yetti74 yetti74 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Všechny knihy paní Mornštajnové jsou skutečně krásně napsané, Hanu nevyjímaje. Takže určitě doporučuji přečíst. A těším se na další knihu od této autorky. Zatím nikdy nezklamala.

29.05.2017 5 z 5

Tak po delší době hodnotím knihu plným počtem hvězdiček a píši hodnocení. Kniha je skvělá, pan Palán úžasně a s citem vede rozhovory, fotografie také krásné, vystihující plně život samotářů. Perfektně a zcela otevřeně sepsaný vhled do života lidí na samotě, do jejich prožívání, pocitů, jejich životní filozofie. Kniha vás donutí přemýšlet nad životem všech lidí, ať už žijících na samotě či ve společenství a vůbec nad smyslem života. Opravdu doporučuji a osobně se těším na další dva navazující díly, které už mám rezervované v knihovně.

30.05.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Krásně napsaná kniha o hrozných věcech. Já tam nic zlehčeného nevidím, jak se píše v některých komentářích níže. Jen je tedy z knihy zřejmé, že Lale pro to, aby přežil, musel udělat asi různé věci (jak se píše na konci knihy, bojoval s pocity viny, že jeho a Gitu mohou ostatní považovat za kolaboranty). Kdo z nás dnes ale toto může soudit, když tím neprošel? Jak by se zachoval každý z nás, když jde o život? V každém případě těžké téma, určitě Vás přinutí k zamyšlením nad různými věcmi života (i současného) a já tedy rozhodně doporučuji k přečtení.

13.01.2019

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Pro mě jedna z nejlepších knih, jaké kdy byly napsány. Četla jsem poprvé v cca 26 letech a teď ve 45 a jsem z ní nadšená pořád stejně. Doporučuji.

18.04.2020 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Dobře napsané, lehce se čte, žádné velké složitosti. Jen v závěru mi jeden detail případu přišel jako vypůjčený z Colomba, takže dávám jednu hvězdičku dolů. Ale jinak celkově gut. Po přečteném Plaváčkovi a Přiznat vinu už mám připravenou další Gofovu knihu.

12.07.2019 4 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Krásná, smutná kniha. Krásně vykreslené vztahy a postavy. Nejradši bych si o knize s někým popovídala a rozebrala ji. Tady se nechci rozepisovat, protože cokoliv bych napsala, tak by obsahovalo spojlery. A to samozřejmě nechci, abych nikoho neochudila o zážitek z knihy. No, tak aspoň napíšu, že ten ex-manžel mi teda pěkně lezl krkem :). Knihu dávám do doporučených.

02.07.2019 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Za mě dobrý. Kniha má spád, je napínavá. Taková oddechovka, není tam příliš postav, takže nic, nad čím by se muselo příliš přemýšlet. Na letní dovolenou jako dělané.

06.06.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak to je fakt psychárna, přečteno za jeden den, jak začnete číst tak čtete a čtete a čtete. Napínavé, má to spád, doporučuji. Chvílemi z toho budete lehce (někdo možná i více) na nervy, a to když se hlavní hrdinka stále a znovu a znovu nemůže vymanit z psychopatova područí.

06.08.2017 5 z 5

Dívky beze jména Dívky beze jména Martha Hall Kelly

Tak tahle kniha je asi nejlepší, co jsem kdy na dané "téma" četla, a že jich tedy nebylo málo. Ještě nemám dočteno, začala jsem včera, četla do 3 hodin v noci a dnes dočtu. Takže bude přečteno během dvou dní, kniha vás nutí číst stále dál, protože potřebujete vědět, jak se to osudy hlavních hrdinů bude vyvíjet dál. Ale hodnocení dávám už teď plné a rozhodně dám knihu do doporučených. Je to hodně silná kniha, těžké čtení, těžká doba, ale krásně napsané a zpracované. Když přečtete, budete si vážit všeho, co dnes považujete za úplně samozřejmé - svobody, jídla, zdraví a dalších věcí, které běžně ani člověk nevnímá. Hana a Zlodějka knih také super, tohle je další, kterou bych k nim zařadila, dokonce dala na první místo.

27.02.2019 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Pro mě super počtení. Ačkoliv se mi Dívka ve vlaku příliš nelíbila a dočetla jsem jí jen proto, že nerada odkládám nedočtené knihy, tak jsem si řekla, že Do vody přesto zkusím. A vyplatilo se. Jak je již níže v komentářích uvedeno, tak v knize je celkem dost postav, nad kterými člověk musí přemýšlet, aby se zorientoval, kdo je kdo. Ale je zde hezky vidět, jak jednu stejnou situaci mohou vnímat lidé odlišně. Tak jsem ráda, že jsem to s autorkou ještě zkusila. Když bude takto pokračovat, tak to není vůbec špatné.

