vrana55 vrana55 komentáře u knih

Vango Vango Timothée de Fombelle

(SPOILER) spoiler:
vango mi přišel jako osvěžujicí,krásně napsana kniha,kterou kdybych si v mládi přečetla asi by mě nebavila.slovni humor,dějové zvraty,a chytlavé postavy(přestože o nich nic nevíme,a tak to více méně i zustane) mě neustale nutil číst dál,doslova jsem to zhltla,autor ma užasný styl psaní,dobre nápady,jednotlivé příběhy a osudy lidí se proplétají,postavy které potkáme se nám odhalí za dalších pár kapitol,a stále je potkáváme.
cely příběh je poutavý,a dobře zpracovyný,postavy jsou dostatečně rozeznatelné,a tak i když autor neustále přichází z dalšími,a postupně jejich osudy zaplétá, da se v příběhu dobře orientovat.
ovšem jako velké negativum vnímám že za celý příběh vanga vlastně pořádně nepoznáme, na konci jsem ho nedokázala vnímat jako dospělého muže, ale pořád jako zhruba sedmnácti letého chlapce.
a pak tu máme konec,tím myslím posledních zhruba sto stran,které pusobili unáhleně, jakoby se už autoru nechtělo dál psát a tak to všechno natěsnal na těch posledních pár stránek,příběh tim hodně utrpěl,vango nám najednou skončí na 6 let v klášteře,a jen je nám v richlosti popsáno že pomáhal rebelum,objeví se postavy jen aby tam byl někdo nový, a ta největší otázka, to kam směřuje vyvrcholení celé cesty o vangovi,ta která vlastně pohání celý příběh a záměry naše ho mladého hrdiny,a co taky zajmá všechny postavy v knize, kdo je vlastně vango? je nám jeho puvod,rodiče,celej jejich příběh jen tak, na pár stránkach v jedné malé kapitolce a velmi stručně popsaný. a pak už je vlastně jen malý doslov, postavy které nás provází tak dlouho,a jsoujejich osudy všemožně propojeny dostanou jen pár řádku, a některé ani to ne.
i přes nahořklý konec,je to užasné počtení

13.01.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tak tohle byla slabota,a sklamani.
A upřímně kniha toho moc ani nenabízí,styl vyprávění je chatrný,svět je plochý,postavy jen bezduché šablony.přiběh je plný děr a nelogičnosti, celé to působí jak povidka s Wattpadu,a naprosto nedůvěryhodně,čimž to ztrácí na jakékoliv možnosti vtahnout čtenáře do děje,a ohromit ho a šokovat.
Zmiňovana nechutnost a brutalita neni nic nové ani neobvyklé,tohle je něco co se tady děje už od počátku lidské civilizace,jen se zvířaty.
Autorka nám sice nastavila zrcadlo,jak to v dnešní povrchní a konzumní společnosti chodí,ale tim jak povrchově to pojala to jen vyšumělo jak pára nad hrncem.za mě je to velky a nevyužitý potenciál
Nakonec se o knize víc mluví než kolik dává,až mi přišlo jakoby se snažili nalakat na brutalitu,nechutnost,a snad i promyšlonest s velkým dosahem, který tam nevidim hlavně z nedostatečného pojeti tématu

11.01.2023 2 z 5

Dcera železného draka Dcera železného draka Michael Swanwick

(SPOILER) Nedá se řict že by mě čtení příliš bavilo,ze začátku to balo vyloženě fajn,je nám představena mala část světa a dokud je hlavní postava v továrně docela se v tom i člověk orientuje.zlom nastává kdy jak už mnozí jiní popisovali se věci ději, protože se prostě dějí.postavy se objevují a mizí a my o nich nevíme nic.jakmile se naše hrdinka dostane z továrny,přestala jsem se v přiběhu už orientovat úplně, nedozvidame se nic o světě ve kterém žije ikdyž předpokladame že žila minimálně většinu svého života v továrně dokaže přežit,a chodit do školy,a chovat se docela normálně, přestože byla otrokem na dětské práce,v této části je to docela ujetý,a měla jsem pocit že čtu o outsiderovi ktery vyrusta ve špatne společnosti, přidá se ke špatne partě,a nakonec se jen snaži přežít.od původni dějove linky se vzadlime na tolik že to pro mě bylo jako dvě rozdílné knihy v jedne,ve velmi špatném podání.dal jsem už jen přeskakovala a jakýkoliv naznak smisluplnosti se vytratil.
Na zavěr mužů říct že je to originální a kdyby se autor nakonec možna sam v průběhu neztratil byla by to perfektní temná fantasy, namísto toho jsme dostali slataninu,jakoby si autor neuměl vybrat co do knihy dat a co ne, naprosto nesnesitelna hlavní postava,plno vedlejších o kterých nic nevime a jen se vždy mihnou a nemužeme si knim tedy vytvořit jakoukoliv vazbu,svět který by mohl být tak fascinující kdyby nám ho autor popsal a seznámil nas snim....ale nakonec je to jen samé kdyby.

