.08.2022 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Nejlepší Kotletovska série, postapo plné radioaktivity, špíny, krve a násilí.

05.08.2022 5 z 5

Samarkand Samarkand Miroslav Žamboch

Samarkand, město lidí a démonů. Vlastně hlavně démonů, lidé jsou zde převážně za otroky, sluhy, případně potravu. Miroslav Žamboch v této dvou set stránkové novele předkládá klasický příběh muže, bojující nejen s démony, ale i se svou minulostí a se sebou samým. Příběh muže ochotného položit svůj život za záchranu své rodiny. Ano nic sofistikovaného, ani nového, u autora klasické schéma, ale upřímně spousta fanoušků ani netouží, aby Žamboch experimentoval a psal nějak novátorsky, zcela jinak. Jsem rád, že se autor vrátil do světa Drsného spasitele a doufám, že to nebyl jeho poslední návrat.

18.10.2022 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Fenomenálně propracovaná kniha, vlastně celá série. Nelze udělit menší hodnocení, než maximální počet.

22.07.2022 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Výborné české krimi.

27.05.2022 5 z 5

Temné hodiny Temné hodiny Michael Connelly

Policistka Ballardová v Temných hodinách rozplétá dva závažné zločiny s maximálním nasazením. Příběh je napsaný v době pandemie, pozadí kriminálního případu dokreslují roušky, propagace očkování, hnutí Black Lives Mater a útok na Kapitol Spojených států. Už jsou to více případy Ballardové než Harryho Bosche, který má v knize vedlejší roli, což ovšem neubírá na čtivosti a napětí. Michael Connelly opět skvěle zabodoval.

24.06.2023 5 z 5

13 hodin 13 hodin Deon Meyer

Detektiv Griessel musí řešit v časovém presu dva urgentní případy, není čas na nějakou zbytečnou vatu a roztáčí se třináct hodin náročného vyšetřování. Vražda hudebního magnáta, smrt mladé dívky a pátrání po její kamarádce nenechají čtenáře vydechnout. Barvitě vykreslený náhled nejen do šoubyznysu a policejní práce v Jihoafrické republice.

08.12.2022 5 z 5

Konec světa Konec světa Peter Temple

Třetí kniha s netradičním právníkem Jackem Irishem, se drží nastolené linie předchozích dílů. Spousta charakteristických postav, nádech drsné školy, odhalování zločinu skryté pod rouškou politického spiknutí i policejní korupce. Je zde o trochu více akce osvěžující děj, než ve dvojce. Kvalitní krimi čtení.

15.10.2022 5 z 5

Lars pod palbou Lars pod palbou Daniel Gris

Tohle je u mě na nejvyšší hodnocení, promyšlené, poutavé čtení.

17.08.2022 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Skvělé volné pokračování, špičková kriminálka.

27.05.2022 5 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Zaprvé, tahle knížka není určena pro fanoušky Kotletovych krváků. Leoš Kýša v Sudetenlandu dokázal v lehce alternativní historii vyprávět detektivní příběh se silnou, uvěřitelnou dobovou atmosférou. Zápletka je zajímavá, přesto mi zpočátku trvalo, než jsem naskočil do děje a zorientoval se v kupě německých jmen. Neposadil jsem se z toho na zadek, ale líbilo se mi to a myslím, že podle počtu hodnocení a komentářů se podařilo Kýšovi to, co chtěl, rozvířit trochu vody, zkusit trochu jiný žánr a možná oslovit i nové čtenáře.

20.03.2024 4 z 5

V tajné službě Koruny české V tajné službě Koruny české Jan Kotouč

V tajné službě Koruny české - tahle jednohubka se Janu Kotoučovi opravdu povedla. Napínavý špionážní příběh s akčními scénami, za který by se nemusel stydět ani Flemingův agent 007. Navíc dodává další střípky do celkového obrazu alternativního světa s Česko-slovenským královstvím.

24.10.2022 5 z 5