vlkove vlkove komentáře u knih

Podzemí v Čechách, na Moravě, ve Slezsku Podzemí v Čechách, na Moravě, ve Slezsku Václav Cílek

Pěkná přehledná kniha, bohužel už neaktuální. Mnohé jeskyně atd. chybí, informace o prohlídkách jsou dnes už taky nepřesné.
Dobré pro přehled a vhodné jen tak na rychlé nakouknutí třeba když chcete někam vyrazit.

21.11.2021 3 z 5

Je to na draka Je to na draka Louise Rennison

Ta holka je prostě blázen ale mě to nepřestává bavit.

20.10.2021 4 z 5

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

Nápad dobrý ale zpracování mě neoslovilo. Příběh po mně jen tak sklouzl, celkově jsem se i dost nudila.

25.09.2021 2 z 5

Zpívá, zpívá, každý pták Zpívá, zpívá, každý pták Evie Wyld

Nebylo to zas až tak špatné. Jen mi vadí, že kniha neměla žádnou hlubší myšlenku či význam. Mám ráda, když mají knihy co předat. Obálka je hezká ale překlad je ošizený.

24.09.2021 3 z 5

Lov stínu Lov stínu AdriAnne Strickland

Sáhla jsem po knize špatně, že se mi nelíbila je hlavně mou chybou. Očekávala jsem něco na způsob knih Loď mezi hvězdrami nebo Prvních 100. Bohužel kniha je hodně zaměřená na vesmírné lodě, jejich funkčnost a doplňování energie. Zároveň je zde popsán vymyšlený svět planet, jsou zde nová slova a hodně popisů.
Nedůsledně jsem si přečetla anotaci knihy, takže za mě krok vedle.

15.09.2021 2 z 5

Čarodějnice školou povinné Čarodějnice školou povinné Jill Murphy

Krásné čtení nejen pro děti.

27.08.2021 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Milé čtení na dlouhou chvíle, ale i přesto je to prostě škoda papíru a za tu cenu, to nemá smysl. V elektronické verzi dílo schvaluji, jsem si však naprosto jistá, že takhle to v životě nechodí.

27.08.2021 2 z 5

Autorita Autorita Jeff VanderMeer

První díl se mi docela líbil. Po roce si však pamatuji jen hruhé obrysy děje a při rozečítání tohoto druhého dílu jsem zjistila, že mě příběh již celkově nezajímá. Je mi to líto ale v sérii pokračovat nebudu, celkový námět mě nezajímá tolik abych se prokousávala dalším dílem.

27.08.2021 2 z 5

Sultánova žena Sultánova žena Jane Johnson (p)

Co mají společného eunuch, sultán a anglická zajatkyně prodaná do harému?

Do knihy jsem šla se smíšenými pocity, jelikož jsem četla předchozí dvě knihy této volné série. Z první knihy jsem byla nadšená avšak druhá kniha mě vůbec nezaujala, a to hlavně linkou, která byla ze současnosti. V tomto třetím díle se vracíme, bez jakéhokoliv prolínání minulosti a současnosti, do světa harému, tropického počasí a sultánova dvora. Já jsem nadšená.
Tento žánr je velkým ústupem z mé komfortní zóny, především jsem se nemohla smířit s náboženským extrémizme, který prostupuje celou knihu. Nechápu tuto kulturu, způsoby a ani chování lidí, je to natolik odlišné od toho co známe v Evropě...
V knize vlastně není přímá dějová linka, příběh a osudy Nus-nuse a Alys volně plynou a my je sledujeme po dobu nějakých pěti let. Pohled vyprávění se střídá mezi eunuchem Nus-nuse a Alys, přičemž většina knihy je psána z pohledu Nus-nuse. Kniha tentokrát neobsahuje retrospektivu a oproti předchozím knihám má skvělý a lehce stravitelný překlad, a také dobrou formu zpracování textu, což mi u předchozích dvou knih nevyhovovalo a na čtení se to také odrazilo.
Velice se mi na knize líbilo, že se autorka nesnažila popsat všechny momenty ze života hlavních postav, když bylo třeba, tak nějaký časový úsek přeskočila či jen stručně popsala. Oceňuji, že se autorka nesnažila všechny události popisovat ze dvou různých perspektiv ale volně přeskakovala mezi vyprávěči a události se tak neopakovaly.
Kniha není nijak moc akční a je to spíše čtení pro ženy. Pokud Vám nevadí číst o harému, lidech trpících pod islámskou nadvládou, snesete popisy násilí na lidech i zvířatech a máte rádi dobře vykreslené pozadí příběhu, jděte do toho.