13.02.2022 odpad!

Modrá záře Modrá záře Viveca Sten

(SPOILER) Je to pěkne završeni série,ale předchozí díly byly takové čtivější, více tajemné,zato tady je nam už na začátku jasné co se bude dít a co máme zhruba čekat, takže se mi to zdálo zdlouhavé, chybělo tam tajemné napětí.
spoiler: nicméně zavěr mi přišel dobrý,tim že to nebyl typický happyend byla přijemna změna,i když je konec takový otevřeny že ma člověk pocit že by měl byt ještě jeden dil.

26.10.2021 4 z 5

Rituál Rituál Lenka Šíková

(SPOILER) 400 stran je pro tuto knihu zbytečný,cokoliv zajmávého,nebo užitečného by se vešlo zhruba na 30 stran, je to škoda potenciál tam je,jen je bohužel nevyužitý.
SPOILER:ten konec a ,,vyjasnění" se soudcem rituálem a proměnou mi přišel chabý a odfláknutý,rozhodně by z toho šlo vytřískat mnohem víc...

16.01.2021 3 z 5

Rick a Morty - Pátý svazek Rick a Morty - Pátý svazek Kyle Starks

je to vtipné a většina kreseb se i povedla. u ,,miláčku zmenšil jsem dědu" mi kresba přišla hrozná,fanart vypadá lépe,vzhledem k tomu že se taková nepovedena kresba objevuje v každem díle to cele sérii dost ubíra a to je veliká škoda, jsou tam dobré hlášky, zbytek je dobře nakraslený,a originálně napsaný.

15.01.2021 4 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Než jsem se dostala do poloviny knižky byla jsem uchvacena přiběhem, cele to odsejpalo, střídání úhlu pohledu od různých postav mi tady sedlo, svět promyšleny,postavy jsou zajmave a maji sveho ducha, do celého světa a přiběhu sme vhozeni ale postupně se to hezky vykreslilo, bohužel ale od poloviny se to ke konci táhlo snad celou věčnost.
MOŽNÝ SPOILER :
Prakticky vše se dozvime a domyslime si do zhruba te 500 strany, a pak už je to jen natahnute spousta věcí mi začala lest na nervy, je to velká škoda, ten svět, magie, draci, intriky vše tady funguje dobře jen je to podle mě zbytečně natahnute....

27.11.2020 4 z 5

Letopisy dračích jezdců Letopisy dračích jezdců Nicole Conway

knižku jsem si koupila jen tak ze zvědavosti,nečekala jsem žadný zazrák ale byla jsem velmi mile překvapena,děj odsejpa,rozhovory jsou nutno říci že u knižky pro mládež po dlouhe době smysluplné,těším se na další díly a doufám že budou lepší a lepší.

01.10.2020 5 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

(SPOILER) spoiler......
upřímě jsem čekala že se vasja bude toulat světem a objevovat,prozkoumávat a ono nic,ppár věcí mi vadilo a první díl se mi líbíl více.no i tak mě čtení bavilo a přečetla jsem to jedním dechem,a od dalšího dílu nečekam nic jiného tak doufám že se také povede

30.09.2020 5 z 5

Načmáranec Načmáranec Serge Lehman

Spoiler
Příběh začíná docela nevinně, ale rozvíjí se svižně, náš zaporak je velmi zajímavý, v některých momentech vypadal jako člověk a takto ho i viděli ostatní postavy a v další chvíli se změnil na monstrum. Dialogy jsou věrohodně napsane po celou dobu to působilo velmi reálně. Jen ten konec mohl být více rozepsan, ale jinak přijemne čtení, nádherné kresby, a dobře a věrohodně napsaný příběh. A klidně bych brala další díl

30.09.2020 5 z 5

Osud Tearlingu Osud Tearlingu Erika Johansen

Bylo tady střídání nudných a zajímavých scén, bohužel už od prvnich okamžiku v serii mě cesta v čase nebavila a ani u třetího dilu to nybylo výjimkou. Postava kostěje byla od prvního dilu skvěla, a jeho odhalení pro mne bylo sklamanim...
Bylo tady tolikrát zminěno ter-něco/někdo že to nevypustim z hlavy ještě dlouho, William tear, tearling, a zase William tear atd...
Konec byl podle mě naprostým zklamáním, přestože to byl zajímavý nápad, tak nevyšel, jako by to nesedlo do celé te serie, je to jako by autorka celou serii psala o bujnem pralesu a nakonec v posledních par strankach začala o betonove džungli...

