whiolet whiolet komentáře u knih

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Od téhle knihy jsem toho zase tak moc neočekávala, jenže zamilovat si postavy v tomto příběhu bylo už od první kapitoly tak děsně lehké,že jsem se nechala celým příběhem doslova strhnout a stránky jsem hltala jak malá holka.
Pane bože jak já se do Ryleho zamilovala a pořád doufala i potom všem, že konec bude patřit jim!
Nakonec jsem,ale ráda, že jim autorka sladký konec upřela, protože život většinou takový není. Díky dovětku v knize o autorčině mamince, to ve mně všechny emoce z knížky jen podtrhlo.
Tohle byla skvělá knížka, kterou budu ještě nějaký ten pátek nosit v hlavě.

21.02.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Ačkoliv mi u druhého dílu dělalo problém se začíst, je to bezesporu skvěle napsaná knížka.
Jde vidět, že autorka si příběh hýčká jako novorozeně, jelikož svět, který stvořila je stejně fascinující jako dítě, co dělá první krůčky.
Smekám před její fantazií a těším se na další díl.

20.01.2019 5 z 5

O dost lepší knížka než Stoletý stařík. Při čtení jsem si sice chvíli klepala na čelo nad některými událostmi,ale po celou dobu jsem se musela usmívat,jak to bylo vtipně napsané

13.08.2018 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Žízeň se rozhodně staví mezi pětici nejlepších dílů ze série,ale nemohu se zbavit malé vtíravé myšlenky, jestli už to nebylo moc překombinované.
Přeci jenom i tady tak jako u Sněhuláka a Policie, tahá za nitky někdo u koho to vůbec nečekáme, a já si kladu otázku jestli jsou opravdu vždy hlavní aktéři tak perfektními herci.
Jinak oproti jiným severským detektivkám,prostě musím dát 5 hvězdiček, protože ty Žízni nesahají ani po kotníky.

04.05.2018 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Hodnotila bych knihu mezi 3-4 hvězdičkami.
V tomto díle mě neskutečně štvala Mia a její "mám se zabít, nemám se zabít", prosím ve třetím díle už se Mio zabij! Bude to aspoň zajímavější!
Zajímavé je, že v každém případu se vrah dotkne někoho z Munchovi rodiny, hmmm vlastně je to už docela trapné a ne zajímavé.
Suma sumárum kniha se četla dobře,ale mám k ní spousty výhrad, takže jsem rozpačitá a u toho třetího dílu budu doufat, že se Mia zabije...

26.04.2018 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Souhlasím,že v sérii o Harrym Holeovi jsou daleko lepší knihy,přesto je tato kniha mezi ostatními detektivkami prostě skvělá.
Nebudete mít problém se začíst ráno a večer knihu odložit, napětím si rozkoušete nehty a chvílemi se i budete nahlas smát-třeba tomu jak může mít nájemný vrah neskutečnou smůlu (tímto zdravím zvrhlého číšníka).
Takže Spasitel rozhodně stojí za přečtení.

03.04.2018 4 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

První díl jsem nečetla,ale myslím, že je to jedno,protože ve druhém díle jsem se stejně dozvěděla, jak přišel autor k Bobovi nebo, že byl závislým člověkem žijícím na ulici.
Kniha byla mile napsaná, četla se velmi snadno a s chutí.
jestli pochybujete, že vám zvíře dokáže změnit život, určitě si jí přečtěte, otevře vám oči.

27.07.2017 4 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Na tuto knížku jsem se moc těšila,a ve finále jsem byla hrozně zklamaná. Styl jakým je knížka napsaná je strohý a bez citu. A cit je to co vyvolává u některých knížek příjemné šimrání, mrazení aj. Bohužel tato kniha ve mně vyvolala pouze pocit "rychle to dočti ať už to máš za sebou".
Nápad dobrý,ale dlouho jsem nezažila tak nesympatickou hlavní postavu jako je Blumová. Opět nechápu jak tohle může být Bestsellerem

13.04.2017 2 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velmi silně napsaný příběh o hrůzách, které se děly,když vládu převzal Stalin (i když nenechte se zmást Gulagy byly oblíbené i předtím). Bohužel o pracovních táborech po celém Rusku se tolik nemluví a nepíše jako o koncentrácích, které pro změnu měli na starosti Němci.
Ať tak či onak doufám, že se tyto hrůzy už nikdy nebudou opakovat a pevně věřím, že se poučíme chyb z minulosti a nebudeme je opakovat.
Knihu jsem přečetla za jediný den a zanechala ve mně silný dojem. Jsem ráda, že takové knihy existují a já si díky nim uvědomím jak jsou některé starosti malicherné a některé bolesti malé ,oproti tomu co ještě nedávno zažívali jiní lidé.

