wlado wlado komentáře u knih

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Prvá časť výborná, záhadná, pripomínala mi Mestečko Pines. Po odhalení o čo vlastne ide, kniha stratila to hlavné napätie, no odporúčam prečítať. Som zvedavý na druhý diel.

21.02.2022 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Skvelý Minier ako vždy. Výborný dej, popis postáv. Stojí za prečítanie.

28.01.2022 4 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Skvelá Castillo a tentokrát má kniha viac trileru ako klasickej kriminálky. Viac som čakal od postavy kňaza, ktorá bola v knihe kľúčová. Stojí za prečítanie.

04.06.2021 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Opäť skvelá príprava autora na písanie knihy. Brownove knihy okrem napätia ponúkajú aj mnoho informácií nenásilnou a pútavou formou.

07.01.2021 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Výborný popis deja a postáv. Vlastne veci, na ktoré som si pri Carterovi zvykol. Určite ďalšia z kníh, ktoré stoja za prečítanie.

12.04.2020 4 z 5

Pustá duše Pustá duše Dan Simmons

Veľmi zvláštna kniha. Simmons patrí k autorom, ktorí majú každú knihu úplne inú. Obdivujem jeho schopnosť popísať zložité matematické problémy spôsobom, ktorý je zrozumiteľný. Knihu pokladám za veľmi zaujímavý príspevok k myšlienkam o posmrtnom živote. Vrelo odporúčam.

17.10.2019 4 z 5

Obchod s orgány Obchod s orgány Tess Gerritsen

Tess sa mi hodnotí veľmi ľahko, pretože všetky jej knihy sú vynikajúce, s výborným opisom postáv a deja. Zvlášť som si "vychutnal" obe jej knihy z lekárskeho prostredia, pričom "Obchod s orgánmi" hodnotím lepšie. Kniha má neustále spád a aj prvá polovička knihy, kde sa len objavuje tušenie, čo sa bude bude diať ďalej je zaujímavá a dej čitateľa úplne pohltí.

22.01.2019 4 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Čítal som neskoršie knihy Tess a stala sa mojou obľúbenou spisovateľkou. Po knihe Chirurg som siahol, aby som sa zoznámil s Jane Rizzoliovou a prvý dojem bol negatívny, aj keď v závere knihy to napravila. Výborné čítanie, skvelý popis scény.

15.09.2018 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Dobré čítanie, aj keď miestami prehnané, no to nechám na každého čitateľa. Určite stojí za prečítanie.

10.03.2024 4 z 5

Exorcistův dům Exorcistův dům Nick Roberts

Kniha pre mládež, mali to vydať Mladé letá. Čakal som hororovú, mrazivú atmosféru a miesto toho kniha síce s rýchlym dejom, no miestami až úsmevná.

03.12.2023 2 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Skvelé čítanie plné neočakávaných zvratov a odhalení. Výborný psychologický triler, vrelo odporúčam. Knihu treba čítať pozorne, ináč sa stratíte v množstve rôznych faktov a odbočení.

27.02.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Bryndzu mám rád, jeho knihy sú výborne napísané, no táto mi akosi nesadla. Ide skôr o klasickú detektívku ako o triler.

22.01.2023 3 z 5

Hlad Hlad Jozef Karika

Ďalšia z výborných Karikových kníh, tentokrát ako súbor poviedok. Mám síce radšej novely, resp. romány, no niektoré z poviedok sú výborné. Odporúčam

04.12.2021 4 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

4 novely (poviedkami by som to nenazval) klasického kingovského štýlu. Nejedná sa o žiadny horor, skôr niečo na zamyslenie. Odporúčam, aj keď u Kinga mi viacej sedia romány.

29.06.2021 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Skvelý príbeh, výborný opis postáv a deja. Dávam o jednu hviezdičku menej a to len preto, že prvý príbeh Eriky bol napínavejší a bol viacej trilerom ako klasickou detektívkou.

16.05.2021 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Veľmi zaujímavá kniha s množstvom faktov, ktorej záver núti čitateľa sa zamyslieť nad ďalším osudom ľudstva. Brown podoprel svoju víziu množstvom faktov, ak sme si už zvykli vo všetkých jeho knihách. Odporúčam.

11.03.2021 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Karika je bezo sporu kráľ slovenského hororu. Táto kniha ma však až tak nenadchla ako jeho predošlé - námet je výborný, prvky psychologického hororu, no koniec mi prišiel veľmi komplikovaný a uletený.

08.12.2020 3 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Miniera mám celkom rád, no táto kniha mi prišla trochu slabšia ako séria so Servazom. Čakal som trochu viac, hlavne v oblasti AI. Každopádne záver strhujúci a kniha stojí za prečítanie.

17.02.2020 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Opäť výborná detektívka s prvkami trileru. Nečakané rozuzlenie na konci s prísľubom pokračovania nočnej mory, ktorá Kate trápi celý život.

14.11.2019 4 z 5

Žena v temnotě Žena v temnotě Vanessa Savage

Určite nie zlé čítanie, no porovnávať knihu so Shining od Kinga je prehnané. Postavy sú vykreslené dosť povrchne, nebola tam žiadna, ktorá by bola sympatická.

21.06.2019 3 z 5