31.03.2018 5 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Moje první kniha od tohoto autora, kterou jsem držela v ruce. Po cca třiceti stranách odkládám (i těch třicet stran byl výkon). Styl psaní mi vůbec nesedí. Po další jeho knize určitě už nesáhnu.

31.05.2020 1 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Skoro do poloviny mě kniha tak úplně nechytla, chvílemi jsem i přemýšlela, jestli jí neodložím. Ale ve druhé půlce se to rozjelo a byla jsem ráda, že jsem u knihy zůstala. Takže jedna hvězdička dolů za to, že se začátek tak táhl. Ale pak už parádní počtení.

25.12.2018 4 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Kniha přečtena za jeden den. Sepsána tak, že si člověk udělá přesnou představu, jak vše probíhá. Na film už se tudíž nechystám, kniha mi úplně stačila.
Při rozhovoru s pedofilem se mi ihned vybavila kniha Žil jsem jako pedofil, kterou jsem četla před pár lety. Nejdřív jsem dokonce myslela, že to je totožný případ, ale asi není. Jen zřejmě stejný základ, oblíbený vedoucí skautů, zneužívaní chlapci atd. No nevím, v každém případě hodně podobné.
Pavla a jeho maminky (a celé rodiny) je mi strašně líto, zneužívaní jim poznamenalo celý další život. Držím jim palce, aby vše bylo už jen dobré.

06.03.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Klobouk dolů, Žítkovské bohyně i Vyhnání Gerty Schnirch naprosto skvěle zpracované a napsané. Nemůžu se dočkat, až autorka vydá další knihu!!

05.10.2016 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Trvalo skoro do poloviny, než jsem se začetla, už jsem i přemýšlela, jestli knihu neodložím, ale vydržela jsem a vyplatilo se. Pak se děj pěkně rozjel a já jen koukala. Na konci jsem už byla vyloženě nadšená. I když byl konec tedy takový smutný. Jednu hvězdičku ubírám za ten pozvolný rozvleklý začátek. Nechci víc do komentáře psát, abych neprozradila, o co tam jde. Já to také netušila a myslím, že to překvapení je na téhle knize právě to pěkné. Že vůbec nějak netušíte o co tam půjde. A pak to jede. A pochopíte.

29.12.2018 4 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Při čtení jsem si stále říkala, že to snad není možné. Jak se mohla ta (marně přemýšlím, jak jí nazvat, ale matka nemohu) žena (šílenkyně?) chovat k dítěti. Ještě, že to David vůbec přežil! Skutečně hanba i otci, který toto trpěl. Začala jsem hned po přečtení číst další díl Ztracený chlapec a mám nachystáno i Člověk jménem Dave. Jsem zvědavá, jak se bude Davidův život odvíjet dál a držím mu palce, aby to bylo už jen dobré. Proč si vybrala jen jedno z dětí je tedy zvláštní a doufám, že "ji" dostihne nějaký trest. A také přemýšlím, že když se z toho pekla dostal David, jestli si pak nenašla jiného z Davidových sourozenců, kterého týrala.

03.02.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Sice jsem dočetla, ale řadím se k těm hodnotícím, kterým se kniha nelíbila. Nějak mě nezaujal ani styl psaní, ani děj, vše je takové překombinované, závěr také nic moc.

21.01.2018 2 z 5

Hezky napsaná kniha. Budiž výstrahou pro všechny, kdo by uvažovaly o vtahu s muslimem. Možná jsou výjimky, ale já osobně tomu nevěřím. Přečetla jsem již spoustu knih s touto tématikou a všechny se ve své podstatě shodují. A doposud jsem nikdy neslyšela o nikom, komu by takový vztah vyšel a nezměnil se v peklo. No, každý strůjce svého štěstí, ale v době, kdy se už toto všechno ví a bylo o tom napsáno spoustu knih, bych do toho tedy rozhodně nešla.

30.01.2017 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

No, jiné "Cartrovky" se mi líbili víc, nicméně čtivé to je.

15.11.2018 4 z 5

Pláč Pláč Helen FitzGerald

Mě kniha celkem nadchla, je tam psychologie, příběh z pohledu více různých postav a dobrý a zajímavý příběh, takže pro mě vše, co si od dobré knihy slibuji. Jen je kniha spíše depresivní, žádný optimismus nečekejte.

28.05.2018 5 z 5