22.03.2017 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Tohle mě teda velmi mile překvapilo!
Od této knihy jsem moc nečekala,ale už od prvních stránek mě čtení začalo dost bavit,a kniha nešla odložit.
Příběh byl zajímavý i když trošku překombinovaný, přesto vše do sebe hezky zapadlo, a párkrát jsem byla překvapená,kam až to graduje!
Za mě teda dobrá detektivka,a těším se na pokračování.

09.04.2024 5 z 5

Místy chaoticky napsané jindy zas syrově popisovaný děj, ano proč ne, ostatně sám autor o sobě říká, že není žádný spisovatel, nýbrž zapisovatel.
Oceňuji, že díky panu Šebkovi má člověk pocit, že tak trochu ví,co dělají lékaři bez hranic a že jejich práce tam není prde.l,ale sakra dřina.

30.06.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Příběh se mi velmi líbil.
Myslím, že autorka se trochu inspirovala Elizabeth Taylor,tak či tak v průběhu čtení jsem měla neuvěřitelnou chuť si něco s Evelyn Hugo pustit. Velká škoda, že neexistuje.
Spojení Evelyn a Celie bylo vskutku zajímavé,ale přiznám se, že mi ta malá zrzka dost lezla na nervy!
Jinak to bylo pohodové čtení, které jsem si užila.

05.05.2023 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Nebylo to špatné, jen jsem čekala od knihy něco jiného.
Chudák komisař Bergman si jede odpočinout do Norska a místo chytání ryb, chytá vraha a hrabe se v minulosti :)

09.01.2023 3 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Nejdřív jsem viděla seriál a teď i četla knížku, libilo se mi obojí.
Bylo to milé, nenáročné čtení se sympatickými postavami.
Za mě super.

16.01.2022 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Knihy od Coleen mají všechny jednu společnou věc a to, že jakmile se čtením začnete nemůžete přestat.
Přesto mi tahle kniha od ní přišla zatím nejslabší. Nejspíš je to tím, že jsem si zvykla na "větší" problémy dospělých lidí. Nebo, že mi Merit přišla dost nestabilní a bláznivá. Nevím.
Také bych čekala, že děj půjde víc do hloubky, což se nastalo.

28.12.2021 3 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Ze začátku jsem si říkala, že tohle bude nejspíš slabota, jenže mě autorka opět mile překvapila a obrátila během vteřiny můj názor na knihu.
Bylo to silné, dechberoucí a skoro se nešlo od příběhu odtrhnout.
Přesto mi pár věcí vadilo, treba Morganino chování, které Jonah, tak krásně shrnul "V odvrácení oči od toho, co máš přímo před sebou jsi byla vždycky mistr" nebo nehledání víc důkazů.. .. a co ty dopisy, sakra?!
Jinak, ale děkuji Coleen, opět je to tvoje další kniha, která mi dost uvízla v hlavě, moje milá.

23.12.2021 4 z 5

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Každý o téhle knížce někdy slyšel, ale málokdo jí doopravdy četl, přesto, když ve společnosti řekněte, že čtěte tuhle knížku, všichni do jednoho se shodnou, že je to dost perverzní čtení.. a samozřejmě mají pravdu :)
Oscar Wilde tímhle dílem dost předběhl dobu a i lidé z 21.stoleti se červenají ,když Vám přiznají, že jí také četli.
Nehledejte v knize žádný velký příběh s překvapivou pointou, o tom ta kniha není je to spíše syrová pornografie, která si nebere moc servítky. Najdete v ni snad všechno možné, co se týče sexu a to je prostě vše :)

25.11.2021 3 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Čekala jsem trochu víc z hereckého výkonu pana Romantika, trochu jsem zklamaná, že o jeho rolích se autorka nerozepsala víc. Taky mě chvílemi dost štvala Eden svým chováním.
Jinak to byla fajn oddechovka, co se četla dobře.

11.11.2021 4 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Nevím zda to bylo tím, že kniha byla, tak poutavě napsaná nebo tím, že po všech těch detektivkach a fantasy knihách jsem potřebovala už změnit žánr, a tenhle příběh byl super!
Milá, vtipná, lovestory,která má neuvěřitelné sympatické postavy.
Pokud potřebujete něco oddechového, tohle vás rozhodně nezklame.

04.07.2021 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Island je na mé cestovatelské listině a já doufám, že se tam opravdu jednou podívám, a proto, když jsem zjistila, že autorka vydala knížku právě z tohoto prostředí neskutečně jsem se na příběh těšila a ano bylo to super!
Mělo to všechno co od oddechové knížky očekávám.
Sympatické hlavní hrdiny, milostný příběh, podmanivou atmosferu daného místa i pár humorných vsuvek, prostě není co vytknout, já si čtení užila :)

17.05.2021 4 z 5