Prohnilí Římané

Prohnilí Římané https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2130/prohnili-rimane-2130.jpg 4 132 7

Zjistěte, jak se žilo v římské říši pod vládou neuvěřitelně krutých císařů a velením neústupných vojevůdců. Na stránkách této knihy najdete rovněž plno barvitých zajímavostí ze života v dobách antiky, o kterých se ve školních učebnicích zaručeně nic nepíše. Dozvíte se například, co nosili římští vojáci pod tunikami, jaké účesy zdobily hlavy Keltů z Británie nebo k čemu potřebovali bohatí Římané vomitorium. Můžete se rovněž nechat inspirovat drsnými hrami římských dětí, pochybnými recepty římské kuchyně, promyšlenou vojenskou taktikou prohnilých legií či prohnanými úskoky keltských hrdlořezů. Tak nebo tak, určitě dospějete k názoru, že dějiny nikdy nebyly tak děsivé jako ve starém Římě!... celý text

Literatura naučná Historie Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Rotten Romans , 1994

Harold
24.08.2019 5 z 5

u této knihy jsem se velmi pobavil, byla vtipná, poutavá, a přinesla i proc člověka, který se zabývá dějinami Římské říše několik zajímavých zjištění. Humorná forma, kterou je kniha vyprávěna, nenuceně vzdělává jejího čtenáře.

Vidlička
17.10.2017 4 z 5

Dle mne gradiózní počin, jak spráťatům přiblížit historii skutečně, ale skutečně fťypnou formou. Gratulace.

vampiru
30.07.2017 4 z 5

Všechny knihy z této série mě bavily, ale jsou příjemné spíše pro mladší čtenáře. Vtipy a příběhy o tom jak se kadilo atd starší čtenáře nenadchne :D ale jelikož jsem jí četl o mnoho mladší a vím jak mě nadchla, nemohu jí hodnotit špatně. :) Je napsaná skvěle pro cílové publikum.

Lalina3
01.07.2016 5 z 5

Super knížka, doporučuji jako oddechovku na prázdniny. :-)

zemča001
01.05.2015 5 z 5

úplně epický

TessVond
08.11.2014 5 z 5

V anličtině je to ještě lepší. A to jsem si myslela, že to nejde :)

TessDragon
09.09.2012 5 z 5