31.01.2020 3 z 5

Ledový drak Ledový drak Richard A. Knaak

Příběh byl místy nudný, a těch par zajímavých části naprosto zabil styl jakým autor popisuje v podstatě cokoliv. Vztah cabea a gwen byl jako třicetileté vyhořele manželství bez emocí a romantiky...
Cabe je poněkud zbytečná postava vzhledem k tomu že se prakticky nemusi učit nic, jelikož většinu informací ma po svem dědovi nápad dobry ale podlemě nefunguje. 99,9% zastancu sve rasy se chová stejně, draci sou buď kralove, generalove nebo hloupí sluhove, všivhni se chovají stejně a myslí stejně, tedy až na těch pár výjimek ale těch je opravdu málo...
Postavam chybí vývoj, gryf ktery se ani neobtěžoval vymyslet jméno, cabe který jen opakuje to co se dozvěděl od dědy... Draci sou prostě hloupí atd...

08.12.2019 2 z 5

Ohnivý drak Ohnivý drak Richard A. Knaak

(SPOILER) Osobně mám ráda když jsou draci inteligentní a silní, v knize se jeví spíše jako slabomyslni a ne moc silní, taktéž mi chyběly jména dračích Králu, pojmenování podle barvy svych šupin(v podstatě podle barvy magie) no to mi moc nesedlo, stejně tak u gryfa. Neni to to nejlepší ale rozhodně to není to nejhorší.romanticky vzah gven a cabea byl divny a bez nadechu romantiky.
Na postavach by to chtělo ještě zapracovat s tejně tak jako na fungování magie. Nicméně se to čte rychle a poměrně dobře

23.11.2019 3 z 5

Karpatský kníže Karpatský kníže Natalja Ščerba

No přečíst to dalo práci, příběh byl nudný a téměř nezaživny navic zcela předvidatelny, zamilovaný trojúhelník-klišé. Kave byla neschopná, neustálé ji někdo musel zachraňovat...
Tak snad na potřetí to vyjde
Za mě tři hvězdy

01.07.2019 2 z 5

Studie v růžové Studie v růžové Steven Moffat

děj je stejný jako v seriálu.nicméně velmi povedené ilustrace,pohledy sherloka a ostátních-jen u toho jsem se šklebila jako totalní pako.za mě super

07.05.2019 5 z 5

Temné tajemství Temné tajemství Tui T. Sutherland

Skvělé napsané, napínavé a tajemné jako ostatní díly. Jen ta obálka mě strašně rozčiluje! Jinak se těším na příběh slunečky

14.04.2019 5 z 5

Píseň stínů Píseň stínů S. Jae-Jones

Doufala jsem že autorka využije potenciálu prvního dílu, ale bohužel jsem zklamana začátek a polovina knihy byly jen o spletici emocí které byly sice slušně popsané, ale kniha se nikam nepohla. Konec byl odflaknuty a bohužel mi přečtení této knihy přineslo zklamani

19.02.2019 2 z 5

Magický náramek Magický náramek Natalja Ščerba

Kniha má jistý potenciál,ostatně příběh je zajímavý a kouzla působí docela dobře.jen by to chtělo zapracovat na postavách ty se moc nepovedly a působí uměle.rozhodně si přečtu další díly protože věřím že autorka napraví chyby a zlepší chování postav

09.02.2019 3 z 5

Skryté království Skryté království Tui T. Sutherland

Příběh i děj byl opět skvělý,ale obálka prvního a tohoto dílu jsou hrozné takhle by ti draci přece vypadat neměli jsou dvou nozi a ošklivi na prvních stránkách jsou jejich obrázky,draci na obalu by teoreticky měli vždy znázorňovat jedno z dračat osudu.až na tu obálku která mě velmi rohořčila je příběh napínavý a po celou dobu velmi čtivy

31.01.2019 5 z 5

Dračí město Dračí město Petra Machová

Prostě a jednoduše mi to přišlo jako pitomost,slatanina.

25.12.2018 1 z 5