wielka wielka komentáře u knih

Údolie Údolie Bernard Minier

Zaujimava kniha, ktorej dej sa zauzluje, kruti, mota a hoci som takmer od zaciatku tusila, kto je pachatelom, na konci som sa pytala, a preco to vlastne robil? Minier je nadany rozpravac, jeho knihy maju vzdy co ponuknut.

"Stretneš aj plno úžasných ľudí. Musíš sa ich naučiť rozoznávať, lebo niekedy sa zlí ľudia vydávajú za dobrých… a dobrí ľudia sa môžu ukázať nepríjemní… Na to nie je pravidlo. Nezabúdaj však, že každá osoba, ktorú stretneš, každá udalosť, ktorú zažiješ, každá skúsenosť ti umožní rásť, naučí ťa veľa o tebe aj o iných… Že každý pád, smútok, sklamanie patrí do života, ale že bude aj veľa radostných, úspešných, víťazných chvíľ, ak sa poučíš zo svojich pádov, rozumieš?
Mathis usilovne prikyvoval. Panebože, prečo mu tak zvieralo hrdlo? Prečo sa musel ovládať, aby mu nevypadla slza?
– Pretože skutočná výzva je to, aby si mal rád sám seba, – dodal a uvoľnil si hrdlo, – aby si sa nebál alebo nehanbil za to, aký si, Mathis, ale aby si z toho urobil svoju silnú stránku. Možno sa ti budú vysmievať, možno ti budú hovoriť nepríjemné veci, pokúsia sa ťa ponížiť, udupať, pripomínať ti minulosť, budú chcieť vyvolať tvoj hnev, možno ti povedia, že ničiť, byť násilný a biť sa sú dôkazy sily a odvahy, ale to nie je pravda. Skutočná sila je byť sám sebou a nebáť sa milovať, najmä chrániť tých, ktorých máš rád, chcieť pre nich lepší svet, bez násilia, nenávisti a klamstiev. Často zakopneš a spadneš. No keď budeš mať v sebe tú silu, vstaneš a každý deň sa staneš silnejším a lepším."

13.11.2021 4 z 5

Milovaný soused Milovaný soused Penelope Ward

Kraaasne, ale pateticke a predvidatelne. Pacila sa mi postava Damiena a vtipne dialogy.
Ale vobec som si nepamatala postavy z Milovaneho nevlastneho brata :-(

26.09.2021 4 z 5

Na ostří nože Na ostří nože Julie James

Prijemna oddychovka, dej predvidatelny, postavy sympaticke, iskrilo to medzi nimi. Trosku iny styl ako seria FBI/US advokat. Za mna ano.

26.06.2021 4 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Julie James

Tajny agent a svedkyna... ano, ano, to moze byt :-)

26.05.2021 5 z 5

Maddox Maddox Melanie Moreland

Pekna tretia cast serie BAM. Aj ked predvidatelna, ale citatelna a velmi romanticka.

24.11.2020 4 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Co sa stalo s Elle? Snad sa jej tie samostatne romany az tak nedaria? Kam sa podela ta iskra , na aku sme si zvykli v jej seriach? Aby som vsak iba nefrflala, tato kniha je romanticka jednohubka, ktora nicim neprekvapi a cely dej sa odvija presne tak, ako si myslite, ze sa bude odvijat a naraz "bum" a je koniec.
Mimochodom, preco je v kazdej knihe niekto, kto vyrasta u pestunov?

29.09.2020 3 z 5

Aiden Aiden Melanie Moreland

Rovnako ako Bentley citatelna kniha. Pekna, romanticka rozpravka.

23.09.2020 4 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Celkom pekna kniha. Postavy mi boli sympaticke, zapletka sice predvidatelna, ale fajn, rychlo to ubiehalo a uz som zvedava na pribeh Aidena.

21.09.2020 4 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Taka pekna rozpravka. Nedalo sa od nej odtrhnut.

07.08.2020 4 z 5

Nemali by sme Nemali by sme Vi Keeland

U Vi Keeland sa mi pacia vtipne slovne prestrelky medzi hlavnymi hrdinami. V tejto knihe nechybali, dej sa odvijal relativne rychlo. Stale sa vsak nemozem zbavit dojmu, ze som taku knihu uz citala. Asi za to moze obohrana zapletka a tajomstvo jednej z postav. (a tu si predstavte zamysleny emotikon)

02.08.2020 4 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Nakoniec to az take sokujuce nebolo, ale prijemna oddychovka

14.07.2020 4 z 5

Setkání v Římě Setkání v Římě Alice Clayton

Ani roztomila, ani sexy a uz vobec nie romanca plna humoru. Napriek tomu, ze milujem knihy odohravajuce sa v Taliansku, tato ma rozhodne nezaujala natolko, aby som si to Taliansko v nej uzila. V podstate slaby pribeh, postava Avery jemne pripecena.... no nic, idem si pohladat nieco lepsie.

03.12.2023 2 z 5

Láska s Liamem Láska s Liamem Melanie Moreland

Zo zaciatku som si myslela, ze tato kniha nicim neprekvapi, pretoze sa dejovo prelina s Ronanovym srdcom. Prekvapit neprekvapila, ale dej bol originalom, prelinanie s predoslou knihou bolo iba na par miestach. Rodina nadovsetko. Miestami uz klise v tychto seriach, ale napriek tomu citam dalej. Melanie pise pre citatela pritazlivo a aj ked dopredu viem, ze to skonci dobre, musim skratka rychlo pokracovat. Postavy sympaticke, deti ako smeti... obcas aj vtipne situacie prisli... taka klasika.

07.10.2023 5 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Velmi vydareny, prijemny, oddychovy pribeh.

12.08.2023 4 z 5

Oheň mezi námi Oheň mezi námi Brittainy C. Cherry

Smutnokrasne...

07.07.2023 5 z 5

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

Priznam sa, ze Luna a Knight mi asi do tretiny knihy isli mierne na nervy, pretoze ich spravanie bolo take zvlastne - ani k sebe, ani od seba. Potom sa to zmenilo a fandila som im, fandila som tej ich spolupatricnosti, ci skor tomu, ako Knight Lunu ochranoval, aj ked bol na nu nahnevany. Joj, bolo tu vsetko. Autorka nas previedla roznymi emociami. Skoda, ze Rosie a Dean sa museli rozlucit - toto bolo pre mna asi najsilnejsie.

22.04.2023 4 z 5

Muž mých snů Muž mých snů Penelope Ward

A mne sa to pacilo. Sice obohrana zapletka zakazanej lasky k brachovmu naj kamosovi, ale postavy sa mi pacili a bavilo ma to.

09.02.2023 5 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Ako zavrsenie celej serie, ktora je jednou z tych lepsich, vydarene. Som rada, ze som sa dozvedela o tom, co bolo potom.

23.01.2023 5 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Mne sa tato kniha ako celok pacila. Ano, Deaver to casto, hlavne ku koncu, prekombinovava, ale vo vacsine knih mi to neprekaza. Tak nejako to tam ocakavam. Lincoln a Amelia zasa skveli. Dozvedeli sme sa aj cosi o diamantoch. Len preco, preco nie je uz dalsia kniha v serii??

30.12.2022 4 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Autorka to jednoducho vie. Zaujimavy pribeh, aj ked so znamou temou. Postavy mi vsak boli sympaticke. No skratka rozpravka...

15.10.2022 4 z 5