Vidlička Vidlička komentáře u knih

Anglie Anglie Terry Deary

Dle mne gradiózní počin, jak spráťatům přiblížit historii skutečně, ale skutečně fťypnou formou. Gratulace.

Zpropadené Skotsko Zpropadené Skotsko Terry Deary

Úžasní Řekové Úžasní Řekové Terry Deary

Strašliví Egypťané Strašliví Egypťané Terry Deary

Darební Vikingové Darební Vikingové Terry Deary

Kronika česká Kronika česká Václav Hájek z Libočan

Na to, že si vymýšlíte, tak byste měl být alespoň méně rozvláčný, pane Hájku z Libočan... Škoda, že asi přivedl od doby vydání kroniky spoustu čtenářů v omyl.

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Překrásně nechutné a ve své době určitě očivykulující! Perlička.

17.10.2017 5 z 5

Za přísahu a lásku Za přísahu a lásku George Shipway

Chardon řekl vše...
Je opravdu příjemné číst knihu, kde autor středověk romanticky nepřikrašluje a snaží se ho čtenáři vykreslit se vší tou špínou a krutostí (nebo pudem sebezáchovy?), ale ani ho zbytečně "nezhnusuje". Velmi povedené a čtivé.

Srpnovští páni Srpnovští páni Vladimír Neff

Skutečná perla české literatury! Autor ani postavy se s ničím moc nemazali, a o překvapivé zvraty taky není nouze. Troufám, že historicky reálné (co se týče dobových reálií a atmosféry), velmi velmi vtipné a překrásně napsané. Jedna z mých Top 10... Pane Neffe, tleskám!

17.10.2017 5 z 5

Carmilla Carmilla Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Kdo rád 19. století, upíry a tajemno, tak nechť sáhne po tomto titulu. Příjemné čtení na večer do postele.

17.10.2017 3 z 5

Záhady Udolfa II Záhady Udolfa II Ann Radcliffe

Taky jste si všimli, že se hlavní hrdinka snad ani jednou za celou knihu nekoupala? :-) Jinak za mě bohužel nuda... Ale povinná četba pro čtenáře/ky Opatství Northanger.

Záhady Udolfa I Záhady Udolfa I Ann Radcliffe

Ženy české renesance Ženy české renesance Josef Janáček

Trochu mi vadilo, že kniha nemá tak velký "záběr", jak jsem myslela, co se týče šíře seznamu žen, o kterých pojednává. Je zacílena pouze na pár vybraných jmen. Což je ovšem pouze moje připomínka, někdo bude naopak rád. Ale nějak jsem tomuto titulu nepřišla na chuť.

17.10.2017 2 z 5

Mládí v hajzlu - Kompletní deníky 1-7 Mládí v hajzlu - Kompletní deníky 1-7 C. D. Payne

Souhlasím s verunb, nelze víc dodat. Super čtení, samozřejmě, že jen když jste zrovna mladí a jste v hajzlu... :-)

13.10.2017