Princezna z Nemanic

Princezna z Nemanic https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48135/bmid_princezna-z-nemanic-mpv-48135.jpg 4 23 7

Dívčí román o sirotku v polské šlechtické rodině. Román o sirotkovi z původně bohaté rodiny, jehož rodiče byli pro svou lásku a nerovný sňatek vyděděni. Po smrti obou rodičů se dívky ujala šlechtická rodina, která ji vychovávala jako společnici a služku své rozmazlené dcery. Oporou děvčeti je domácí učitelka a starší syn, který jí odmalička projevuje soucit a sympatie. Do 18 let dívka netuší o svém šlechtickém původu, ale pak se díky své babičce stává bohatou dědičkou. Svými penězi zachraňuje rodinu pěstounů a nakonec se stane snoubenkou jejich syna.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Road

Die Bettelprinzeß , 1914

Nofar197
07.12.2022 3 z 5

Kdysi jsem ji objevila u kamarádky na chatě. Je to klasická červená knihovna, ale vyzdvihuje i dílu vůle a dobrá srdce i pevný charakter některých protagonistů - vychovatelka Miss Nobbs, Jan, paní Kielcova, podomek Matyáš, přítelkyně z penzionatu.

Barza
26.11.2019 3 z 5

Ke knize jsem prisla v nejakem bazaru uz pred casem. Ted jsem ji precetla, abych zjistila, zda je vhodna pro mou dceru. Dojimavy pribeh jsem nekolikrat proplakala, je to hezky napsane. Kdyz to clovek rekne hodne zjednodusene, tak je to vlastne Popelka na polsky zpusob.

BlairWaldorf
17.02.2016 5 z 5

jedna z mých nejmilejších knížek :)

Libuna
15.02.2014 5 z 5

Tuto knížku jsem dostala v dětství od mamky a velice se mi líbila opět jsem ji nedávno četla a nikdy se neomrzí je velice pěkně napsaná mám ji dodnes pokaždé mě chytila za srdce . Mám od této spisovatelky asi 50 knih a velmi se mi líbí. Jen doufám že ty skutečné knihy nikdy nevymizí . Držet je v ruce to je prostě nej..

Daffodila
12.12.2013 5 z 5

Knihu jsem jako malá holka objevila v babiččině knihovně. Byla to malá, ošoupaná knížečka v modrých deskách. Vypadala, že se každou chvíli rozpadne, někdo ji asi četl často. I já - po prvním přečtení, kdy mě tahle kouzelná knížečka chytla za srdce, jsem se k ní ráda vracela pokaždé, když jsem byla u babičky na návštěvě.

zapina
11.05.2013 5 z 5

Četla jsem ji asi ve svých 11 letech na doporučení babičky a knihu jsem si opravdu zamilovala. Je to takové hezké dívčí odpočinkové počteníčko :)

hanicka258
07.03.2013 5 z 5

Nádherný příběh, mockrát oplakaný... Eva si ve svém životě prožila opravdu těžké situace, ale nikdy na svou pěstounskou rodinu nezanevřela, za což ji moc obdivuji... Knihu doporučuji vřele a ještě víc než vřele...

pohádky princezny

Hedwig Courths-Mahler