Waldhans Waldhans komentáře u knih

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Velice milá a krátká povídka nesoucí určitá životní poselství. Doporučuji.

19.08.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Četl jsem jen kvůli maturitě, ale byl jsem z knihy nadšený. Jedná se o velmi emotivní dílo, zároveň poučné a krátké. Doporučuji jako takovou jednohubku.

22.03.2022 5 z 5

O Čtyřech dohodách jsem poprvé slyšel z videí na youtube v podání českého herce Duška a už tehdy mě moudrost Čtyř dohod uchvátila. O pár let později se mi do rukou dostalo i knižní vydání a musím uznat fakt, že po duchovní stránce je to jedno z nejlepších děl, jaké jsem kdy četl.

Knihu doporučuji každému, kdo má zájem se vzdělávat a posouvat svůj charakter tím správným směrem.

..a vlastně bych tuhle knihu nejraději doporučil ÚPLNĚ VŠEM, protože kdyby se každý člověk na světě snažil dodržovat alespoň jednu z těchto čtyř dohod, svět by byl ihned o něco krásnějším místem :-)

05.08.2021 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Knihu jsem četl jen kvůli maturitě a byl jsem pozitivně překvapen. Čtyři hvězdy z pěti jsou dle mého názoru na hodnocení téhle knihy tak akorát. Přečteno za jeden den.

10.03.2022 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Hezky napsaná a poučná kniha se zajímavým dějem. Rozhodně doporučuji.

Leon Leon Roman Bureš

Knihu jsem si koupil pouze z toho důvodu, že ji měli v knihkupectví za extrémně směšnou cenu a mně se zalíbil obal. Jelikož dílo napsal český spisovatel, nečekal jsem od toho jako správný vlastenec absolutně nic světaborného. Pak jsem doma začal číst a úžasem hledím jak puk.
Je to neskutečně intenzivní řežba plná emocí, akce, testosteronu a vulgarismů. Čte se svižně, člověk hltá jednu stránku za druhou. Neobsahuje zbytečně moc detailů a rozhodně to není nuda.
Kdo dával v dějepisu pozor, nejspíš tuší, jak to celé dopadne, ale to je ve finále jedno, protože dílo jako takové opravdu stojí za přečtení.

06.04.2022 4 z 5

World of Warcraft: Pokrevní přísaha World of Warcraft: Pokrevní přísaha kolektiv autorů

Pokud nejste fanouškem Warcraftu nebo minimálně fantasy, ani tento komiks neberte do rukou. V opačném případě můžu tenhle kousek těžce doporučit.

Komiksů ze světa Warcraft mám přečteno víc než dost a za sebe můžu říct, že vizuálně je toto dílo ze všech nejlepší. Kresby jsou opravdu nádherné a v akčních scénách se dá celkem slušně vyznat v porovnání s jinými díly. Příběh je fajn, doplní info z lore, místy pobaví nebo potěší.

26.04.2022 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Poměrně kvalitní knížka, která však nemusí být pro každého. Skrývá se v ní spousta životních mouder, ale některé pasáže se mohou zdát zbytečně zdlouhavé. Příběh jako takový je zajímavý, ale v provedení to místy pokulhává.

19.08.2021 3 z 5

Muž, který chtěl být bohatý Muž, který chtěl být bohatý Mark Fisher

Krátká a krásná knížka. Doporučuji přečíst všem, kteří mají rádi duchovní četbu a osobní rozvoj.

04.08.2021 5 z 5

Hry bez hranic Hry bez hranic Michal Kašpárek

Kniha mě rozhodně zaujala. Čte se svižně, rozebírá neotřelá a zajímavá témata, obohatí o pár nových informací a místy rozesměje. Je to taková jednohubka, která se tváři být nenáročná, ale doopravdy tak nenáročná vlastně není, protože člověka sem tam donutí zamyslet se.
Jediný důvod, proč jsem si ji koupil, byl ten, že ji měli v knihkupectví skoro zadarmo a navzdory tomu, že mě názvem, obalem ani předmluvou nezaujala, bylo mi líto ji tam nechat ležet. Ze začátku jsem od toho nečekal absolutně nic a nakonec dávám 4 hvězdy, takže úspěch.

