zapina zapina komentáře u knih

Jídlo a pití v pravěku a ve středověku Jídlo a pití v pravěku a ve středověku Magdalena Beranová

Je psaná trošku jiným stylem než většina knih. Někomu to může přijít náročné, ale mě se četla dobře a pro mě tento styl měl smysl. Kdyby to nebylo jinak napsané byl by v tom chaos. Kniha je velmi zajímavá a bohatá na spoustu informací.

10.11.2016 4 z 5

Návrat Návrat Lisa Jane Smith

tak to byl nejhorší díl z celé série.. jsem moc zklamaná

29.07.2013 1 z 5

Nevinné lži Nevinné lži Kerstin Gier

Úžasný čtení pro ženy.. skvělá oddychovka, při které se člověk i zasměje :) doporučuju

04.06.2013 5 z 5

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Skvělé. Jen doporučuju...

27.05.2013 5 z 5

Čítanka pro učební obory SOU Čítanka pro učební obory SOU Josef Soukal

Dobrá čítanka... samé dobré ukázky, ráda jsem z ní ve škole četla :)

12.05.2013 5 z 5

Fiesta Fiesta Ernest Hemingway

Já ho miluju :) Knihu jsem doslova hltala a celou mě vtáhla do sebe.. Určitě si ji zas někdy přečtu

11.05.2013 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Museli jsme ji číst ve škole, ale pro mě to bylo utrpení. Vubec se mi tahle série Harry Potter nelíbí.. ani jsem ji nedočetla

11.05.2013 1 z 5

Džínový svět Džínový svět Radek John

Četla jsem ji v pubertě a hltala jsem ji, ale kdybych jí četla teď nevím jestli by se mi ještě tak moc líbila

11.05.2013 4 z 5

Princezna z Nemanic Princezna z Nemanic Hedwig Courths-Mahler

Četla jsem ji asi ve svých 11 letech na doporučení babičky a knihu jsem si opravdu zamilovala. Je to takové hezké dívčí odpočinkové počteníčko :)

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

No, musela jsem je číst a musím se přiznat, že mě vubec nebavily...

11.05.2013 2 z 5

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

Taková dívčí kniha dospívající dívky.. ale nějak jsem pořád hlavní hrdinku nechápala

11.05.2013 3 z 5

Pohádky z tisíce a jedné noci Pohádky z tisíce a jedné noci Alexander Halvoník

Tuhle knihu miluju! Máma mi z ní četla před spaním a ty obrázky, jsou dokonalé! :) Krásná vzpomínka na dětství

Temné shledání Temné shledání Lisa Jane Smith

Tahle série mě zatím ještě nezklamala, nemá tendenci s novějšími díly klesat na úrovni. Jsem jen hrozně napnutá jak to vše skončí :)

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Film jsem před čtením knihy neviděla a po přečtení zvažuju jestli ho vubec vidět chci :D Mám bujnou fantazii takže jsem se u knížky dost bála :D Ale kniha jako celek je výborná.. je zde napětí, psychologie... opravdu zajímavé

Podniková ekonomika Podniková ekonomika Eva Kislingerová

Byla mi doporučena učitelkou, ale její cena mě dost odrazovala, ale nyní jsem ráda, že jsem si jí koupila. Je dobře napsaná takže člověk by měl vše snadno pochopit. Určitě doporučuju.

11.05.2013 3 z 5

Konec léta Konec léta Danielle Steel

Chtěla jsem nějakou oddechovku, což se mi splnilo. Kniha je čtivá a pořád se v ní něco děje, čtenář se nenudí. Moc se mi líbilo, že kniha byla psaná z pohledů všech hlavních hrdinů. Ale hlavní hrdinka a mučednice mě neuvěřitelně štvala a vytáčela. Také mě hrozně vytáčel překlad, v knize je mnoho překlepů, které při čtení hodně ruší. Kdo má rád nereálnou a sladkou romantiku, tak doporučuji.

25.04.2020 3 z 5

Hitlerova nenávist k Židům - Klišé a skutečnost Hitlerova nenávist k Židům - Klišé a skutečnost Ralf Georg Reuth

Člověk se na knihu musel hodně soustředit, aby všechny informace dokázal pochytit. Rozhodně to není oddechovka :) Ale kniha se mi moc líbila, zodpověděla mi spoustu otázek a ukázala další pohled na tuto problematiku. Kdo se o toto téma zajímá, určitě doporučuji!

17.04.2020 4 z 5

Oheň na vodě : Povídky Oheň na vodě : Povídky Arnošt Lustig

Povídky jsou spíše takovými úvahami. Kniha může být svou hloubkou obtížnější ke čtení než předchozí knihy pana Lustiga, ale pro člověka, který se o toho téma zajímá, stojí za přečtení.

01.05.2019 4 z 5

Nahý vikomt Nahý vikomt Sally MacKenzie

Kniha nebyla špatná. Četla se dobře a děj byl zajímavý. Ale asi tento žánr pro mě není. Chtěla jsem něco romantického, což tato kniha byla a na odpočinkové čtení je ideální.

20.03.2019 3 z 5

Židovka Židovka Andrea Coddington

Nejprve jsem se do knihy nedokázala začíst, protože je psaná po slovensky. Knihu jsem na nějakou dobu dala stranou a asi to měla svůj důvod, protože když jsem se k ní vrátila, tak jsem se od ní již nemohla odtrhnout. Naprosto mě pohltila. Je to velmi dojemný příběh, který ukazuje jak se nám za vlády komunismu žilo. Hlavní hrdinku velmi obdivuji za to, co vše dokázala a i přes všechny strasti života stále dokáže jít dál vzpřímeně a s pozitivním myšlením. Někdy nás život velmi zkouší a myslím, že každý se v něčem v této knize najde. Moc děkuji za tuto knihu, protože mi dodala naději a zároveň otevřela oči.

07.10.2018 5 z 5