Vivetkav Vivetkav komentáře u knih

Krásně napsané.. půjčila jsem si pro syna a začala číst a neodolala jsem a zhltla knihu s úsměvy na tvářích.. jelikož jsem neviděla film, tak jsem nebyla nijak ovlivněna jinou formou a udělala si vlastní představu .. vřele doporučuji

07.09.2022 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Dočtena 3 sériová kniha a musím říct, že ta mě nutila k velkému zamyšlení.. žijeme své nebo něčí životy? Být sama sebou není zas tak jednoduché, když se to tak vezme... O idealizování zemřelých taky hezky řečeno..Krásné dokončení návaznosti na první knihu..

29.06.2022 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Zajímavé propojení 2 příběhů sourozenců.. vždy jsou dvě strany mince a názorně je vidět jak to každý vidí jinak.. krásná kniha doporučuji

29.04.2021 2 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Krásné pokračování Kyselých třešní, které ale neúplně navazuje.. i když je to stále z poválečné doby, tak je to moc krásně napsané..poutavě.. těším se na další díl Svatojánských ořechů

18.03.2024 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Moc příjemná kniha pro knihomoly... Nechat se vtáhnout do příběhu kde žijí knižní hrdinové, knihy a podivíni ...proč ne.. jsem ráda, že se mi kniha dostala do ruky.. doporučuji

12.02.2024 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Když jsem si přečetla o čem má kniha pojednávat, tak jsem se zarazila, ale říkám si, že mě autorka nikdy nezklamala a tak hurá na ní... Nu divila jsem se dál, ale potom kniha vtáhla do děje a bylo to příjemné čtení.. leč celkem čitelný konec, ale i tak mě kniha bavila.

06.08.2023 3 z 5

Velmi zajímavá kniha a rozhovory.. silné příběhy .. Smekám nad odvahou a rozhodnutím těchto lidí a asi jim i závidím

10.07.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha měla od začátku spád.. nebyla nijak dopodrobna rozepsána, ale tím byla velmi čtivá.. krásný román.. doporučuji

21.06.2022 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Úžasné jak se člověk rychle vtáhl do atmosféry.. místa... prostředí... Hltala jsem každé slovo a chtěla vědět víc a víc.. krásný krimi román a to krimi věci nečtu, ale tohle mi bylo doporučeno a nelituji. Četla jsem již od autorky povídky s kočičími příběhy a o to víc jsem byla překvapená. Ráda si přečtu něco dalšího.

10.02.2022 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná i když smutná ale příjemné melancholická kniha..četla se sama

03.03.2021 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Tak to byla nádherná kniha.. myslím tím, ten příběh jak je napsaný.. chytla mě a už nepustila potřebovala jsem vědět jak to bude dál.. krásně zpracovaný román.. nechtěla jsem tento rok číst už nic o válce, ale vždy si mě ty knihy najdou, jak říká moje knihovnice Janinka, ale díky výzvě jsem musela nějakou knihu dát a na tuto jsem se delší dobu chystala, ale stále odkládala..nevadí přišel ten správný čas.. i takové kruté a smutné téma se dá hezky zpracovat.. moc děkuji autorce a jelikož již vím, že napsala další dvě díla, tak se těším a určitě je nebudu odkládat..vřele doporučuji přečíst i ohledně informací, o kterých se málo ví nebo vůbec

16.02.2024 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Díky výzvě koupení knihy v bazaru jsem narazila na tuto knihu.. kdysi dávno jsem viděla jednou film a vím, že byl takový jiný... A kniha je taky taková a musím říct, že jsem ráda, že jsem se k ní dostala.. moc hezké zamyšlení .. každý ať si udělá názor svůj

26.06.2023 3 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Opět úžasné.miluji tenhle humor .to jsou hlášky.. doporučuji úplně všechny

06.02.2023 4 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Nevěděla jsem, že Medvědín má volné pokračování a nejdřív jsem byla zaskočená.. počkat tuhle knihu jsem už četla a potom mi to došlo.. aha to není ona, to je jiná jen pokračuje..a moc hezky navázáno.. vtáhla i když na začátku my dávala zabrat..vše to propojit.. krásně napsáno .. nádherné příběhy lidí i když drsné prostředí a život..myslím, že teď bych si představila i další volné pokračování .. doporučuji

04.01.2023 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

No teda, řekla bych... Mazec .. ale dalo se to čekat .. nicméně silné kafe .. pro slabší povahy nedoporučuji..příběhy jak matky zavraždily své děti byl hodně drsný.. ale jinak kniha se mi líbila..

08.12.2022 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Hmm smekám..musím říct naročná cesta a to jako pro posluchače (měla jsem možnost poslouchat v audio verzi), který sedí pěkně doma v bezpečí a pohodlí... někdy to musely být opravdu krušné chvilky.. obdivuji takovou pouť a sám.. ano často sám nebyl, jak by řekl Ládík :-) jsem nějak pochytila jeho vtipné vsuvky... Krásně se mi s ním cestovalo .. doporučuji..kniha vtipná, plná zajímavých lidí postřehů informací a dobrodružství

24.11.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Velmi zajímavá kniha.. děj mě v táhl a už nepustil.. krásně napínavé přitom, ale tak lehce propletené láskou přírodou životem.. na konci mě kniha dojala k slzám až jsem sama sebe překvapila..velmi dojemné

04.10.2022 4 z 5

Velmi kruté události a ještě horší, že si je někdo prožil a nemohl nic dělat.. ano (po) zapomenutá tragédie, o které nikdo neví.. děkuji autorce za sepsání této historie a ještě z toho udělat čtivou knihu

31.08.2022 4 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Někdy vtipné, k zamyšlení... Ze života.. krásně výstižně řečeno, každý ať si v tom najde své.. hodně mě to vtáhlo do dětství, jak na mě působili rodiče a jak to mám já teď se svými dětmi

07.05.2022 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Skvělá oddechovka.. poslouchala jsem audio a díky p. Ebenovi úplně skvělé..usmívám se ještě po týdnu .. doporučuji

16.11.2021 4 z 5