xoxo1736 xoxo1736 komentáře u knih

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

!MOŽNÉ SPOILERY!

Moje první setkání s autorkou a musím říct, že jsem nadšená! Určitě se podívám i po jejích dalších knihách. Autumn a Daxe jsem si hned oblíbila. Moc se mi líbilo jak se vyvíjel jejich vztah a že to nebyla typická láska na první pohled. Děj byl svižný a prakticky bez hluchých míst. A musím ocenit Autumninu úzkostnou poruchu, sice nemám zkušenosti přímo s úzkostnou poruchou, ale v některých situacích, kdy panikařila jsem se úplně viděla. Postavy byly vykresleny uvěřitelně, takže jsem měla pocit, že bych je mohla znát. Za mě určitě mohu doporučit.
5*/5*

18.04.2021 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Super začátek série, těším se na další díly. Moc mě bavilo poznávat nový svět, chiméry a serafy, jsem ráda, že autorka přišla s něčím opravdu originálním. Trochu jsem měla guláš v tom množství jmen, ale později se to srovnalo. To tápání, kdy chvílemi nevíte co se děje jsem brala jako plus, protože jsem se snažila vymýšlet různé scénáře. A teda konec mě dostal.
4*/5*

17.04.2021 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

To byla jízda! Tato kniha předčila má očekávání, vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout a líbilo se mi, že řešila i dost závažnějších témat. Půl hvězdičky strhávám za některé nelogičnosti, ale jinak knize nemám co vytknout.
4,5*/5*

14.04.2021 4 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Souhlasím s komentáři níže, kniha byla zdlouhavá a některé opakující se věty mi šly taky dost na nervy. Ale jinak mě čtení bavilo, i když musím říct, že na to kolik tam bylo akce jsem se ani necítila nějak napjatá, jako kdyby mě nijak nezajímalo jak to dopadne. Za mě průměr

13.04.2021 3 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Kniha se četla hezky, ale bylo vidět, že byla psaná pro mladší čtenáře i když je na obálce 15+ (proč??). Vadilo mi, že byly postavy příliš černobílé a ten konec nebyl uvěřitelný. V dovětku autor píše, že doufá, že mladší čtenáři pochopí, že transgender lidé jsou "normální", ale na mě kniha působila spíš jako obhajování transfobů, kteří se odmítali o něčem takovém bavit a nakonec úplně nepochopitelně změnili názor.
Je určitě dobře, že se o transgenderu začíná víc mluvit, ale forma mě docela zklamala
2,5*/5*

07.04.2021 3 z 5

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

Za mě prostě ne... první dva díly se mi četly také docela špatně, ale aspoň se tam něco dělo. Třetí díl jsem dočetla asi do poloviny a nestalo se tam skoro nic... všechno je zmatené, když je konečně nějaká akce, tak je odbytá na dvě strany a následuje sáhodlouhá pasáž s popisy krajiny atd. Nápad mi nepřijde tak špatný, ale zpracování se prostě nepodařilo

02.04.2021 1 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Jedna z nejlepších knih co jsem za poslední dobu četla.

02.04.2021 5 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Půjdu v hodnocení proti proudu, ale nemůžu jinak. Kniha i když se dotýká vážných témat mi nepřišla nějak dojemná, brečet se mi nechtělo ani jednou a to brečím u knížek dost. Žádná z postav mi nepřirostla k srdci, většinou jsem jejich chováním byla zmatená nebo znechucená. Skoro celou knížku jsem čekala na nějaký zvrat, který se nedostavil.

Co se mi líbilo byl nápad s dopisy, ten oceňuji, ale v průběhu knihy mi tam začal spíš vadit, protože jsem neznala jedinou z osobností které Laurel psala.

Za mě 2,5*

28.03.2021 2 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Většinou komentáře nepíšu, ale tady se musím vyjádřit. Vážně by mě zajímalo, co by dělali všichni, co píšou jak je Mare hloupá a ufňukaná, v její kůži. Mě celou dobu připadalo, že se chovala adekvátně k tomu, co prožívala. A oceňovala jsem, že tam nebylo násilně natlačené "vzdychání nad vypracovanou hrudí a dokonalým obličejem", jak to v některých YA knihách tohoto typu bývá.

Co mě opravdu rušilo, byl počet chyb, překlepů, někdy byly věty hrozně kostrbaté, ale za to samozřejmě autorka nemůže.

24.03.2021 4 z 5

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha