WaN635 WaN635 komentáře u knih

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Nemůžu jinak než dat za 5 ⭐, pokračování stejně skvělé jako díl první. Čekám na dodání třetího dílu a doufám, že nasazena laťka bude udržena.
Jinak k samotné knize, dej krásně plyne a i přesto, že kniha má téměř 400 stran nemá pro mě jediné hluché místo, právě naopak.
Uff Sayer, fandím Ti, Tvá nová rodina je skvělá a doufám, že Jackův osud dokážeš vyřešit.

15.04.2021 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Taková útlá kniha a kolik různých emocí ve mně vyvolala. Tolik zpackaných dětství, bolesti a nakonec špetka naděje.
Nápad s myškou byl zajímavý a bavil mě.

17.01.2024 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Kniha byla tak reálná, jak dokáže skutečný život být. Myslím, že každý se už s takovým Petrem v životě setkal nebo sám chvíli Petrem byl (nemyslím problém alkohol). Petr dostal druhou šanci a tu chytil za pačesy.
Ostatní linky knihy se mi taky líbily, ale Kamilin příběh mě nebavil tak, jak Petrův.
Druhá kniha autora, co jsem četla a vím, že si rozumíme :) .

26.10.2023 5 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Někdy přečtu v knize cca 15 stran a vím, že pro mě bude hodně těžké knihu přečíst.
No a někdy se v tomto prvním dojmu spletu a kniha se přede mnou rozvine a já ji prostě neodložím, ani kdyby já nevím co :-) .
Opravdu pěkný příběh, který se čte úplně sám.
Příběh je ze života, jednoduchý, bez náhlých zvratů, hysterických výlevů a má hezký konec.

18.10.2023 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Do knihy jsem se ponořila tak, že jsem ji odložila až s poslední přečtenou stránkou.
Příběh čtivý, napínavý, byla jsem napnutá jak kšandy. Společně s Frostem jsem se prokousávala případem a řešila komu věřit a komu ne. Pokaždé, když už jsem myslela, že jsme se posunuli, tak jsem byla rychle vyvedena z omylu.
Chtěla jsem hodnotit 4 hvězdičkami, ovšem za poslední dvě stránky jsem přidala ještě jednu.

26.12.2022 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Opět a zase špica. V komentářích už bylo vše řečeno, opakovala bych se.
Příběh chytne a nepustí, už jsem v minulosti četla jednu knihu se sektářskou tématikou, ale Kim je prostě Kim a v tomto případě byl příběh napínavější. (S touto tématikou doporučuji na Netflixu dokument Modlit se, poslouchat, neodmlouvat). Jinak vraha u Bryantoveho případu jsem prohlédla dříve než on, vraha od sektářů jsem neuhodla.
Jo a abych řekla pravdu, poměrně se mi líbila postava Kanea, tak trochu jsem doufala, že třeba možná, snad by se mohl Kim líbit.

20.07.2022 5 z 5

Pohřbení andělé Pohřbení andělé Patricia Gibney

Zase o kousek drsnější než naposledy. Tentokrát mi to přišlo i extrémně zamotané, občas mi trvalo se z příběhu vymotat a začíst se znovu.
Psychopatický pachatel mi způsoboval při čtení utrpení a jeho obětí (úplně zbytečných) mi bylo sakra líto.
Co se mi líbí hrozně moc je postava Lottie a její roztávání, ovšem s novou šéfovou si moc nepomohla a Lynchová je kr.......

07.11.2023 5 z 5

Vražedný rej Vražedný rej Andreas Gruber

Opět a zase jsem se nemohla od čtení urvat....
Chvílemi mi to tedy přišlo přehnané a nereálné, ale odprostila jsem se od toho a naprosto jsem se do příběhu vžila.
Tolik zvratů a překvapení, to bylo něco. Kupodivu mi ani nevadilo, střídání se časů v ději....
Těším se na další díl....

07.08.2023 5 z 5

Co ukrývá jezero Co ukrývá jezero Barry Hutchison

Ach jo, po skvělé jedničce ještě o fousek lepší dvojka a nejhorší je, že trojka je v nedohlednu ....

Líbilo se mi to, pobavila jsem se slovními výměnami mezi policisty a vraha jsem si ke konci taky tipla správně.
Tož teď nezbývá než čekat a to čekání si zkrátit jinou knižní sérií.

04.07.2023 5 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Kdybych knihu nemusela občas rozdýchávat, přečetla bych ji na jeden zátah. Především u rozplétání Evina příběhu mi bylo úzko. Dozvěděli jsme se něco nového i o Cyrusovi a to, co o něm zatím už víme, se mi líbí.

U těchto sérií mě hrozně štve, že chci číst pořád dál a dál a knížky ještě nejsou v češtině vydány.

02.03.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Možný spoiler!!
Tak tohle byla síla. Pro mě, jako pro čtenáře byla celá kniha jeden emocionální kolotoč.
Autorka od Stvůry hodně pokročila (a to mě se Stvůra velmi líbila), a to co se týče jak celkového popisu děje, tak i čtenářova prožitku z něj.
Příběh mě chytil a nepustil, dokud jsem nepřečetla poslední slovo A hlavně chtěla jsem číst dál. Zajímá mě osud prvního chlapce, ale i holka ve mně, chce vědět, jak to dopadne s Laurou a Adamem.
Autorka ve mě vyvolala takovou pocitovou bouři, jakou jsem již dlouho u čtení necítila. Chvílemi jsem slzela, chvílemi mě bolelo u srdce, chvílemi jsem se hořce pousmála a po celou dobu jsem doufala, že v knize všechny příběhy dojdou ke svému objasňujícímu konci.
UFF, už ať je Vetřelec vydán!!

