wlado wlado komentáře u knih

Šepoty ze záhrobí Šepoty ze záhrobí Charlaine Harris

Zaujímavá téma, no knihu som nedočítal pre veľmi zlé formátovanie e-knihy.

03.02.2020 3 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

King je môj najobľúbenejší autor, no s touto knihou som mal problém. Nekonečne dlhé, niekedy takmer stovka strán, ktorá ma vôbec nebavila. Nekonečné sledovanie správania Oswalda, mnoho zbytočných odbočení... takmer som knihu nedočítal. Druhá časť už je klasický King, s napätím a svižným tempom. Určite si ju druhýkrát neprečítam.

10.01.2020 3 z 5

Poslední policajt Poslední policajt Ben H. Winters

Winters píše dobre a čitateľne, no táto kniha ma nenadchla. Banálna zápletka, nesympatický detektív a veľmi podivné rozuzlenie, ktoré ani rozuzlením nebolo. Ďalšie diely si odpustím, pre mňa strata času.

16.12.2019 2 z 5

Erebos: Počítačová hra, která tě sleduje... Erebos: Počítačová hra, která tě sleduje... Ursula Poznanski

Pekné čítanie s prvkami sci-fi.

10.10.2019 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

King vie napísať aj román, ktorý sa nedá zaradiť ani medzi horory, ani medzi fantasy. Hlboký ľudský príbeh a odporúčam ho prečítať všetkým, ktorí trest smrti považujú za jediný správny trest v prípade "dokázaných" vrážd a znásilnení.

15.09.2019 3 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Čítanie pre mladšie generácie. Popis postáv a okolia je vynechaný. Čítanie mi pripadalo ako čítanie scenára k filmu.

17.08.2019 2 z 5

Půlnoc je osamělé místo Půlnoc je osamělé místo Barbara Erskine

Kniha, ktorej akcia určite nechýbala. Na rozdiel od viacerých podobných kníh akčný dej začína približne v polovici knihy a zdá sa, že rozuzlenie príbehu neostane na záver. Možno, keby kniha bola napísaná v kratšom rozsahu ako novela bolo by to čitateľnejšie. Mnohé scény si však boli podobné, do príbehu vstupovali nové postavy, až to miestami bolo príliš prekombinované a zbytočne komplikované.

27.07.2019 3 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Nebolo to zlé, Joe Hill v mnohom pripomína Stephena Kinga, no tejto knihe som akosi neprišiel na chuť. S hlavnou postavou som sa dokázal stotožniť až v druhej časti knihy.

26.03.2019 3 z 5

Ruiny Ruiny Scott Smith

Dávam len 3 hviezdy, aj keď kniha bola "čtivá". Postavy ma moc neoslovili, nedokázal som sa so žiadnou stotožniť, skôr mi liezla na nervy absolútna neschopnosť väčšiny postáv riešiť situáciu. Skôr ako o horor išlo o psychickú sondu do duší hlavných aktérov.

09.02.2019 3 z 5

Tajemství Genesis Tajemství Genesis Tom Knox (p)

Prekombinové. Postavy nesympatické, hlavný "padouch" vykreslený skoro ako sympaťák.

06.10.2018 3 z 5

Smečka ze čtvrtého pokoje Smečka ze čtvrtého pokoje Mariam Petrosjanová (p)

Nedočítané... Spisovateľka má určite osobitý štýl, no v kniha mi chýba dejová línia.

06.10.2018 2 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Pokračovanie Chirurga. Odporúčam túto knihu prečítať najskôr. Chirurg sa mi páčil viac. Učedník bol viacej klasická detektívka s vyšetrovaním a vyvodzovaním záverov. Určite stojí za prečítanie, no u mňa o hviezdičku menej.

29.09.2018 3 z 5

Karmínový břeh Karmínový břeh Lincoln Child

Zvláštna kniha - prvá časť pripomína Sherlocka Holmesa v podaní agenta Pendergasta. Po celkom klasickom vyšetrovaní niekoľkých vrážd, keď sa príbeh kludne končí a agent s Constance si môžu užívať dovolenku sa začne druhá - mysteriózna časť knihy plná akcie a hnusu.

31.08.2018 3 z 5

Město noci Město noci Dean Koontz

Druhý diel lepší ako prvý, no diely nadväzujú na seba, takže ich treba čítať postupne.

16.08.2018 4 z 5

Černá komnata Černá komnata Lincoln Child

Neuveriteľne vzdelaní a inteligentní bratia Pendergastovci mi začínajú stále viac vadiť. Kniha miestami pripomína Fantomasa a to nielen dejom ale aj niektorými výrazmi. Každopádne autori dokážu pútavo popísať dej, za čo im dávam 3 hviezdičky. Určite odporúčam si najskôr prečítať diel "Karmínový breh", Černá komnata naň naväzuje.

01.08.2018 3 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Tess Gerritsen

Opäť výborné čítanie. Autorka dokáže vytvoriť atmosféru, ktorá vás drží v deji. Na môj vkus trochu veľa postáv, no dá sa v nich orientovať.

24.07.2018 3 z 5

Ti nepohřbení Ti nepohřbení Kristina Haidingerová

Čakal som "plazivý" horor, no kniha pripomína skôr triler, resp. fantasy. Mám rád horory, mám rád sci-fi, no táto kniha bol pre mňa omyl. Nedočítané.

17.05.2018 2 z 5

Posledné mesto Posledné mesto Blake Crouch

Posledný diel trilógie. Kniha má výborný spád, ako všetky knihy autora, ktoré som čítal. Pre tých, ktorí nečítali prvé dva diely, odporúčam začať od prvého dielu, nielen pre lepšie pochopenie, no hlavne pre perfektnú záhadu, ktorá prvý diel sprevádza.

24.03.2018 4 z 5

Vetřelec - Peklo Vetřelec - Peklo Christopher Golden

Škoda, že jednotlivé diely série na seba nenadväzujú, bolo by to napínavejšie. Každopádne tento diel bol lepší ako "Odplata". Golden dokázal celkom prirodzene a pútavo vykresliť dej a čitateľ je do neho vtiahnutý. Záver ostáva otvorený, no ten, kto videl film "Votrelci", vie ako to celé bude pokračovať.

14.02.2018 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Čitateľné, no označenie horor je určite prehnané. Preklad názvu knihy je "Dospelý" a to viacej vystihuje podstatu knihy.

26.01.2018 3 z 5