XenaTaurus XenaTaurus komentáře u knih

Sladká vůně bolehlavu Sladká vůně bolehlavu Tiffany Baker

Krásný nevšední čtivý příběh. Litovala jsem, že není delší.

20.09.2020 5 z 5

Zazi v metru Zazi v metru Raymond Queneau

Humoristický román se specifickým francouzským vtipem.
Pohodové, vtipné a trochu pábitelské počtení.
Po přečtení jsem shlédla i film ze šedesátých let, ve kterém strýčka Gabriela bravurně ztvárnil Philippe Noirete s noblesou sobě vlastní.
Samozřejmě opět kniha lepší než film, ostatně jako vždy... /úsměv/

16.03.2019 4 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Hororové povídky určené pro mládež určitě svým pojetím a nápadem zaujmou i dospělé. Nicméně čtení je to spíše oddychové, navzdory některým koncům povídek.

16.10.2018 4 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Velmi zvláštní kniha...ale v dobrém slova smyslu. I když mně první třetina přišla slabá a nicneříkající, tak druhá to bohatě vynahradila a zbývající třetí byla plná různých emocí. Ještě jsem snad u žádné knihy neprožila střídání tolika emocí. Čekala jsem cestopis, který bude plný zvláštních, kuriózních a napínavých zážitků, ale tato kniha je více než jen cestopis. Vřele doporučuji.
Mimochodem vydání časopisu Koktejl mám i s CD Oči duchů doma, ale nikdy jsem si CD z pověrčivosti neposlechla, protože po jeho poslechu už bude vše navždy jinak...kdo ví? :)

19.09.2016 5 z 5

Moja - příběh gorilí slečny Moja - příběh gorilí slečny Marek Ždánský

Půvabné a zajímavé čtení o prvním roce života gorilky Moji. Jen škoda, že byl námět zpracovaný "jen" jako knížka pro děti, tedy velmi krátké a pouze pár příběhů. Uvítala bych knižní zpracování s více příhodami a detaily za života goril v pražské ZOO.
Knížečku určitě doporučuji, je to moc příjemné čtení a jednu hvězdičku jsem ubrala pouze z toho důvodu, že je kniha rozsahem velmi malá.

30.06.2016 4 z 5

Arcanum Arcanum Thomas Wheeler

Opravdu strhující děj, knížka se rychle četla, těšila jsem se na další stránky. V závěrečné čtvrtině knihy byly občas některé scény už trochu moc(občas přitažené za vlasy nebo lehce nelogické), ale i tak to na zaujetí příběhem nic neubralo.Doyle je gentleman každým coulem, Houdini dal příběhu vtip a hbitost eskamotéra, Lovecraft je tajemnou osobností s příznačným nádechem geniálního šílence. Po celou dobu, co jsem knihu četla, jsem litovala, že nebyl příběh zfilmován...stálo by za to. Třeba se takového materiálu někdo v budoucnu ujme.
Kdo má rád příběhy o věcech mezi nebem a zemí, tak se mu bude kniha určitě líbit.

27.02.2016 5 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Za humorný příběh by se mohl označovat tehdy, kdyby takový model rodiny nebyl v poslední době dost častý, což je spíš hodně smutné. Alternativní metody jsou dobré, jen to nesmí přejít v demagogii, jako v tomto příběhu. A co se týká třetí osoby/nepříbuzenské/ v domácnosti? Popadnout za zadek a nekompromisně vyhodit.

29.08.2015 2 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Krásný romantický a zajímavý příběh, kterému nechybí napětí a fantasy kouzlo, dobře napsané a čtivé. Jen mne to poněkud věkově minulo, jsem náročnější, ale když se vrátím v duchu o dvacet let zpět, tak by to šlo. Mám ráda vlkodlaky i jako dospělá :o)

26.10.2014 5 z 5

Červnové svítání Červnové svítání Jiří Strnad

Novela vypráví o geniální osobnosti Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic, který byl na svoji dobu velmi sečtělý a vzdělaný, a jeho zájmy byly širokospektré. Ovšem jeho zájmy nebyly povrchními znalostmi a dovednostmi. Za jeho úspěchy byl vrozený talent a cit pro danou věc, a především zápal. Na svoji dobu byl, až příliš a nepohodlně pro Habsburky, mužem s bystrým rozumem a úsudkem, jehož názory nebyly tehdejším mocipánům pochuti, a proto musel být jeho život předčasně ukrácen na počátku pohnuté doby temna, společně s dalšími významnými osobnostmi, jednoho červnového rána Léta Páně 1621.
Vřele doporučuji čtenářům, kteří se zajímají o toto historické údobí našich dějin.

