Zápisky lékaře z pozdní noci

Zápisky lékaře z pozdní noci https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60128/zapisky-lekare-z-pozdni-noci-60128.jpg 3 11 11

Zápisky lékaře z pozdní noci jsou tvořeny souborem povídek, které byly psány od roku 1993. Významnou část tvoří povídky inspirované lékařským prostředím, ale i politickým životem se všemi jeho skandály. Většina příběhů je situována do doby po roce 1989 a vyprávění odráží různé etapy vývoje naší společnosti po listopadové revoluci. Děj však často zabíhá i do poválečné minulosti, ale i historie let osmdesátých a devadesátých, které významně poznamenávají i naši současnost. Děj povídek nese v sobě známky zkušeností lékaře, jehož pohled na svět je významně poznamenán častou konfrontací s konečností lidské existence - se smrtí, a tudíž i s relativitou mnoha hodnot.... celý text

MarkétaLore
30.11.2014 4 z 5

Bylo to dobré, ještě že nám ho nepověsili, kluka šikovného, takhle může ještě něco napsat, beze srandy štyři . Zaslouží. Doporučuji.

XenaTaurus
24.09.2014 4 z 5

Jsou to velmi zajímavé příběhy, čtivé a vždy s určitým poučením. Napsané jsou svižně, příjemnou češtinou, nestává se jako u jiných knih, že by se slova a myšlenky stále opakovala.
Doporučuji k přečtení.

VVendigo
12.08.2014 odpad!

Kniha, která nutí k zamyšlení. Například: Jsou to vůbec povídky? Čte pan Rath něco jiného než Blesk? Nebylo by zajímavější prozkoumat okolnosti jejího vydání a vzniku nakladatelství, jekož byla prvním titulem? Koukám, že možná bylo: http://blisty.cz/art/10322.html (na konci)

kopretina21
05.03.2013 4 z 5

Pana doktora Ratha osobně znám, takže jsem se skutečně skvěle pobavila.
Myslím, že je to velmi vtipně a svižně napsáno.
Myslím, že by mohl konkurovat M.Vieweghovi.
Zkuste, nebudete litovat !

kika 13
14.11.2012 3 z 5

15 povídek z lékařského prostředí.

David Rath
česká, 1965