xxiixxi xxiixxi komentáře u knih

Vyvolená Vyvolená J. R. Ward (p)

Na Xcora jsem se tolik těšila, ale kniha nesplnila moje očekávání. Vlastizrada byla příliš rychle a snadno odpuštěna, stejně tak jako nebezpečné výstřelky a neuposlechnutí rozkazu...Hlavním hrdinům fandím, to ano, ale tohle mi přišlo takové až moc prvoplánové a nedomyšlené a na mě to dělá dojem, že upíři z této knižní série neuvěřitelně rychle vyměkli a divím se, že je Vyhlazovací společnost dosud nerozdrtila.

20.01.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Paradoxně jsem dle nálepky bestseller neočekávala, že mne kniha bude bavit (na základě několika dřívějších zklamání z podobné nálepky). Ovšem, opak byl pravdou, kniha mne pohltila, jako už dlouho žádná jiná. Vcelku ráda bych si přečetla podobné knihy, ačkoliv jsem se dosud podobné problematice vyhýbala.

19.11.2017 5 z 5

Neodolatelný Neodolatelný J. R. Ward (p)

Příběh takový dost klasický z červené knihovny a možná až moc naivní. Nápad s postavou restaurátorky a začlenění obrazů byl zajímavý, ale dle mě to bylo málo. Od autorky mám raději nadpřirozené postavy a hlavně Bratrstvo černé dýky.

13.11.2017 3 z 5

Přísaha krve Přísaha krve J. R. Ward (p)

Axe a Elise super, ačkoliv jsem si říkala, jestli tam nebude větší role toho lidského profesora, aby to bylo zajímavější, ale taky dobře. Rhage, Mary a Bitty měli hodně prostoru, pro mě až moc, patří mezi moje méně oblíbené postavy. Rhage by občas zasloužil přes čumák, hlavně jak se zachoval, když byli žáci v nebezpečí (mezi nimi moje oblíbenkyně Novo :-D), jak nepřivolal posily, protože si myslel, že ty jsou potřeba u toho chudáka strýčka Bitty. No, ještě že to dopadlo dobře. Mimochodem strýček Bitty vypadá jako velký sympaťák.

30.09.2017 5 z 5

Pád do temnot Pád do temnot Vilma Kadlečková

Opět se příběh trochu zkomplikoval a přibyly i nové postavy. Mám tuhle sérii ráda, ale na druhou při čtení podléhám dvěma naprosto protichůdným dojmům: Buď je to opravdu propracované mistrovské dílo naplánované do nejmenších detailů nebo naopak autorka netuší příliš dopředu, jak se bude děj vyvíjet, a přidává zápletky podle toho, jak se jí to zrovna hodí.

26.09.2017 3 z 5

Andělský podíl Andělský podíl J. R. Ward (p)

V tomto díle se řeší hlavně finanční záležitosti, dluhy, vydírání a hazardní hry a já jsem trochu zklamaná. Děj se příliš neposunul, mimojiné i proto, že uběhlo jen pár dní oproti předchozímu dílu. Další díl bude, doufám, lepší...

11.09.2017 4 z 5

Někdo to rád pálivé - Rukověť milovníka chilli Někdo to rád pálivé - Rukověť milovníka chilli Kay Maguire

Zpracování knihy mi přijde prostě rozkošné, především barevné ilustrace či piktogramy. Ovšem zkušený zahrádkář a pěstitel tam příliš nových informací nenajde, ale pár řádků tam bylo zajímavých. Asi tak v první polovině je, jak pěstovat, jak na škůdce a jak využít úrodu a v další části jsou představeny nejčastěji pěstované odrůdy.

25.08.2017

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Kniha dobrá, podle mě o kousek lepší než první díl, ale stále je mi spousta věcí nejasných. A děj se stále komplikuje a komplikuje...

25.08.2017 4 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Moc se mi líbí vykreslení světa a postav a celý ten těžko čitelný jazyk i nápad. Velkým plusem je česká autorka. Ale z příběhu mám trochu rozporuplné pocity, doufám, že zpětně některé věci pochopím, je totiž třeba knihu číst velmi pečlivě, aby vám nic neuniklo, a to se mi asi nepodařilo.

25.08.2017 4 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Kniha na mě udělala opravdu velký dojem a ačkoliv tam nedošlo k žádným velkým zvratům, tak dokázala vytvořit nezapomenutelnou atmosféru, kdy mi při čtení napětím a očekáváním běhal mráz po zádech. Závěr se mi svým způsobem také velmi líbil, protože tam bylo napětí až do poslední stránky. Trochu mě mrzí občasné skoky v ději a že byly napsány další díly. Kdyby to skončilo tímto dílem, tak by to pro mě mělo větší kouzlo, takhle je to další upadající série o mnoha dílech.

