Nevím nic, ale řeknu všechno

Nevím nic, ale řeknu všechno https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469720/bmid_nevim-nic-ale-reknu-vsechno-8V3-469720.jpg 4 14 14

Biografie zpracovaná formou interview přibližuje život proslulého francouzského filmového herce, režiséra a producenta. Popisuje nejen léta slávy a velkých filmových rolí, ale vrací se i do dětství, vzpomíná na německou okupaci, na mizející židovské spolužáky i na osvobození a americké vojáky. Rodina, v níž bylo mnoho absolventů prestižních francouzských škol, z něj chtěla mít vzdělance, ale Pierre Richard tíhl k herectví. Po druhé maturitě dal sbohem vysoké škole a nějakou dobu prodával auta. Pak se rozhodl brát hodiny herectví u Charlese Dullina, kde potkával největší jména tehdejší divadelní scény, a tam definitivně zjistil, že není dramatický, nýbrž komediální herec. A tak se zrodil Velký blondýn, věčný smolař, snílek a nešika, který se zapsal do srdcí mnoha diváků a patří k legendám francouzské filmové komedie.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Umění
Vydáno: ekniha , Brána

Je sais rien, mais je dirai tout , 2015

vladislav6610
14.11.2023 5 z 5

Má další srdcová záležitost francouzské kinematografie.

Katy_vKnihách
28.07.2023 5 z 5

Pět let jsem čekala na tuhle knihu! Pět let na to, až ji nějaká dobrá duše přeloží. Konečně pořádná biografie mého nejoblíbenějšího Francouze. Nebyla jsem zklamaná, víc informací o něm nikde nenajdete.

aNGie5
15.06.2022 4 z 5

Velmi zajímavé čtení, zajímavý život velkého komika a pozoruhodného člověka. Jen tam jsou nějaké chybičky, ale nikdo není dokonalý :)

Betty42
24.11.2020 5 z 5

Miluju velkého PR a nesnáším biografické knihy. Tahle mě nadchla. Připomíná rozhovor nad hrnkem kafe, případně nad sklenkou vína z Pierrovy vinice. Na konci je pro hledače a škatulkáře uveden přehled filmů i rolí, zjistíte, že by třeba bylo dobré se lehce naučit francouzsky :-D, protože PR není jen Roztržitý a Velký Blondýn.

bookcase
24.11.2020 5 z 5

Za mě super, mám ráda knihy ve formě rozhovorů, tohle bylo, jako bych seděla u stolu s oblíbeným hercem mého dětství a poslouchala, co povídá.

Prubner
05.10.2020 2 z 5

Zvolená forma je hodně nezáživná, taková "roztržitá". Kdo nezná Richardův život a jeho filmy, může se občas ztrácet. A ani se toho člověk moc zajímavého nedozví.

kozisek1
01.10.2020 3 z 5

Jako v předchozím komentáři, taky se mi to četlo blbě. Ale herce mám ráda.

cleopatra11
24.09.2020 3 z 5

Čekala jem od knihy o hodně víc, styl psaní, který je vedený jako rozhovor, mi vůbec nevyhovoval. V knize není ani jedna fotografie ze života herce. Je to velká škoda.

herci

Autoři knihy