yellow yellow komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Tohle byla naprostá paráda. Kdybych mohla, tak dám 10 hvězdiček z 5. Po Marťanovi jsem měla poměrně vysoká očekávání, ale Spasitel je lehce překonal a líbil se mi ještě mnohem víc než Marťan. Bylo to propracované, opět bylo hodně chemie, fyziky a biologie, ale skvěle se to četlo.

10.11.2023 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Po dlouhé době jsme zase zabrousila do svého kdysi oblíbeného žánru. Po Marťanovi jsem pokukovala od té doby, co se kolem něj strhl takový humbuk. Ale nebyla chuť, nebyl čas. Teď konečně nadešla ta správná chvíle, všechno klaplo a já nebyla zklamaná. Chápu, proč kolem něj byl takový humbuk.

19.10.2023 5 z 5

Lepší člověk Lepší člověk Louise Penny

Nemůžu si pomoc, ale já prostě Three Pines žeru. Autorka si drží i u patnáctého dílu (a dalších) vysokou úroveň a rozuzlení tohoto příběhu bylo poměrně překvapivé. Závěr s ohledem na některé mé oblíbené postavy mě příliš nepotěšil, ale naštěstí jsem nemusela čekat a mohla si přečíst rovnou pokračování. Od Vánoc na mě z knihovny pomrkává A World of Curiosities (Gamache č. 18!), tak se těším, že se brzy do Three Pines vrátím.

12.02.2023 5 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Ty příběhy jsou snad díl od dílu lepší. Fascinuje mě, jak autorka musí mít vše do nejmenšího detailu promyšlené, když kdesi na začátku série zmíní drobnost, která je poměrně důležitá ve 12. dílu! Obě dějové linie byly skvělé, ale musím říct, že ta týkající mapy mě zaujala víc.

22.02.2022 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Svět potřebuje více mužů jménem Ove. S pevnými zásadami a obrovským srdcem.

01.10.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Zajímavý námět, který mě neskutečně vtáhl. Člověk často přemýšlí, co by kdyby a tohle mi doopravdy sedlo, i když ten konec mi přišel najednou takový uspěchaný a v podstatě z ničeho nic možná až moc pozitivní. Mně osobně by třeba zajímal hrdinky život za delší časový odstup.
Příběh se dobře četl a rychle ubíhal. Nechyběla mu trocha filosofie a hodně zajímavých myšlenek.

17.05.2023 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Skvělý díl. Vyvrcholení dějové linie probíhající na pozadí předchozích dílů. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout, abych konečně zjistila, o co všechno jde, a jak to dopadne.

03.01.2022 5 z 5

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Tak nevím, jestli by Sûreté neměla přestěhovat své velitelství do Three Pines, protože tam se soustředí všechen zločin v celém Québecu. Knížka se mi moc líbila. Nechtěla bych být v kůži Gamache a rozhodovat o životě a smrti tolika lidí. Těším se na zítřek, protože by mi měly konečně dojít další 4 díly, takže budu moc pokračovat ve čtení. Jsem ráda, že nemusím čekat na překlad.

03.03.2022 5 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Opět skvělý díl. Baví mě, že autorka nepíše běžnou detektivku zaměřenou pouze na vraždu a její řešení, ale rozvíjí i věci kolem. Sem tam poodhalí kousek minulosti některé ze známých postav, sem tam kousek budoucnosti.

15.02.2022 5 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Jako malá jsem ji měla namluvenou na kazetě a ráda ji četla. Po letech jsem se k ní vrátila, abych ji přečetla dceři a stále se mi líbí. Dcera je zatím moc malá, aby rozuměla tomu, co čtu, ale věřím, že za pár let ji příběhy kmotry lišky přečtu znovu a tentokrát si je užijeme obě.

18.03.2021 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Líbilo se mi to víc, než bych čekala. Je to taková příjemná oddechovka.

20.09.2022 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Některé příběhy jsou doopravdy krásné, některé průměrné. Bohužel se knížka poměrně špatně čte a to zbytečné opakování a vyjmenovávání ve mně zanechalo pocit jako by autor naháněl slova do limitu.

13.07.2022 3 z 5

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Z tohoto dílu jsem měla rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi jako obvykle líbil, protože byl čtivý a byly tam známé postavy. Na druhou stranu jsem si celou dobu říkala, ať si Peter zůstane, kde je. Proč ho hledat? Mně jako čtenáři rozhodně nechyběl, spíš mi jeho nepřítomnost vyhovovala. K tomu se při jeho hledání na můj vkus až moc často do děje motala Clara. Nemám je ráda ani jednoho, takže mě děj točící se opět kolem nich, moc nenadchl. Závěr byl ale dobrý.

10.01.2022 4 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Konečně se děj neodehrával ve Three Pines! Sice mi trochu chyběla Ruth, ale to ostatní mi ji bohatě vynahradilo. Skvělý příběh a snad ještě víc se mi líbila linka, která pořád běží tak nějak v pozadí. Těším se na další díl!

21.12.2021 5 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Čtivý příběh odehrávající se opět v Three Pines. Upřímně některé postavy nemám ráda, takže bych upřednostnila, kdyby se vše netočilo kolem Three Pines. Na druhou stranu však některé postavy miluji, takže jsem ráda, že se s nimi pokaždé opět setkám.

10.12.2021 5 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

Tohle je jedna z mých oblíbených knih. Četla jsem ji několikrát v angličtině a je to takové pohlazení po duši, když má člověk náladu na bodu mrazu. Pike a Jordan jsou prostě skvělí a nejde jim nefandit.

04.02.2024 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Tento díl mě nadchnul víc než dva předchozí. Toto historické období mám ráda, takže jediné, co mě mrzelo, bylo, že nebylo rozebrané více do hloubky. Pokud by období náboženských válek ve Francii někoho zaujalo, určitě bych doporučila k přečtení sérii románů od Roberta Merleho Dědictví otců. Asi už jsem si i zvykla na autorův styl, protože se mi tento díl lépe četl.

26.07.2022 5 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Pro mě to byl doposud nejlepší díl série. Konečně byl neomylný Gamache srazen ze svého piedestalu. Líbilo se mi, jak se musel vyrovnat se svými chybami, i když jsem měla pocit, že je někdy hledal i tam, kde je prostě nemohl ovlivnit. Prolínání třech dějových linií bylo skvělé. A Ruth s Beauvoirem jsou prostě srdcovka.

01.12.2021 5 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Naprosto šílená rodina Morrowů a vražda jednoho z nich. Tentokrát se mi vraha doopravdy vypátrat nepodařilo. Ani jsem ho nepodezírala. O to překvapenější jsem nakonec byla. Příběh se mi četl dobře, byla jsem ráda, že se tentokrát (skoro) neodehrává v Three Pines. A skvělá postava Berta. Doopravdy zajímavý člověk.

19.11.2021 5 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Tento díl se mi líbil o něco víc než předchozí. Trochu mě mrzelo, že je Marni upozaděná. Doufám, že se dočkáme ještě nějakého pokračování, zvlášť když ten konec zůstal tak trochu otevřený.

24.06.2021 5 z 5