xxxZlatonka xxxZlatonka komentáře u knih

Obyčajná tvár Obyčajná tvár Raquel J. Palacio (p)

Vezmu to z trochu jiného pohledu než většina komentujících.
Mám velmi podobnou diagnózu jako Auggie (ačkoliv ne až tak závažné projevy jako on, naštěstí). Proto jsem si říkala, že ať je jeho život popsaný jakkoliv, nedokážu se s postavou ztotožnit kvůli odlišným zkušenostem a kniha bude jen hraní na city.
Částečně jsem měla pravdu. Život nefunguje tak, že v jednu chvíli jste "underdog" a najednou blik, každý vás uznává a jste na výsluní. Ne, tak to bohužel není.
Malinko mě zklamalo, že to není napsané trochu naturalističtěji. Ale co se dá čekat od knihy pro děti, že? :) Každopádně je pěkná a jestli si díky ní čtenáři uvědomí, že vzhled opravdu není vše, je to jedině dobře!

Pokud ve vás tato kniha něco zanechala, prosím, šiřte to dál a přispějte k tomu, aby na nikoho nebylo nahlíženo skrze prsty, ať už je jako Auggie nebo se jednoduše nějak odlišuje. Pokusme se o to, aby se nám všem na téhle planetce žilo lépe. Děkuji ♥️

www.zivotsesyndomem.cz

06.09.2018 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Za mě tedy nic moc, na jednu stranu je obdivuhodný autorův přehled v historii a znalosti věcí souvisejících s armádou, na stranu druhou je otravné neustálé vracení se do minulosti místo posunu v ději. Přestože je v knize zachyceno 365 dní, neobsahuje tolik děje jako spíš srovnávání přítomnosti s historickými okamžiky amerického státu. S tím souvisí i argument "Jsme přece Američané!", který automaticky vyhrává každou diskusi, slzy dojetí při každém pohledu na americkou vlajku a stále zmiňovaná oddanost víře.
Na konci je kniha hodně dojemná (alespoň pro mne je dojemnější osud psů než lidí O:) ). Přesto se nechystám ji znovu číst, druhý díl také raději nechám neotevřený.
Ale určitě je to zajímavá a propracovaná kniha (i když podle mě občas nerealistická, asi jsem moc velký optimista), která si najde čtenáře mezi lidmi, které zajímá americká historie.

08.06.2018 2 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Krásná slova, ale místy zdlouhavé, časté opakování stejných myšlenek. Trvalo mi dlouho, než jsem Tuláka po hvězdách přečetla, nedokázala jsem se do příběhu ponořit (ale to je asi mnou a tím, že upřednostňuji jeden dlouhý příběh před spoustou krátkých, byť spolu souvisí). Každopádně kniha s jedním z nejkrásnějších názvů zanechala dojem.

09.04.2018 3 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Dodnes z toho mám depresi, a to jsem Bílého tesáka četla asi před 7 lety. Nechápu, jak to může mít někdo za oblíbenou knížku od dětství, vždyť je to strašně kruté...a nebo jsem byla až moc citlivá a teď bych už na to nahlížela jinak. Přestože ve mně moc pozitivních pocitů nezanechala, dávám průměrné hodnocení, přece jen to ve mne pocity vyvolalo, šlo to číst a dávalo to smysl, a o to přece jde.

12.02.2018 3 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Tuto knihu jsem přečetla hned, jak se ke mně dostala, a to hned po vydání - až tak nedočkavá jsem byla! Odložila jsem ji až po dočtení, což značí, jak poutavě je to napsáno. Na to, že Kovy nemá s psaním knih zkušenosti, je to velice dobře napsané. Nechybí vtipné okamžiky, jídlo, dojemné a poučné části a ani jídlo. Jo a ještě jídlo tam je. Vtipné, poučné, dojemné a inteligentní, tolik pocitů nacpat do 248 stránek je něco, co se často nepodaří ani zkušeným spisovatelům. (I slzička ukápla, a to se mi fakt stává hodně výjimečně!)
U youtuberů si cením hlavně inteligence a toho, jak své myšlenky podávají. A v tomto je Kája hodně vysoko nad ostatními z cz/sk scény. Jednoduše s ním souhlasím ve spoustě věcí, jako je třeba pohled na svět a radost z maličkostí.
Ať máte rádi youtube a nebo ním opovrhujete, Ovšem je kniha, kterou byste si měli přečíst, ať patříte do jakékoliv kategorie. Je úžasná.

08.02.2018 5 z 5

Alenka z planety Země Alenka z planety Země Kir Bulyčov (p)

Stejně jako moje mamka, i já jsem si tuto knihu velmi oblíbila. Autorův styl psaní mi úplně vyhovuje, když se člověk pořádně začte, připadá si, jako by prožíval všechna dobrodružství na vlastní kůži, létá vesmírem a nakupuje na tržišti s Alenkou :) vždy jsem si přála vlastnit indikátora! Stále doufám, že se mi tento sen jednou splní :D

20.11.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Já nevím.. Prostě nevím, co si o této knize myslet. Když jsem ji četla, nebavila mě, něco mi na ní nesedělo a k jejímu dočtení jsem se musela nutit. Avšak, nelituji toho. Jak nad tím tak přemýšlím, vadil mi asi námět - omezení svobody, manipulace a téměř žádná snaha o zrušení tohoto režimu, protože všichni byli naprosto ovlivnění. Díky této knize jsem si uvědomila, jak je důležitá svoboda a boj za vlastní názor. Je ohromně nadčasová, stále si všímám souvislostí mezi tímto příběhem a současností.. Mezi mé nejoblíbenější knihy se asi nezařadí, ale i tak si ji za pár let musím přečíst znovu.

23.10.2016 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Wow. Prostě wow. Smrt jako vypravěč, vše zasazené do období 2. světové války,... Jednoduše skvělé. Jedna z mála knih, která mi vehnala slzy do očí. Určitě doporučuji!
"Jedna byla zlodějka knih. Ten druhý kradl oblohu."

09.10.2016 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Metro 2033 se řadí mezi knihy, které bych mohla číst stále. Líbí se mi spojení reálných věcí a kapky scifi. Arťom jako průvodce metrem nezklamal, v prvním díle mi připadá sympatický i Hunter (což se ve druhém díle změní, ach jo). Příšerky jsou skvělým oživením příběhu, například knihovníci - a i celá návštěva knihovny a povrchu včetně cesty - zaručili geniální zážitek.
Následující díly jsou podle mě slabší a slabší... Ve 2034 mi chybí Arťom a překáží Homer a Saša, no a 2035? Žádní mutanti?! :(

06.10.2016 5 z 5