vladislav6610 vladislav6610 komentáře u knih

Stávám se závislým na Vondruškovi.

15.03.2017 5 z 5

Dědictví maorského náčelníka Dědictví maorského náčelníka Laura Walden

Velká láska překoná i velké ztráty. Pro mě v současné době aktuální téma i dobrá zpráva. Snad všechna tapu, ta společenská i životní, mají při porušení nejaké východisko. Věřím, že je jím láska.

21.05.2024 5 z 5

Kulišárny Josefa Dvořáka Kulišárny Josefa Dvořáka Josef Dvořák

Příjemné čtení o příjemném herci.

06.12.2023 5 z 5

Nevím nic, ale řeknu všechno Nevím nic, ale řeknu všechno Pierre Richard

Má další srdcová záležitost francouzské kinematografie.

14.11.2023 5 z 5

Smutek poručíka Borůvky Smutek poručíka Borůvky Josef Škvorecký

Klasika. Detektiv, který detektivem být nechtěl, řeší problémy i případy.

14.11.2023 5 z 5

Až na vrchol Až na vrchol Jiří Hanibal

Zajímavý příběh Lucemburků, škoda, že nikdo neohlídal zbytečné chyby ve jménech osob nebo u dialogů. Vydavatel by měl být pečlivější, škodí autorovi.

08.10.2023 3 z 5

Proroctví staré vědmy Proroctví staré vědmy Jaromír Jindra

Doba prvních přemyslovských knížat, běžný život, počátky křesťanství na našem území. Noví hrdinové v pozadí slavných.

17.09.2023 5 z 5

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Belmondo a francouzská kinematografie, to je pro mě jistota. Jen málo lidí dokáže přimět druhé k úsměvu i k pláči. Životopis takové osobnosti stojí za přečtení. Merci beaucoup Maître Bebel.

30.07.2023 5 z 5

Jak se mají Mayové aneb Proč bychom se neděsili Jak se mají Mayové aneb Proč bychom se neděsili Zdeněk Šmíd

Oblíbená parta,oblíbený autor. Škoda, že už nic nenapíše.

12.11.2022 5 z 5

Setkání s Dianou Phipps Sternbergovou Setkání s Dianou Phipps Sternbergovou Dana Huňátová

Zajímavé setkání s významnou a přitom úplně obyčejnou ženou.

14.10.2022 5 z 5

Perunův hněv Perunův hněv Arnošt Vašíček

Zajímavý pohled a propojení současnosti s beskydskými pověstmi.

29.07.2022 4 z 5

Zpožděné pohádky ze šumavských lokálek Zpožděné pohádky ze šumavských lokálek Roman Kozák

Železnice je svět sám pro sebe, šumavské železnice, to jsou ale svět pohádkový. Tak jako zpožděný vlak jednou přeci jen dorazí, vyšly i pohádky "právě včas".

13.07.2022 5 z 5

Půlnoční jezdec Půlnoční jezdec Miloslav Švandrlík

Pan Švandrlík by si s knihou asi ještě trochu pohrál než by šla do tisku,nicméně je to příjemné odpočinkové čtení a pěkné poděkování autorovi-humoristovi.

31.05.2022 4 z 5

Školník Kulda je jednička Školník Kulda je jednička Jiří Kahoun

Vzpomínka na dětství i na Vladimíra Jiránka.

02.03.2022 5 z 5

Vlaková loupež po česku Vlaková loupež po česku Petr Študent

Zajímavá a netradiční detektivka, plánování, uskutečnění a vyšetřování loupeže, něco pro mašinkáře a filatelistu. Prostředí vlakové pošty inspirací ke snadnému obohacení.

26.11.2021 5 z 5

Sek a Zula Sek a Zula Miloslav Švandrlík

Vzpomínka na dětství a časopis Ohníček.

28.06.2021 5 z 5

Trochu jiné, ale dá se číst.

06.05.2021 4 z 5

Znamení lyry Znamení lyry Václav Erben

Kapitán Exner řadí mezi vojáky.

09.04.2021 5 z 5

Pražské pitavaly Pražské pitavaly Jaroslav Kopš

V Praze se hřešilo, kradlo a loupilo od dávných věků, některé staré případy jako by se staly v současnosti. Historie se stále opakuje. Příjemné počtení.

10.11.2020 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Jak pochopit duši ženy? Milovat ji.

28.09.2020 5 z 5