Xter Xter komentáře u knih

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Někdo by možná namítal, že je v knize příliš mnoho popisu. Mně se zdá, že je to naprosto v pohodě. Jasně, oproti např. Harry Potterovi je to drobounce těžší styl literatury, ale nic, v čem by člověk bloudil. Pro člověka s velkou představivostí žádná mega výzva.
Kniha je samozřejmě mnohem lepší jak film, ale musím uznat, že filmy jsou velmi dobrou adaptací knih.
Doporučuji!

18.06.2022 5 z 5

Alfa a omega celé ságy. Kdo byl Voldemord, kde se vzal a proč se stal tím, čím je.
Pro celou sérii naprosto klíčová kniha, bez které by se v posledním dílu nikdo nevyznal. Převažují popisné pasáže, ale mě naopak uchvacovali, že je autorka zakomponovala tak dokonale.

24.10.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Námětem blízký už několikrát zpracovanému, jen se tu využívá jakoby podoby dramatu než reportáži. Mě se líbila, jen ten závěr byl jako by autor chtěl knihu už za každou cenu dokončit.

23.05.2020 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Podle mého by si vrah a vraždy zasloužili mnohem větší prostor, protože jejich dej je velice krátký. Pasáže vražd ale byly výborné. Občas hluchá místa v příběhu, ale jinak velice dobrá a čtivá kniha.

23.05.2020 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Bohužel, nedokázal jsem dočíst. Po zhruba 100 stránkách jsem z příběhu neměl vůbec žádný dojem. Přijde mi i dost těžkopádně napsaná.

20.05.2020