02.05.2022 4 z 5

Umění míru Umění míru John Stevens

Knížka je rozdělena na dvě poloviny. První část je prakticky životopis mistra Ueshiby, zbytek obsahuje jeho výroky, moudra a citáty, které během života buďto někam písemně zaznamenával a nebo chrlil na své okolí, převážně na žáky.
O pravdivosti první části knihy by se dalo místy polemizovat. Nemění to však nic na faktu, že byl Morihei bezmála velice zajímavý, inteligentní a moudrý člověk s velkým charakterem a nevšedním přístupem k životu a vnímáním světa. Druhá část je nacpaná desítkami citátů, které se sice někdy opakují, ale mnohdy by se daly i tesat do kamene.
Dílo mě sice neposadilo na zadek, ale po duchovní stránce rozhodně příjemně obohatilo. Dávám tomu 4 hvězdy a pokládám na poličku hned vedle Umění Války, ať to vypadá hezky na pohled. :-)

25.04.2022 4 z 5

Noc draka Noc draka Richard A. Knaak

Přečteno jedním dechem, kdo má rád Warcraft, přijde si na své.

06.04.2022 5 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Definitivně nejkvalitnější, nejčtivější a zároveň nejjednodušší kniha o finanční gramotnosti. Někteří lidé hledají zbytečně složité způsoby na to, jak přijít k většímu bohatství, ale řešení může být jednoduché, prostě si odkládejte několik % z vašich příjmů a budete se divit, kolik si dokážete za krátký čas nastřádat. :-)
Další rady ohledně investic jsou taky velmi rozumné a užitečné v dnešní moderní době. Kniha si za mě zaslouží 5/5.

Zrod Hordy Zrod Hordy Christie Golden

Jeden z nejlepších příběhů ze série Warcraft knih. Je to úvod do světa orků a draenei, velmi čtivě popsaný příběh.

Věřím, že krom skalních fanoušků Warcraftu zaujme také spoustu fantasy nadšenců.

04.08.2021 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Kniha je zaručeně dobrá pro každého, kdo se chce vydat na duchovní cestu příjemnou a nenásilnou formou.
Některé věci vám přinesou duchovní obohacení a jiné zase musíte brát trochu s rezervou.
Každopádně je kniha velmi čtivě sepsána a nedivím se, že patří mezi bestsellery.

04.08.2021 4 z 5

World of Warcraft: Temní jezdci World of Warcraft: Temní jezdci Mike Costa

Nádherně nakresleno. Příběh mi nedovolil pustit knihu z ruky do té doby, než jsem ji nedočetl celou. Překlad chválím.

10.11.2023 5 z 5

World of Warcraft: Mág World of Warcraft: Mág Richard A. Knaak

Kresba moc hezká. Příběh napínavý a plný emocí. Přečteno jedním dechem. Na můj vkus příliš krátké.

10.11.2023 4 z 5

Selhala demokracie? Selhala demokracie? Niheer Dasandi

Zajímavé, stručné, informativní a hezky zpracované čtení. O politiku jsem se nikdy moc nezajímal a tahle kniha mi zábavnou formou dodala spoustu užitečných informací.

30.11.2022 4 z 5

Pět základních životních otázek Pět základních životních otázek James E. Ryan

Krátké, čtivé, milé a poučné. Takový typ knih mám rád. Přelouskal jsem ji celou během cesty letadlem na dovolenou, neočekával jsem nic extra a byl jsem příjemně překvapený.

Autor je učitel z vysoké školy, celkem milý chlápek s celkem zajímavým životním příběhem. Se všemi jeho názory a životními postoji úplně nesouhlasím, ale i tak se mi tahle kniha dost líbila.

23.07.2022 4 z 5

Síla správného okamžiku Síla správného okamžiku Michael Breus

Kniha obsahuje spoustu zajímavostí o lidském těle, vědě a psychologii. Já jsem se ve svém chronologickém typu dost poznal, některé věci jsem už věděl, jiné mi byly přínosem. Kdo se zajímá o biohacking, své zdraví, hubnutí, psychologii nebo prostě chce být o něco víc produktivní, určitě si tady najde své.

26.04.2022 3 z 5