HODNOCENÍ SÉRIE: 90 %

18.08.2021 5 z 5

Ochrana dřeva Ochrana dřeva Petr Ptáček

Super jednoduchá shrnující publikace o ochraně dřeva. Jen bych více ocenila rozvedení škůdců a chorob dřeva.

10.08.2021 4 z 5

Modrá krev Modrá krev Melissa de la Cruz

No co k tomu říci... Ve zkratce bych řekla, že tato kniha je nevýrazná a mdlá. Něco takové jsem snad o knize nikdy neřekla. Mám to tak, že se mi buď kniha líbí nebo nelíbí. Tohle čtení ve mně nevyvolalo vůbec žádné emoce. Děj byl nudný, zvraty nijaké a postavy mdlé. Je to prostě jako když přežvykujete sousto a necítíte žádnou chuť. Kniha neobsahuje vyloženě žádné bludy (vztáhneme-li cílovou skupinu tak na jedince okolo 11-14 let) ale prostě je to takové neslané a nemastné. Po dočtení si z knihy skoro nic nepamatuji a čtení této knihy považuji za ztracený čas.
Určitě bych primární cílové skupině čtenářů doporučila jiné knihy.

19.07.2021 2 z 5

To se mi snad zdá! To se mi snad zdá! Louise Rennison

Opět jsem spokojená, jen škoda, že jsem sérii neobjevila dříve.

02.05.2021 4 z 5

Květinová zahrada Květinová zahrada Michael Scott

Předností této knihy je rozhodně grafické zpracování. Co se týče textu, tak ten mi přišel málo rozsáhlý. V našich podmínkách lze pěstovat jen některé ze zmíněných rostlin a v knize by mohlo být uvedeno více druhů rostlin. V knize mi také chyběl přehledný seznam uvedených druhů. Myslím si, že toto zpracování by mohlo lépe fungovat u knihy Pavilon motýlů, která je ze stejné série.

01.05.2021 3 z 5

Vyvolená Vyvolená Kristin Cast

Slabší než předchozí díly. Nejvíce mě chytl konec a jsem zvědavá jak se bude děj dále vyvíjet.

07.11.2020 3 z 5

Čarodějka v zácviku Čarodějka v zácviku James Nicol

Milé a oddechové počtení ale přiznám se, že už jsem na tyto knihy stará. Knihu tedy doporučuji mladším čtenářům tak okolo 11 - 14 let. Jinak musím pochválit krásné grafické zpracování knihy.

16.10.2020 3 z 5

Rostlinolékařství Rostlinolékařství Vladimír Táborský

Obsahuje užitečné informace. Některé věci jsou však už dnes zastaralé.

08.09.2020 3 z 5

Angličtina - kapesní gramatika Angličtina - kapesní gramatika Martina Kutalová

Kniha obsahuje úplné základy anglického jazyka. Najdeme zde základní fráze, nejjednodušší slovíčka a také gramatiku. Doporučuji všem začátečníkům.

14.08.2020 5 z 5

Kouzlení Kouzlení Aprilynne Pike

Skvělé čtení a hlavně originální námět.

09.08.2020 4 z 5

SS - Hitlerjugend - Historie dvanácté divize SS v letech 1943-1945 SS - Hitlerjugend - Historie dvanácté divize SS v letech 1943-1945 Rupert Butler

Oceňuji dobové fotografie, kterých je v knize dostatek.

23.12.2019 5 z 5

Prorok humoru Prorok humoru Vladimír Renčín

Pěkný soubor kreslených vtipů. (Vazba mé knihy je silně poškozena, listy vypadávají, kniha šla určitě vyrobit i lépe.)

23.12.2019 4 z 5