Za přísahu a lásku přehled

Za přísahu a lásku https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32066/bmid_za-prisahu-a-lasku-RZY-32066.jpg 4 33 33

S vyprávěním ústřední postavy, normanského rytíře Humphrey Visdeloua vstupuje čtenář do Británie první poloviny 12. století, kdy po smrti anglického krále JIndřicha I. vzniká spor mezi třemi možnými následovníky trůnu – Štěpánem Anglickým, královnou Maud a vévodkyní Matyldou z Anjou. K nelítostnému zápasu o moc se připojují skotský král David, který vtrhne do Anglie ze severu, a Geoffrey de Mandeville, starosta Londýna, ctižádostivý šlechtic, který sní o tom, že se stane jedním z nejmocnějších, možná samotným králem. Román Za přísahu a lásku je historickou freskou, s poutavým a dynamickým dějem, která přibližuje méně známé období britských dějin.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Vyšehrad

Knight in Anarchy , 1999

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Za přísahu a lásku. Přihlašte se a napište ho.

Nofar197
23.11.2022

Skvělý obraz tehdejší Anglie v té nejsyrovejsi - a nejsurovejsi - podobě.

fénix56
07.06.2022 4 z 5

Období války Matyldy a Štěpána o anglický trůn je sled bitev se všemi brutálními detaily. Zároveň poznáme i běžný život rytířů a obyčejných lidí v syrovosti té doby. I intimní chvíle mezi hlavními postavami byly zpestřeny likvidováním vší u milovaného protějšku. Praktičnost převládá nad romantikou, ale odpovídá to těmto časům...

Janadvorackova
11.11.2021 4 z 5

Nefalšovaná středověká řezničina, nepřikrášlený pohled na dobu - realističtější, řekla bych.
Nepředstavujte si nekonečný popis bitev, i když těch, i jiných potyček, je tam spousta. Počtete si i o klasických věcech doprovázejících život ve dvanáctém století.
Jak přežívat zimu a léčit hnisající rány a v bolestech volat temná "božstva," ve víře, že nějak pomohou.
Tohle mi ve všech těch načančaných příbězích jiných autorů fakt chybělo :), čímž ale netvrdím, že ostatní neodvedli dobrou práci.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Za přísahu a lásku v seznamech