20.10.2014 4 z 5

Zápisky lékaře z pozdní noci Zápisky lékaře z pozdní noci David Rath

Jsou to velmi zajímavé příběhy, čtivé a vždy s určitým poučením. Napsané jsou svižně, příjemnou češtinou, nestává se jako u jiných knih, že by se slova a myšlenky stále opakovala.
Doporučuji k přečtení.

24.09.2014 4 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Mysteriozní příběh, napínavý děj od počátku až do konce. Viděla jsem zfilmovanou podobu románu, ale kniha je ještě lepší.
Čtenář by si myslel, že po té, co viděl film, jej v knize už máloco překvapí, ale opak je pravdou. Během čtení románu budete příjemně překvapeni jakoby jste příběh podivínského, ale přitom svým způsobem geniálního mladého muže sledovali poprvé.

07.07.2014 5 z 5

Slečna Kristýna / Had Slečna Kristýna / Had Mircea Eliade

Hororový román Slečna Kristýna je napínavý, čtivý a čtenáře tzv. chytne. Pro mne splnil to, co bych od dobrého upírského hororu očekávala. Více bych neprozrazovala, nechť se každý bojí sám :o)
Novela Had je spíše skutečně fantaskní příběh, plný různých fantazií a náznaků, místo kterých si může lidská fantazie dosadit téměř cokoliv. Co člověk, to jiný význam těm náznakům dá a výsledný dojem z novely se pak různí podle lidského naturelu a fantazie.
Pro mne byla novela Had méně poutavá.

07.07.2014 4 z 5

Azazel Azazel Isaac Asimov

Soubor povídek Azazel je humorné lehčí čtení, ne zcela typické pro Asimova, které je svižné, dobře se čte, a každá z povídek stojí za pozastavení a zamyšlení nad povahami lidí a jejich touhou po ideálním stavu, ať už je tím myšleno cokoliv.
Sám démonek Azazel je půvabný ve své sebestřednosti. Zlomek Azazelova světa, který nám Asimov zprostředkuje, je zajímavý a je škoda, že v povídkách se o něm nedozvídáme více, ale to nebylo vlastně cílem jednotlivých povídek.
Doporučuji k přečtení.

07.07.2014 4 z 5

Znesvětitel Znesvětitel Paul Finch

U této knihy se určitě nikdo nudit nebude. Napínavé, šokující, čtivé, doporučuji k přečtení.

19.04.2021 5 z 5

Meky Meky Jozef Kollár

Příjemné a zajímavé počtení formou rozhovoru. Dozvěděla jsem se o Mekym a jeho tvorbě plno nových a zajímavých detailů.

23.09.2020 5 z 5

Uvolněte se, podruhé... Uvolněte se, podruhé... Jan Kraus

Nenáročné čtení. Některé rozhovory jsou zajímavé, některé nic nevypovídají...holt někdy ani Kraus z hosta nevyloudí kloudnou odpověď :)

05.11.2019 3 z 5

Doplavat domů Doplavat domů Deborah Levy

Do čtení jsem se musela doslova nutit, nuda, nuda..../nenechávám knížky nedočtené/.

05.11.2019 1 z 5

Intimní doteky Prahy Intimní doteky Prahy Robert Kessner

Půvabná knížka sestavená z obrázků Prahy zachycující jedinečnou atmosféru starobylých pražských zákoutí.
Obrázky jsou doprovázené zajímavými postřehy a vzpomínkami různých osobností kultury na tato místa, která byla mnohdy místy jejich dětství.

03.02.2019 5 z 5

Herecká tajemství Herecká tajemství David Laňka

Celkem příjemné počtení o hercích, kteří byli skromní, měli srdíčko a nebyli kariéristé. Přesto na ně nezapomeneme, protože to byli herci od Pána Boha a i v těch nejmenších rolích nezapomenutelní a opravdoví.

15.08.2018 4 z 5

Osudy nehasnoucích hvězd Osudy nehasnoucích hvězd Robert Rohál

Velmi sympatické a příjemné počtení o hereckých hvězdách 30. až 50. let 20. století, doplněné o spoustu kvalitních a neokoukaných fotografií. Určitě stojí za přečtení.

21.07.2018 4 z 5