wiix wiix komentáře u knih

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Asi som v tom videla niečo viac, ako to, čo tým chcel autor povedať. Ale metaforicky vzato: dobro je súčasť zla a naopak, ľudia sú falošní a krutí, no 1 z 10tich dokáže robiť pekelne dobré divy- a zaobalenie tejto myšlienky sa mi v tomto podaní podivuhodne páčilo.

23.12.2014 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Ľahká oddychovka, vtipná, trefná a nevtieravá, ale niekedy až príliš jednoduchá.

05.12.2014 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Nečakala som, že ma to až tak pohltí. Začalo to ako klasická detektívka, muž zabije ženu atď a skončilo to ako úplna fantasmagória, no napriek tomu som sa popod nos semtam usmievala a kývala hlavou akože "toto nieee, to koho napadlo". A ako literárne dielo ma to veľmi bavilo, oddýchla som si pri tom a práve v tomto vidím význam kníh :)

01.12.2014 5 z 5

Porno Porno Irvine Welsh

Na Trainspotting to nemá, ale aj tak som sa v tom slovnom bahne a charakterovom úpadku vyžívala!

26.11.2014 4 z 5

Zbohom a ďakujeme za ryby Zbohom a ďakujeme za ryby Douglas Adams

Štvrtý diel tejto päťdielnej trilógie ma baví zatiaľ najmenej. Jediná časť (pri minulých knihách to bola skoro každá druhá strana) ktorá ma naplné hrdlo rozosmiala je Arthurov príbeh o keksíkoch Rich tea a cudzincovi, nádhera! :D

08.11.2014 3 z 5

Milé a zábavné, vetná skladba a voľba replík= dokonalé. Koncu už chýbalo palivo, pripomínalo to Forresta Gumpa, no napriek tomu odporúčam.

06.11.2014 4 z 5

Minirozprávky 1 Minirozprávky 1 Jacques Thomas-Bilstein

Toto boli vďačné knihy, tieto minirozprávky. O ich využiteľnosti svedčí šalátové vydanie, v ktorom ich prechovávam :D

Svet obrov a čarodejníkov Svet obrov a čarodejníkov John Patience

Neskutočná kniha! Pár rokov som sa jej bála kvôli ilustráciam obrov a potom som si ju zamilovala, lebo bola taká zvláštna!

Klub bitkárov Klub bitkárov Chuck Palahniuk

WAU! Drsné a zvláštne a tak to mám rada. Odporúčam všetkým čudákom a knižným fajnšmekrom (ktorí ešte nemajú vytvorený prvý dojem z filmu a môžu si tento skvost vychutnať prvý krát) :)

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Hm. Spojiť problematiku alkoholizmu, Austráliu, Škandináviu a detektívku bolo nad autorove sily. Ale malo to svoje svetlé a napísané chvíle.

30.10.2014 3 z 5

Šašo Šašo Christopher Moore

"Pozor! Tento príbeh je lascívny. Nájdete v ňom bezdôvodné súlože, vraždy, výprasky, mrzačenie, zrady a doteraz neprebádané vrcholy vulgárnosti a obscénnosti, ale aj netradičnú gramatiku, kostrbatý slovosled i masturbáciu slov." - s týmto súhlasím, no ak by to chcelo byť dobré dielo, muselo by to mať aj poitnu, zmysel či nádych akejsi štipľavosti či protispoločenskosti. Inak to bol len klasický príbeh s nadmierou nadávok, ktorý sem-tam pobavil,

25.10.2014 3 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Rozhodne pobavilo! Aj keď dej bol sem-tam na hrane uveriteľnosti a logiky, vetná skladba autora a repliky Kvida boli top! A tiež: nasmiala som sa :)

21.10.2014 4 z 5

Dobrou noc Dobrou noc Walt Disney

Doteraz si ju opatrujem :) Nehovorím, že sú to najkrajšie rozpárvky detsva, ale po tom, ako som v detstve počula 500 krát červenú čiapočku a 400 krát o troch zhavranených bratoch zo starej ošúchanej knihy, táto bola pre mňa krásna, nová, sýtofarebná a iná, takže prinášala vždy radosť :)

08.10.2014 5 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Absolútne zaujímavé! Veľmi dobré čítanie, z ktorého si každý niečo odnesie. Pre mňa osobne to malo obrovskú informačnú hodnotu, nenudilo, otvorilo oči, očarilo i šokovalo.

06.10.2014 5 z 5

Žena v klietke Žena v klietke Jussi Adler-Olsen

Čakala som viac...pretože severská literatúra je známa kvalitnými detektívkami, avšak tu bolo všetko postavené na trápnych replikách a snažili sa upútať hlavne novinkou- pretlakovou komorou (či čo to bolo). Charaktery nebolo nijak zložité, zápletka minimálne "zapletená", ale čítalo sa to ľahko, semtam pútavo, čiže tak...

14.09.2014 3 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Po úvodnej Barve kouzel to bolo menej chaotické, ale aj menej vtipné...podľa mňa dejom ubúdal vtip, ale vykreslil sa viac hcarakter postáv, čo však neznamená, že ide stále o pozoruhodne vtipné a strelené dielo :)

14.09.2014 3 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Príbeh bol odzačiatku trochu klišé, ale autor to vyrovnal, možno aj prevážil do pozitívnej hodnoty citlivým opisom psychiky a zmýšľania postáv. Veľmi oceňujem vysokú psychologický rozbor situácie a rozpoloženia hlavných postáv.

06.09.2014 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Ostala som v úžase! Aj keď viem, že Murakami je pán pera a jeho príbehy sú vždy bomba, hĺbka Nórskeho dreva a charakter postáv budú vo mne ešte dlho rezonovať. Prečítala by som si to hneď znova...

06.09.2014 5 z 5

Trainspotting Trainspotting Irvine Welsh

Mám zimomriavky (z napätia, hnusu, zo života a ľudí) a presne tak to mám rada!

03.09.2014 5 z 5

Božská komedie Božská komedie Dante Alighieri

Mám zimomriavky! Veľmi fascinujúce a inšpiratívne.

20.07.2014 5 z 5