willi willi komentáře u knih

Spousta lidí tvrdí, že je tato kniha ,,psycho". Není spíše velké psycho to, co je dětem cpáno v dnešní době ? Pro mě je to jedna z nejkrásnějších dětských knih, kterou bohužel dnes nepochopí většina dospělých, protože už dávno zapomněli na tu nevinnou, naivní a přitom tak pestrou a neskutečně barvitou dětskou fantazii...Ale tohle je přitom ta kniha, která Vám pomůže rozpomenout se, jak krásná naše dětská fantazie byla....Škoda jen, že dnes většina rodičů raději vezme své děti na opravdu PSYCHO "Alenku" do kina :-(

03.07.2014 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Pokud si chce někdo rozšířit sexuální obzory nebo si zpříjemnit večer, tak hrdě do čtení Lady Fuckingham ! Kam se hrabou ''odstíny šedi'' a podobné rádoby erotické příběhy ...pcha !!! Vždyť sex je přirozená věc, tak proč o něm nepsat přirozeně a realisticky jako Oscar Wilde ? :-) Místo toho raději budete číst o princezně, která potkala prince na bílém koni a společně padali vírem orgasmů ?

18.07.2013 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Nikdy jsem nečetla knihu u které bych se bála. Na doporučení jsem sáhla po Řbitovu zvířátek a dočkala se kýženého výsledku !

15.11.2011 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Tato kniha zdá se mi poněkud nešťastná....

02.08.2013 1 z 5

Provence Provence Susanne Tschirner

Riskla jsem a zakoupila před cestou do Provence tohoto čerstvě vydaného průvodce a chybu jsem určitě neudělala. Nejvíc mě těší takové ty vyloženě osobní tipy a ty tu určitě nechyběly. K tomu mapka Provence a vše rozděleno do několika skupin podle oblasti. Doporučuji!

17.09.2015 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Od teď už nebudu soudit knihu podle obalu...opravdu mě tato kniha mile překvapila! I když bylo občas chování hlavních postav nelogické a naivní, což jak zjišťuji po přečetní některých komentářů, není jen můj názor, tak Vás děj svým způsobem strhne. Jen paní Lankašová, která navrhla obálku knihy, trošku přestřelila a k překladu názvu se nebudu raději ani vyjadřovat.

29.08.2013 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Ať se snažím sebevíc, Kinga si asi neoblíbím. Řbitov zvířátek byla pecka, ale každá další kniha ve mně vyvolává pocit ztráty času...Od první strany vlastně víte, kdo "vyhraje". A 270 následujících stran pořád jen jdou ( tím městem, tou vesnicí, přes lávku, kolem nákupního centra...) a King se snaží rádoby psychologicky vykreslit myšlenkové pochody a charakter postav...Kdyby byl Dlouhý pochod napsán na 50 stran, možná bych tak kritická nebyla...

26.08.2015 2 z 5

Nádherné čtení, které má duši....

31.01.2014 5 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Ta Nobelovka měla být jeho...!

11.11.2013 5 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Nejnádhernější kniha, kterou jsem za celý svůj život četla....stále přemýšlím, co ještě víc napsat, ale emoce, které ve mně tato kniha vyvolala se slovy nedají popsat....

19.09.2013 5 z 5

Jeho světlo Jeho světlo Danielle Steel

Danielle Steel opravdu není můj šálek čaje, ale tato kniha pojednává o maniodepresivní psychóze jejího syna a o tom, jaký je život s takovým člověkem i to,co cítí on sám. Bohužel Steelová se nezapře, její srdceryvné pasáže předčí i argentinskou telenovelu. . . i tak ale tři hvězdičky za snahu.

26.07.2011 3 z 5

Rosemary a její syn Rosemary a její syn Ira Levin

Tak moc jsem se po přečtení Rosemary má děťátko těšila na pokračování a asi proto je to tak velké zklamání. Kdyby Levin zůstal u jednoho dílu a nechal otevřený konec, udělal by líp. . . Přehnané, vynucené, těžící z úspěchu prvního dílu . . .

22.07.2011 1 z 5

Všechno přiznávám, všechno... Všechno přiznávám, všechno... Johannes Mario Simmel

Má i lepší a propracovanější knihy, ale i tak nadprůměr :-)

20.07.2011 4 z 5

Znovu Provence Znovu Provence Peter Mayle

Tak jsem se pročetla až k třetímu dílu a to právě ve chvíli, kdy jsme s přítelem jeli na vysněnou dovolenou právě do Provence. Všechny díly byly krásné a naladily člověka na opravdovou vlnu provensálské pohody. Poslední díl je ovšem nejlepší - nevím, zda je to tím, že Mayle už je ostřílený provensálec a dává zde ty nejlepší tipy, nebo to vše způsobila ta naše dovolená přímo v místech o kterých on tak krásně píše, nebo kombinace obojího...Každopádně krásné čtení, stejně jako Provence samotná :-).

17.09.2015 5 z 5

Barcelona Barcelona Dorothea Massman

Pokud se chystáte na poznávací výlet do Barcelony, s tímto průvodcem určitě chybu neuděláte. Kromě skvělých tipů, zajímavostí a rad obsahuje průvodce i skládací mapu celé Barcelony a trasu všech linek metra. Cena je velice příznivá v porovnání s kvalitou a kvantitou informací.

29.05.2014 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Jak já jsem rozčílená! Ať jsou vysvětlení matčiného chování v dalších dílech jakákoliv, tak je mi to jedno! V životě mě chování postav v knize nedostalo do varu jako toto! Kniha je napsána úžasně, tak, že se dokonale vcítíte do hlavních postav jako byste to byli vy samotní....Jen jedna věc mne trošku mrzí - první díl uvádí, že je příběh založen na pravdivých událostech, v druhém díle se však uvádí, že příběh je zcela vymyšlený, jména postav, míst a událostí jsou výplodem autorčiny fantazie. Tak kde je pravda?

06.03.2014 5 z 5

Sociální pedagogika Sociální pedagogika Miroslav Procházka

Učila jsem se z ní na státnice a mohu říct, že mi dost pomohla. Je zpracovaná přehledně a je v ní vše základní a podstatné, co je k tomuto oboru potřeba znát.

29.08.2013 4 z 5

Velká dětská encyklopedie Velká dětská encyklopedie kolektiv autorů

Výborně zpracovaná encyklopedie pro děti. Schovávám od svých dětských let pro další generace :-)

29.08.2013 5 z 5

Lví král Lví král Walt Disney

Tady nelze jinak, než dát pět hvězdiček....nádherné ilustrace a dojemný příběh. Nosila jsem ji jako malá pořád u sebe a četla stále dokola ...dnes ji schovávám pro budoucí generace..

02.08.2013 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Neskutečný člověk ten Hugh Laurie! Veslování, hraní, zpěv, psaní divadelních her a teď i knih...co je fascinující,že ve všech těchto oblastech je nadprůměrný... první polovina knihy je báječná, plná sarkastického humoru..nejednou se mi stalo, že jsem se při čtení hlasitě smála na veřejnosti..druhá polovina už je trochu chaotická, velké množství jmen,ve kterých se člověk ztrácí a humor lehce opadá, ale v celkovém hodnocení zase nadprůměr :-)

24.07.2013 4 z 5