22.08.2022 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Děsivé, zvrácené. Příběh červa byl natolik odporný, že mi došla slova. Vraždy byly neskutečně brutální, to jsem si u Cartera už zvykla, ale toto bylo fakt něco hrozného. Několikrát jsem musela knihu odložit a ,,spočnout si,,.

02.08.2022 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Byla jsem zvědavá, jak se mi bude číst kniha bez toho ,,floutka,, Dawsona. Postava Dawsona chybí, ovšem nový člen týmu bude podle mě taky fajn. Moc se mi u Penna líbí jeho poznatky k tomu, jak se kdesi stal podobný případ a jak dopadl.
Jinak k samotné knize, u případu ztracené dívky jsem vlastně od začátku tušila o co půjde a tento dojem se nakonec ukázal jako správný. Každopádně Stacey (s pomocí Penna) si s tímto případem poradila velmi dobře a jde u ní vidět, že má správný ,,policajtský čuch,, .
U druhého případu jsem vůbec, až do posledních stránek, netušila, co je motivem nebo kdo je vrah.
Zase jsme se dozvěděli trochu více o Kim a jejích myšlenkových pochodech. Jak já bych jí přála prožít ,,teplo domova a plný dům smíchu a pohody,,. Každopádně pro mě pořád platí, že Kim bez Bryanta by byla poloviční, díky jeho vlivu na ní.
Takže za mě celkové hodnocení knihy je za 5 hvězdiček, neboť pro mě se autorka velmi dobře popasovala se ztrátou člena týmu, oba případy byly zajímavé, čtivé a napínavé.

21.06.2022 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Mám pocit, že s každou knihou, s každým příběhem jde kvalita nahoru. Příběh z výběrové školy, děti bohatých rodičů, nadané děti, elitní kluby, oblíbenci a šikanování - přesně takhle si internátní školy představuju.
Kniha byla napínavá, každá stránka mi utekla az jsem se dostala do šokujícího finále. A tady poprvé nemám co říct......
Slovy Kim: ,, Ano K***, byl jsi připravený.''

16.06.2022 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Napínavé, čtivé, překvapivé, odpudivé, mrazivé, nervy drásají a vysvětlující. Opět jsme se dozvěděli něco více o minulosti Kim a tentokráte i Stace. Já vlastně nějak úplně vypustila, že je ,,černá,,. Příběh i o tom, jak mladí lidé mají tendence ,, někam,, patřit. Motivy vražd byli odpudivé a ve scéně, kdy Kim zvracela jsem měla i já náběh .... Travis jako Kimin parťák mi vyloženě nevadil,ale chyběl mi Bryant a jeho uklidňující vliv na Kim.

08.06.2022 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Pokrevní pouta se mi četla lépe než kniha předcházející. Kim zde byla v nejlepší formě, postavila se dávnému nepříteli - vlastně dvěma a s oběma se vypořádala naprosto bravurně. Druhá linka příběhu byla z pohledu ,,mstitele,, skvěle vymyšlená a naplánována, ovšem pouze do doby, než mu zkřížila cestu Kim Stone a její neuvěřitelně bystrý mozek. Jinak se mi velmi líbilo, jak tým pracoval a jak se bude nadále formovat.

06.06.2022 5 z 5

Kniha byla popsána úplně jinak, než jsem čekala a jsem za to ráda. Smutné čtení, reálné, nic přikresleného, čistě fakta v kombinaci se vzpomínkami.

Tohle p. Ledecká umí, zaujmout, nezatěžoval složitostmi, ale vykládat celistvě celý příběh tak, aby byl zcela jasný.

26.03.2022 5 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

No nemůžu jinak než dát 5 hvězdiček. Pan Niedl a jeho rytíři jsou moje srdcovka a s nimi jsem se prostřednictvím knížky opět sešla :) .
K samotnému příběhu, hlavní hrdina Ondřej je sympatický, chytrý, charismatický, pracovitý a zábavný. Kniha se četla skvěle, zápletka na rozjezd série dobrá a je zřejmé, kam bude příběh ubývat. Těším se na další díl.

21.12.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Přečteno během pár hodin. Většinou knihy typu ,,co by bylo kdyby,, nemám ráda. Ale tato kniha mě vtáhla, zrůdnost a blízkost daného tématu mě udolala. Pro mě, jako člověka narozeného pár let před převratem a tudíž režimem nepolibeneho mě bolelo u srdce, zvláště, když člověk ví, že i v dnešní době jsou země, kde je pošlapání osobnosti a nesvoboda na pořadu dne. O to více si člověk uvědomí, že naše problémy jsou někdy opravdu k smíchu.

20.11.2021 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Jak já tu Julii chvílemi nesnášela a jak já s tou ženou kolikrát soucítila.

Jak já tu holčičku kolikrát litovala a jak já kolikrát na ni se zlobila.

Hvězdičku ubírám za závěr.

19.04.2024 4 z 5