Warty Warty komentáře u knih

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Nemůžu jinak, než opět autora pochválit. Byla to zase neskutečná jízda a ten závěr byl prostě fantastický. Každý případ je ještě napínavější než ten předchozí.

18.05.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knihu jsem začala číst na doporučení kolegy. Je to taková oddechovka, nic náročného. Abych pravdu řekla, ani moc vtipná mi nepřišla. Byly tam sice momenty, kdy jsem se zasmála, ale zase taková pecka, jak mi bylo řečeno, to nebyla.

07.11.2020 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Je to moje několikátá kniha od tohoto autora a přesto, že jsou příběhy podobně vystavěné, každá je originál. Místy veselé a místy smutné se spoustou věcí k zamyšlení. Prostě skvělé.

28.10.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Celkově se mi kniha moc líbila, i když se zpočátku některé "scény" zdály poněkud absurdní. Kniha pobavila, na konci i dojala. Takže za mě palec nahoru a pět hvězd.

11.10.2020 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Moc hezký a milý příběh. Autor moc hezky popsal, jak válku vnímají děti a pozoruhodně barvitě vylíčil vnímaní okolí slepou dívkou. Kniha až neskutečně zahřála na duši, přestože je děj zasazen do jednoho z nejhorších období lidských dějin.

18.09.2020 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Jako všechny předchozí díly prostě super. Čtivé a napínavé až do konce. No, jdu se pustit do dalšího dílu.

03.09.2020 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Opět naprosto bezkonkurenční. Zápletka skvělá, napínavé od začátku až do konce, rozuzlení, jak se patří. Nesbo prostě umí.

30.06.2019 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Přečetla jsem už spoustu knih s tématikou druhě světové války a holocaustu, ale i tak mě stále udivuje, co jsou lidé schopni dělat si navzájem. Strhující příběh, přečtený jedním dechem. Jednoznačně doporučuji!

27.04.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Velice povedené. Tuto knihu by si měl přečíst každý.

04.02.2018 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Za mě jednoznačně nejlepší kniha ze série. Prostředí utajovaných spolků, privilegované studentstvo a tajemství z minulosti, které způsobí tragédii. Prostě dokonalé.

26.06.2023 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Naprosto úžasný příběh. Vřele doporučuji.

24.12.2022 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Prostě a jednoduše paráda. Propracované a napínavé, popsané tak, jako kdybych sama běhala po Římě s hlavními hrdiny.

06.06.2022 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Skvělá kniha, co se čte sama. Když člověk jako první viděl film, úplně se mu odvíjí před očima. Výjimečný případ, kdy je film stejně dobrý či dokonce lepší než kniha.

25.09.2021 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Další skvělý případ s velmi nečekaným rozuzlením. Opět trochu drasťárna, ale na to je člověk u autora zvyklý.

06.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl je snad ještě lepší než ten první. Četlo se to samo, i když je to místy smutné čtení. Snad budou mít ve třetím dílu hrdinové i trochu toho životního štěstí.

16.02.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Pro mě naprostá bomba. A to jsem člověk, který si na duchařský historky fakt nepotrpí. Ale i kdyby na tom byla jen troška pravdy...

20.01.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Velmi příjemné čtení, od kterého se jen těžko odtrhává, neboť příběh člověka zcela pohltí.

07.01.2020 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Nuda, nuda, nuda! Vůbec nerozumím tomu, proč tohle někdo vydával. Dočetla jsem to jen se sebezapřením. Navíc jsem se skoro na každé straně přistihla, že přemýšlím nad tím, jestli náhodou v té větě nemá být místo čárky tečka, takže ani stylisticky to za moc nestálo.

24.02.2019 1 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Kniha předčila moje očekávání. Velice čtivá a zajímavá. Doporučuji!

12.01.2019 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Hezká kniha se zajímavým příběhem s pár zajímavými až skoro filosofickými otázkami. Příjemně překvapila.

22.10.2023 4 z 5