YellowQueen YellowQueen komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hana je kniha s krásným, silným, smutným příběhem. Byla to moje první kniha této autorky a rozhodně ne poslední.

26.01.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Knížka to byla výborná, skvělé téma, takových knih by mělo být více, jen se mi velice špatně četla. Tato temná témata se vždycky špatně čtou, člověk se zkrátka bojí, co dalšího čeká hrdinu na následující stránce, a tak se tam ani nechce dočíst... povedené avšak smutné dílo

07.08.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další výborná kniha od Aleny Mornštajnové. Chytí čtenáře za srdce a nepustí. Přečteno jedním dechem.

24.03.2021 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Rychlovka na jedno dvě odpoledne, perfektní k pobavení, vždycky se neskutečně nasměju.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

O Zaklínači jsem slyšela už od spolužáka na střední škole, ale doopravdy jsem se k němu dostala až přes PS4 hru :D tam mě naprosto chytil a já si musela přečíst knihy, který miluju! Co se seriálu na Netflixu týče: hoooodně pokulhává

25.01.2022 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Konečně jsem se dokopala přečíst si i knížky, když tak miluju filmy!

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Super oddychová knížka. Ideální na proložení těžší literatury. Jen čtenář musí počítat s tím, že se co nejdříve bude chtít podívat do Kodaně osobně!

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Další výborná detektivka od mé oblíbené spisovatelky. Přečetla jsem ji jedním dechem. Oplývá neotřelým příběhem s menší zápletkou spojenou s Československem a dobou komunismu. A konec? Ten jsem fakt nečekala, pořád jsem si myslela a věřila, že se to nějak vysvětlí. Ještě teď si to v hlavě přemílám.

28.06.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

K této knize jsem se dostala díky kamarádce, která miluje knihy Jojo Moyes. V té době nějak měl vyjít i film, takže jsem se do ní rychle pustila a byla jsem nadšená. Krásný a zároveň velmi smutný příběh o lásce, že může přijít kdykoli, ke komukoli, překoná všechno neštěstí a přesto může mít takovou podobu, že "nechá" člověka láskyplně zemřít. Ano, člověk při čtení i pláče. Ne, nikdy na ni nezapomene. Čtení této knihy byl zážitek na celý život, natož shlédnutí jejího filmového zpracování s mými oblíbenými herci, kteří udělali postavy nesmrtelnými. Díky!

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Krásná, vtipná knížka, ke které jsem se dostala díky vydání její filmové podoby. Teď dočítám další díly a vždy se velice nasměju.

25.01.2022 5 z 5

Harryho Pottera naprosto miluju, takže netřeba slov. Jediné co mi vždycky vyvstává na mysl při čtení je, že ve filmu to bylo tak a tak a naopak při sledování filmu mě neskutečně irituje jak je to oproti ději v knížkách pozměněné :D

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Tak tohle byla lahůdka. Ze začátku mě dost vyděsil počet stran, přestože se tedy pouštím i do silnějších kousků. Každopádně po začtení se do příběhu se kniha četla sama. Ta komplikovanost osobností, děje, životů, jako byste všechno sami prožívali. A taky že někdo to třeba prožívá, v knize jsou skvěle zahrnuty všechny ty "podělaný" situace, který se komukoli z nás nakrásně můžou stát. Ale to je prostě život. A to je na tom vlastně to krásný. Nakonec stejně zjistíte, že i za tyhle "podělaný" situace jste vděčný a svým způsobem to byly ty nejhezčí dny vašich životů.

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Miluju to! To byla tak rozkošná kniha. Pořád jsem se jen smála, nebo mračila nad zvraty nebo se červenala nad explicitními zamilovanými scénami. Každopádně jsem se do celého příběhu totálně zamilovala!

08.09.2023 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Krásná klasika, která se vás dotkne, chytí za srdce, možná trochu rozesmutní, neskončí tak, jak byste si na první dobrou přáli, ale po přečtení ve vás zanechá radost a lásku, kterou je celá kniha prodchnutá.

01.04.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Tohle byla taková pecka. Četla jsem ji hodně dlouho, je poměrně delší, občas se člověk tolik nezačte a táhne se to, já ji navíc mohla číst jen za dne, protože jsem prostě posera, ale jinak je celý ten příběh tak skvěle napsaný, je napínavý, člověku se zatajuje dech, když rozklíčovává další a další záhady toho, co se vlastně děje, až mě hrozně mrzí, že už to skončilo. Vřele doporučuji všem milovníkům mysteriózních knih, filmů, všeho.

16.03.2023 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Krásná odpočinková kniha, velice mě bavilo, jak jsou postavy provázané s první knihou autorky Kavárnou v Kodani, takový hezký ohlédnutí zpátky to bylo. Ideální na proložení knih s těžší, temnější tématikou jako thrillery, psychologické knihy a tak.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Krásná kniha

18.09.2020 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Sérii Panský dům vnímám tak lehce rozporuplně. Na jednu stranu jsou to krásně napsané knihy, které se velice lehce čtou. Na druhou stranu by mi asi stačilo přečíst si první díl a tím to pro mě hasne. Každý díl byl totiž uzavřený, nijak závratně na sebe nenavazovaly, že byste opravdu museli přečíst všechny díly a dobrat se tak toho konce, takže když jsem pak četla druhý a teď i třetí díl, vyvstávala mi myšlenka, že to vlastně ani není nutné, čtu je jen proto, že patří do nějaké trilogie. Obzvláště když teď je na trhu i čtvrtý díl, možná bude i pátý a takhle donekonečna, tak moje zaujetí docela klesá. Každopádně původně plánované tři díly jsem si užila, napsané jsou krásně, ale pokračovat spíš neplánuji, pro mě je to krásně ukončená série.

26.01.2022 4 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Agathu Christie a Poirota miluju a budu milovat celý svůj život. Královna detektivek a král detektivů.

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

To bylo tak miloučký čtení před spaním, určitě si přečtu všechny díly, to bude krásná rychlovka na pár večerů.

19.08.2023 4 z 5