Vrbická1999 Vrbická1999 komentáře u knih

Paměť dívky Paměť dívky Annie Ernaux

Textům Annie Ernaux chci dát šanci, protože jsou v knižním světě velice vychvalované. Nemohu říct, jaké pocity z knihy mám. Chvíli mě čtení velice bavilo, ale o stránku dál jsem se nudila. Občas jsem nechápala, o čem autorka mluví, poté si zase chtěla její výrok podtrhnout. Musím zkusím ještě ostatní knihy, abych dokázala svůj názor ucelit.

29.02.2024 3 z 5

Vor utkaný z hvězd Vor utkaný z hvězd Andrew J. Graff

Nápad děje příběhu je velice zajímavý. Dva chlapci na útěku v divočině. Chvilkami mě kniha velmi bavila, o pár stránek dál zase vůbec. Autor popisuje velice zdlouhavě přírodní scenérie, které mě jsou velice neznámé a tudíž jsem si je nedovedla představit. Bohužel za pár měsíců nebudu vědět, o čem kniha byla.

08.02.2024 3 z 5

Kniha útěchy Kniha útěchy Matt Haig

Moje druhá nejlepší kniha roku 2023. Dokážu si představit, že bych si ji zabalila na opuštěný ostrov a četla stále dokola. Vždy bych v ní našla útěchu, radu, povzbuzení a chuť do života.

02.01.2024 5 z 5

Mojenka Mojenka Olga Stehlíková

Příjemné vyprávění dívenky, která nade vše miluje přírodu a svoji maminku. Jenže jim do života vstoupí zákeřná nemoc. Pohodové čtení, které pohladí po duši, ale taky je malinko bolavé.

04.10.2023 4 z 5

Moudrost mnicha Moudrost mnicha Björn Lindeblad

Vyprávění, které obsahuje spoustu užitečných moudrostí pro běžný život. V závěru knihy se mi velice líbily úvahy nad smrtí.

26.09.2023 3 z 5

Velmi anglická vražda Velmi anglická vražda Verity Bright

Příjemná milá detektivka. Oddechovka trochu (!) ve style Agathy Christie. Ale obávám se, že za měsíc nebudu vědět, o čem příběh byl.

06.09.2023 3 z 5

Lagom – Švédský způsob života Lagom – Švédský způsob života Göran Everdahl

Musím říct, že knížka mě celkem zklamala. Těšila jsem se na ni, protože lagom a obecně Švédsko mě hodně zajímá, ale styl psaní autora mě vůbec nesedl. Působilo to kostrbatě a autor se snažil být vtipný.

16.01.2023 2 z 5

Rez a záře hvězd Rez a záře hvězd Tammy Greenwood

Velice bolavá kniha o tom, jak je snadné manipulovat s dětmi. Při čtení mě opravdu mrazilo. Ale je správné, aby se tyto příběhy vyprávěly a šířily dál.

23.05.2024 4 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Kniha mě bohužel zklamala na plné čáře. Dva ufňukaní mladí lidé, kteří se mají rádi, chtějí spolu být, ale nejsou. Nikdo neví proč. Každý má ve svém životě nějaké trápení, problémy. Ty mi ale nepřišly jako pádné důvody, proč jim jejich vztah stále nevychází. Sally Rooney asi nebude můj šálek kávy.

25.03.2024 2 z 5

Pane Bůh, tady Anna Pane Bůh, tady Anna Sydney George Hopkins

Kniha se zajímavými myšlenkami. Bohužel styl psaní mi nesedl, do čtení jsem se musela nutit.

27.11.2023 2 z 5

Co zpívá Sojka Co zpívá Sojka Lenka Poláčková

Na knihách miluju, jak nás dokážou přenést do úplně jiného světa, do jiné doby. Jsou to takové malé cesty časem během našich všedních dní. Tentokrát mě román Co zpívá Sojka zavedl do 9. století na Velkou Moravu. Opět jsem o trochu bohatší co se týče vědomostí o naší historii. Za to jsem velice vděčná.

13.11.2023 4 z 5