wiix wiix komentáře u knih

Útok orla Útok orla Thomas Brezina

Pekné čítanie pre mládež, avšak dejom nie až tak príťažlivé.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Dielo, ktoré nenechá ani jedno oko mladej ženy suchým, avšak i u mužov nájde pochopenie. Kvalitne spracované charakteristiky osôb, zaujímavý dej a repliky, ktoré sú tak reálne!

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Veľmi kvalitné pokračovanie Langdonovej série príbehov so sympatickými postavami a napínavým dejom.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Úplne dokonalé. Pre mňa to má všetky charakteristiky kvalitnej novodobej literatúri: napätie, logiku, históriu, charakter.

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Pre mňa asi najslabšie dielo Austenovej spracované knižne, avšak filmovo im to vyšlo. Málo je takýchto situácii, avšak som rada, že som si doplnila jej zbierku.

01.06.2015 2 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Po "Pýcha a predsudok" ma nenechal chladnou ani tento kúsok. Má to všetky charakteristiky Austenovej diela a predsa je to niečím iné a zaujímavé.

Tábor padlých žen Tábor padlých žen Anton Baláž

Ohromujúce slovenské dielo s desivým obsahom a príjemným štýlom písania.

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Som veľmi sklamaná. Toľko som sa napočúvala na strednej škole o tomto diele a nakoniec (neviem či som tomu len neporozumela..hm) som našla len klišé, vzťahy a nudu. Napriek kritike však vnímam pozitívne štýl písania a aj tému vzhľadom na historické obdobie jej vzniku.

More srdca More srdca Pavel Baričák

Napriek všetkým nenávistným komentárom ohľadom Baričáka, vnímam jeho diela aktuálne, trefné, vtipné a také naše. A rovnako vnímam i jeho básne.

Džamila Džamila Čingiz Ajtmatov

V čase, keď som prečítala toto dielo som asi nebola vo vhodnom vekovom i duševnom štádiu vývinu a preto neviem, nakoľko hodnotné je toto dielo vo všeobecnosti, avšak na strednej škole čítať neodporúčam.

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Pri knihách ako je táto sa vo mne otvorí ženská dušička 15 ročnej dievčiny akou som bola. Niektoré pasáže som čítala viackrát, aby mi ani slovko neuniklo, pretože som si predstavovala seba namiesto postavy z deja a tak to má byť! Takéto knihy pre mládež a najmä dievčatá, by mali vychádzať vo väčších merítkach.

Balada o siedmich obesených Balada o siedmich obesených Leonid Andrejev

Adorujem ruských autorov 19.-20. storočia a na odporúčanie som sa nechala zviesť na toto dielo, avšak nič nové mi nedalo, avšak neodradilo ma od ruskej literatúry.

01.06.2015 2 z 5

Emma Emma Jane Austen

Austenová má už aj lepšie diela. Aj keď možno na mňa vplýva fakt, že je to posledná kniha v poradí od nej a niektoré frázy a vety, ktoré sa opakujú, lebo to inak nejde, chápem; ma začali nudiť. Ktovie.

01.06.2015 3 z 5

Strom poznání dobrého i zlého Strom poznání dobrého i zlého Omraam Mikhaël Aivanhov

Veľmi nábožensky poňaté aj keď sa to tvári vskutku nestranne.

01.06.2015 1 z 5

V pekle sa neplače V pekle sa neplače Lenka Gahérová

Trochu surové, ale reálne a príjemné ľahké čítanie do každého počasia :)

24.05.2015 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Priznám sa, že som sa do knihy pustila veľmi skeptická a očakávala absolútne klasické, Sparksovske klišé (ktoré som tam i našla), avšak zostala som milo prekvapena zápletkou a tým, ako dielo pohladilo moju ženskú dušu :)

13.05.2015 4 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Neviem, akosi som sa nevedela na to namotať, aj keď Pratchett je úžasný, kde berie tie nápady a tú iróniu na problémy a situácie dnešnej doby to neviem, ale je to dokonalé. Avšak počiatky Ankh-morporského mesta sú najlepšie!

28.04.2015 3 z 5

Pipi dlhá pančucha Pipi dlhá pančucha Astrid Lindgren

Nikdy som v detsve neholdovala Pipi ani Emilovi od Lindgrenovej, zato teraz mi to príde zaujímavé, úsmevné a veľmi milo netradičné na slovenské rozprávkové pomery.

23.04.2015

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Dosť dobrý psychologický rozbor postáv, dej mal spád, miestami ma mrazilo, semtam som sa i zasmiala, dačo nové dozvedela, páčilo sa mi to! A navyše to malo zase raz ten Kingov "creepy" nádych.

23.04.2015 4 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Veľmi pôsobivá zbierka poviedok od dokonalých ako Rita Hayworthova, Nadaný žák a Dýchací metóda až po menej vydarené ako Telo. Každopádne ako celok to bolo veľmi čitateľné, napínavé a klasicky Kingovsky dobré.

23.04.2015 4 z 5