25.06.2017 5 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Na knihu jsem narazila náhodou a řekla si, že se zkusím dozvědět něco o moderních technologiích a prokousat se biografií. Nejvíce se mi líbil začátek a tak poslední čtvrtina, kde bylo nejvíce vizí do budoucna. Trochu mi dojem kazila povaha Muska, ono je asi nutné být takový, jakým je, jinak by se nedostal tak daleko, ale chvílemi jsem z toho byla otrávená.
Závěrem chci dodat, že jsem velice ráda, že jsem si přečetla tuto knihu a během pár hodin získala základní přehled v moderních technologiích a vidím budoucnost v tomto ohledu vcelku pozitivně.

25.06.2017 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Kniha se mi líbila, Winter byla jako postava zajímavá, ale zároveň trochu rozčilující. Děj byl někdy trochu natahovaný a revoluce se nakonec povedla spíš kvůli sérii náhod, ale líbilo se mi, že jsme se konečně mohli pořádně podívat na Měsíc, a jak do sebe další věci konečně zapadaly. Chvílemi to bylo vcelku i brutální, ale to je dobře, všechno nemusí být plné cukrové vaty.

13.03.2017 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

O Levaně jsem si vždy myslela, že je zlá, ale díky této knize jsem pochopila, jak moc a asi i proč je zlá. Navíc mě překvapilo, kolik toho vlastně "dokázala", ale všechno to do sebe hezky zapadá. Budu si muset brzo opět přečíst další díly, abych si mohla nyní Levanu představit se vším všudy, co jsem se dozvěděla tady

03.12.2016 5 z 5

Polibek krve Polibek krve J. R. Ward (p)

Tentokrát mi trvalo trochu déle než jsem se začetla. Začátek ve výcvikovém centru byl hodně zajímavý a být hlavní postavou někdo jiný než Paradise, tak bych si to ještě více užila, ale jí jsem všechno to snažení jaksi nevěřila. Prostě mi to k té postavě nesedělo, kdyby byla více jako Xhex tak ano, ale takováto aristokratka, no prostě ne. Ale je to asi maličkost, kniha mě jinak bavila, tentokrát jsme se dostali i k trochu detektivní zápletce, která nebyla zase tak složitá, ale proč ne. Jsem ráda za příležitost vrátit se ke knihám o Bratrstvu Černé dýky.
Uvnitř tajně doufám, že autorka tu bude do sta let a napíše knihu o každé postavě, která se v knihách zatím jen mihla :-) První knihy byly nejlepší, ale nakonec vlastně každý díl má své kouzlo!

15.11.2016 5 z 5

Králové bourbonu Králové bourbonu J. R. Ward (p)

Další kniha od mé oblíbené autorky, i když tentokrát úplně odlišná série. Bratrstvo je moje srdcovka, ale tohle také nebylo vůbec špatné. Zápletka se zdále spíše klišovitá a předvídatelná, ale napsané to bylo hezky. Jsem velmi zvědavá na osudy dalších sourozenců, obzvláště na nejstaršího bratra. Doufám, že vyjde další díl.

01.11.2016 5 z 5

Růže milují česnek Růže milují česnek Louise Riotte

Kniha mě zklamala, čekala jsem od ní něco trochu odlišného. Z mého pohledu se jedná o abecedně seřazené zajímavosti a návody ze světa zahradničení. Ale spoustu věcí je bohužel v našich krajích nepoužitelných, odrůdy jsou u nás nedostupné atd.

31.08.2016 2 z 5

Jak mluvit s kýmkoli o čemkoli Jak mluvit s kýmkoli o čemkoli Leil Lowndes

Něco bylo zajímavé, něco ale v našich krajích nepoužitelné. Některé názvy kapitol byly zavádějící a obsah pak neodpovídal. Asi jsem čekala trochu něco jiného.

06.08.2016 3 z 5

Pohoda na balkóně Pohoda na balkóně Mascha Schacht

Některé věci podobné jako v Zábava na zahradě, ale alespoň tam jsou jiné fotky. Jinak styl je hodně podobný: Hodně fotek, tipy, návody a recepty. Více zaměřené na pěstování v menších prostorech. Příjemné k prolistování.

Zábava na zahradě Zábava na zahradě Mascha Schacht

Moc hezká knížka, obsahuje hodně obrázků a kreseb, tipy, občas nějaký recept. Popisuje moderní trendy - podporu užitečných zvířat na zahradě, pěstování ve vyvýšených záhonech, komunitní a guerilla gardening v Německu. Nic úplně nezbytného to není, ale je příjemné v ní listovat.

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Kladně hodnotím více vědecký začátek, celkem i recepty a přidané materiály na konci a také samotný nápad vyřazení a postupného vracení problémových potravin. Naopak mě vytáčely koučinkové hlášky a hlášky, které podceňovaly čtenáře ("Vsadíme se, že tohle jste nevěděli!" a podobné).
Paleo strava by mohla mnoha lidem prospět, i když si také myslím, že maso by nemuselo být v každém jídle. Myslím si, že ideál je někde mezi paleo a raw stravou :-)
Více mě zaujala kniha Primal Blueprint, ale možná to je ovlivněno tím, že to byla moje první kniha na toto téma.