Ohnivý drak přehled

Ohnivý drak https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388/dragonrealm-ohnivy-drak.jpg 4 189 189

DragonRealm série

Fantasy z pera autora Diabla – Dědictví krve nebo WarCraftu – Den draka slibuje skvělé čtení. Ohnivý drak je nádhernou fantasy, hýřící akcí a originálními nápady. Pokud hledáte knihu plnou draků, mečů a magie, tak Ohnivý drak je tou pravou… Světu vládnou dračí králové a teror, kterým likvidují lidskou rasu. Před mnoha lety proti nim povstali mocní mágové, vedeni nejmocnějším z nich – Nathanem. Povstání však bylo krvavě potlačeno. Dračí pomstě neunikl žádný z mágů. Jedinou nadějí se tak stává Cabe – Nahthanův vnuk – žijící v poklidu a netušící, jak mocné magické nadání zdědil. Vše nečekaně změní smrt Hnědého draka – jednoho z dračích králů, který Nathana vypátral a rozhodl se ho zabít. Místo Nathana však záhadně hyne on sám… Nathan je tak proti své vůli vtažen do víru událostí a je jen otázkou času, kdy v sobě probudí ukryté magické síly. A sílu magie bude opravdu potřebovat, protože se musí postavit svému největšímu nepříteli – vlastnímu otci Azranovi! Jeho otec je totiž nejmocnější žijící mág, bohužel na straně Zla…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Firedrake , 1989

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ohnivý drak. Přihlašte se a napište ho.

Pan_Skala
03.08.2022 3 z 5

Nebylo by to zlé, kdyby autor možná omezil tolik dějových linek a netlačil na pilu. Mělo to tempo jako kdyby tím končila celá sága. Právě to ve mne nechává takovou menší pachuť, že by tomu spíše prospělo nechat ty dějové linky více rozvinout. Možná si dám i další díly i když jsem primárně knihu četl kvůli Čtenářské výzvě a speciálně tématu, že autor je o 22 let starší.

Luigi1
26.01.2021 5 z 5

Knihy od Knaaka mám vypůjčené a zatím nic moc.Tak jsem čekal jaké budou tyto díly.Příjemné překvapení plné magie,válek i osobních soubojů.Kniha mě vtáhla do děje a nepustila dokud byl jediný řádek nepřečtený.

Israha
23.06.2020 2 z 5

Je poznat, že Knaak začal svůj Dragonrealm psát ve svých autorských začátcích, a pokusem o epickou fantasy ságu si hned zkraje ukousl příliš velké sousto. Jeho dynamický styl sedí spíš ke klasické heroické fantasy, která nemusí ztrácet čas s komplexním vysvětlováním zákonitostí fikčního světa, a zde si to na počátku kariéry autor sám asi ještě plně neuvědomil. Na těch 250 stránkách Ohnivého draka se toho zkrátka stane strašně moc, ničemu a nikomu není věnován dostatek času, vypráví se šíleným tempem a důležité události se odbudou několika větami...aby ve finále vylezl povrchní a uspěchaný příběh, který sice vtáhne do (na jednu stranu tradičního, ale místy správně podivného) fantasy světa, ale čte se tak nějak ze setrvačnosti, bez hlubšího prožitku.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ohnivý drak v seznamech

v Právě čtených2x