zandu zandu komentáře u knih

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Nebudu hodnotit hvězdičkami, protože jsem nedočetla. Bohužel. Po prvním skvělém dílu, mi tento přišel...já nevím...trapný? A odradil mě i od těch ostatních. Možná to mělo zůstat jen u jedné knihy...

30.12.2020

Eda a Ferda Eda a Ferda Irena Kaftanová

Dcera (nyní 4,5roku) ji má moc ráda. Četly jsme už několikrát a číst ještě budeme :-)

16.11.2020 5 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Tak tento díl byl také velmi čtivý. Super. Nakonec se z toho vyklubala velmi podařená trilogie :-)

16.10.2020 4 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Druhý díl byl lepší, trochu akčnější. Četlo se to úplně samo, najednou jsem byla na konci :-) a jde se na třetí díl

13.10.2020 4 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Amy se nechá zmrazit společně s rodiči s tím, že je za pár set let vzbudí (společně s dalšími dobrovolníky) kdesi na jiné planetě, která by měla být vhodná pro život. Ale Amy je rozmrazena mnohem dřív...
Tento první díl měl parádní rozjezd, poté děj dost zpomalil, ale ani tak nemůžu říct, že bych se nudila. Je tam něco, co člověka nutí číst dál.
Takové příjemné sci-fi čtení, troška romantiky, lehká krimi zápletka...
Četlo se to hezky (doporučuji spíše pro ty, kterým nevadí, že kniha není od začátku do konce nabouchaná akcí a zvraty) a jdu na dvojku - Milion sluncí

11.10.2020 4 z 5

Válka o přežití lidské rasy Válka o přežití lidské rasy David Kühn

Upřímně? Za mě ne... Bohužel. Námět dobrý, ale zpracování... ? Snažila jsem se, ale asi ve čtvrtině jsem to vzdala.
Četl to vůbec někdo před vydáním? Taková kravina, která mi hodně vadila - opravdu hodně vadila - chybějící čárky ve větách. Při čtení jsem zjistila, že mi to vadí víc než klasické hrubky, kterých je v knihách běžně spousta.

Je mi líto, ale prostě ne....

01.10.2020

Kniha skřítků náladovníčků Kniha skřítků náladovníčků Dagmar Medzvecová

Krásná knížka. Musím říct, že já jsem z ní nadšenější víc než dcera. Opravdu povedená :-)

28.08.2020 5 z 5

Reborn Reborn Alex Scarrow

Chci další díl!!!! A to nejlépe hned. Jako tahle série mě FAKT baví :-)

12.08.2020 5 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Tak tohle mě opravdu bavilo. Pro mě taková víkendová jednohubka. Zaujala mě obálka, z anotace jsem byla tak trochu na rozpacích, říkala jsem si, zkusím a uvidím. A byla to bomba. A jsem zvědavá na další díl.

26.07.2020 5 z 5

Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých) Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých) Justyna Bednarek

Nemá chybu. Baví dceru i mě. Perfektní

25.05.2020 5 z 5

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Přesto, že jsem tento druhý díl nezhltla jako ten první, i tak musím dát plný počet hvězdiček. Opět velmi čtivé. A těším se na další.

21.04.2020 5 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Opět pecka, jako i předchozí díly. Jen mi stále tak nějak vadí to označení thriller. Ale že děj vtáhne a nepustí - naprostý souhlas.

02.04.2020 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

I tento druhý díl byl super. Za mě tedy asi malinkato slabší než první, proto ubírám jednu hvězdičku, ale i tak paráda. A hned se vrhnu na třetí, ať se dozvím, jak to celé dopadne :-)

31.03.2020 4 z 5

Tlustý hrochu, zhubni trochu : veselé básničky o zvířátkách Tlustý hrochu, zhubni trochu : veselé básničky o zvířátkách Václav Budinský

Kraťounké veselé básničky pro děti i dospělé podle každého písmena abecedy. Dcerku baví. A mě vlastně také :-)

28.03.2020 4 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Tedy sice řazeno mezi young adult žánr, což je skupina, do které dávno věkem nepatřím, ale myslím, že na své si přijdou i ti dříve narození. Kniha je psána z pohledů dvou hlavních postav, děj má spád... Hodně mě to bavilo a hned se vrhnu na druhý díl.

13.03.2020 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Stejně jako Bryndza, ani Nesbo není můj šálek kávy. Třetí kniha za poslední dobu, kterou jsem po několika desítkách stránek vzdala...

10.02.2020 1 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Nejdřív mi pár stran trvalo, než jsem se začetla, ale vydržela jsem a nakonec to docela šlo. Takový hezký, milý oddechový příběh o lásce a o ničem.

08.02.2020 4 z 5