zandu Online zandu komentáře u knih

Klan velkého medvěda 1 Klan velkého medvěda 1 Jean Marie Auel

Budu zde, u tohoto prvního dílu, hodnotit celou sérii. Miluju ji. Komplet. Četla jsem ji během 20 let asi 5x, 6x a nyní se mi i podařilo celou sérii sehnat. A navíc za rozumný peníz... Konečně ji mám doma!!!! Jsem šťastná jako blecha. Ještě by mohl vyjít ten úplně poslední díl Země malovaných jeskyní a to by bylo úplně parádní.

18.06.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Co napsat. Skvělá, jako všechny předchozí...

16.06.2020 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Ách. Romantika jako trám. Kavárna byla taky super a časem se pustím ještě do Cukrárny. Krásné odpočinkové počteníčko.

25.03.2020 5 z 5

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Příběh nezlomné lidské vůle, která paní Zdence pomohla přežít hrůzy... Kromě věty "klid je síla" mi v hlavě utkvěla ještě jedna: "když nám jde o život - jsme schopni zázraku". Tato kniha by měla být povinnou četbou. Smekám.

13.03.2020 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Ty bláho... Tak to ze začátku vypadalo, že to pro mne bude zatím nejslabší díl a ono vůbec ne. Protože jsem měla celý den čas, tak jsem četla, četla a dočetla. Jako zase skvělý!!!!

10.03.2020 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Skvělá duchařská strašidelná "pohádka" pro dospělé. Super změna po krimi a thrillerech plných vražd. Opravdu jsem se místy bála.

19.02.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Já tedy nevím... Mě kniha vůbec neoslovila. Po asi 50 stranách jsem to vzdala a odložila... To se mi stalo ještě nedávno u Poslední dívky. A to se snažím rozečtené knihy neodkládat, ale dočíst, byť se k tomu musím nutit. Prostě Bryndza nebude můj šálek kávy.

08.02.2020 odpad!

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Jsem moc ráda, že jsem vytrvala a počáteční nutkání knihu odložit jsem překonala. Příběh mě nakonec pohltil. Ach ten nevyzpytatelný život... nikdy nikdo nevíme, co pro nás "osud" chystá...

21.04.2024 4 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Jaj, to bylo krásný!

17.01.2024 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Hezké, příjemné, předvídatelné čtení :-)

21.10.2023 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

O (ne)jednom zničeném životě. Deprese, zoufalství. Ale po Lese v domě od p. Mornštajnové se zde u mě již nedostavil ten au - efekt.
A zvláštní neurčitý závěr knihy. Nemám ráda takové konce.

04.10.2023 4 z 5

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Kdysi jsem byla fanoušek Nirvany a to mě vlastně tak nějak nakoplo k tomu, abych si knihu koupila. A říkala jsem si, že se k ní někdy, třeba, i dostanu. Nakoukla jsem, začala číst... a nemohla jsem přestat. Naprosto skvělá autobiografie! Je to, jako by DG seděl s vámi na pivku a vyprávěl. Vřele doporučuji naprosto každému.

04.03.2023 5 z 5

Píseň severu Píseň severu Michaela Merglová

Pecka!
Bála jsem se, aby druhý díl neztratil tempo. A zklamání se nekonalo! Naopak, tempo se zvýšilo. Jsem nadšená.
***
"... Já jsem hrdina! Já... au!"
Naklonila hlavu ke straně. "Hrdinové nefňukají ze škrábanců. "
"Já nefňukám! Já básnicky zatínám zuby!"

03.02.2023 5 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Příjemné, bláznivé, svižné čtení. Moc se mi to líbilo a jdu na druhý díl.
***
"Kdyby tě něco přepadlo, tím ostrým bodej tak dlouho, dokud se to nepřestane hýbat. A klidně i chvíli po tom."
"Já vím, jak zacházet s dýkou!"
"Vážně? Kolik chlapů už jsi bodnul?"
"Jednoho."
"Koho?"
"Ehm... Sebe. Omylem. Ale i to se počítá!"
***
"Vždycky jsem si myslela, že se zachraňují princezny. "
Cuchenan se zašklebil. "Však on básník je taková princezna. Ale neříkej mu, že jsem to řekl. "

26.01.2023 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Nádherný příběh. Krásná, drsná pohádka.
Zatím (dle mého názoru) nejhezčí z těch čtyř, které jsem četla.

20.11.2022 5 z 5

Začátek a konec nejhezčí, ačkoli velmi smutný. To ostatní...prostě román, u kterého nemusíte přemýšlet - on, ona atd...
Kniha se čte velmi rychle, je to taková jednohubka.
A úplně nejkrásnější je název knihy :-)

11.11.2022 2 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Na začátku jsem se nemohla začíst a chtěla jsem tuto knihu odložit! Ještě že jsem pár stránek vydržela, protože najednou mě příběh vtáhl a já hltala stránku za stránkou.
Dle mého názoru je to zatím naprosto nej kniha této spisovatelky. A že obě předchozí byly také skvělé. Ale tato je překonala.

25.07.2022 5 z 5

Zkáza Jezerní kotliny Zkáza Jezerní kotliny Petr Hugo Šlik

Myslím, že Zkáza Jezerní kotliny je velmi důstojné pokračování. Moje dvaačtyřicetiletá dušička zaplesala a já se vrátila do dětství. Tenkrát jsem foglarovky milovala.
Moc se mi příběh líbil, kresba je krásná a velmi ráda doporučuji i skalním příznivcům foglarovek.

14.01.2022 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Toto je jedna z knih, ke které se ráda vracím

22.10.2021 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Dobré to bylo. Osvícení je lepší, ale Doktor Spánek je důstojné pokračování. Je to jiné, ne tak děsivé.

01.02.2021 4 z 5