veskr veskr komentáře u knih

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Pohodová knížka na dovolenou.

28.07.2021 4 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Příjemné čtení ze života.

18.05.2020 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Tak jako u všech knížek této autorky mi trvalo asi 80 stran, než jsem se začala orientovat ve jménech a spleti příběhů, ale potom už to šlo hladce. Jsem ráda, že jsem ji dočetla, ale byla jsem zklamaná a tak trochu naštvaná sama na sebe, protože mě na začátku napadlo, jak se záhada s opuštěným dítětem vyřeší a bohužel se to potvrdilo. Na knížkách miluju nečekané rozuzlení a o to jsem se tentokrát tak trochu připravila. Dávám jen tři hvězdy, protože 4 by byly nefér vůči jiným čtyřhvězdičkovým knížkám v mých hodnoceních.

09.08.2017 3 z 5

Gabra a Málinka: Povedené dcerky Gabra a Málinka: Povedené dcerky Amálie Kutinová

Tuto knihu jsem dostala ve svých 7 letech od maminky. Byla to nejoblíbenější knížka jejího dětství a mě nadchla. Teď po letech jsem se k ní vrátila díky svojí neteři, které ji předčítám po večerech. Fakt, že oslovila i dítě dnešní nejmladší generace jen svědčí o tom, jak poutavě je kniha napsána.

23.06.2017 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Byla to moje první kniha od této autorky a stejně jako u jejích dalších knížek mi trvalo asi 50 stran, než mě knížka chytla. Po překonání této hranice mě příběh pohltil. Dokonce mě nahlodávala myšlenka , co asi tají můj manžel přede mnou.

26.02.2017 4 z 5

Zůstaň! Zůstaň! Allie Larkin

Ideální čtení na dovolenou. Pobavíte se a nemusíte přemýšlet, co tím chtěl autor říct.

07.01.2017 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Knih od této autorky jsem přečetla 5 a pokaždé si říkám, že tahle byla poslední. Nakonec se vždycky nechám zlákat a nelituji. Její knihy mají vždy dobrý příběh, který má hlavu a patu, ale co mě odrazuje, je zbytečné rozvádění děje a popisu podrobností. Většinou mě začnou bavit až kolem 50 - 80 stránky a při čtení po určité době začnu ty přebytečné věty přeskakovat. Kdyby měly o těch několik desítek zbytečných stránek méně, bylo by to teprve to pravé ořechové. Ale co naplat, každý má svůj styl psaní. Tak asi zase někdy příště, až mě zláká obal nebo nápaditý název její další knížky.

03.11.2020 3 z 5

Odmítnutí poslušnosti Odmítnutí poslušnosti Felix Francis

Není to špatné, ale tatínkovým detektivkám se nevyrovná.

13.08.2019 3 z 5

Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Sophie de Villenoisy

Knihu jsem si koupila kvůli čtenářské výzvě. Už podle názvu bylo jasné, že nepůjde o žádný filozofický kousek, takže splnila mé očekávání. Myslím, že příběh byl vcelku reálný, protože v určitém věku už není čas na čekání na zázrak a člověk musí jít ,,bezohledně " za svým cílem. Za mě dobrý. A pokud se někomu zdála kniha vulgární, tak ať si občas pustí televizi a nemusí to být ani po desáté hodině.

02.01.2018 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě a jsem za to ráda. Přečteno za dva dny a určitě zůstává v mé knihovně. Příběh má spád, napětí, prostě perfektní detektivka.

08.10.2017 5 z 5

Copatá máma Copatá máma Barbora Bečvářová

Knihu jsem si koupila, jako oddechovku na dovolenou a s tím jsem k ní i přistupovala. Četla se dobře, možná i proto, že jako matka dvou dětí vím, o čem je řeč, ale není to žádný trhák. Jako cílovou skupinu bych k této knížce přiřadila, spíše než dospívající dívky, budoucí maminky nebo matky náctiletých budoucích maminek. Rozhodně to není tak špatná knížka, jako vyznívá z některých ohlasů. Nevadí mi ani drobnosti jako farář na svatbě ateistky nebo problém s vyhlášenou porodnicí. Je to přece kniha a ne dokumentární pořad. Kdyby autoři psali jen o tom, co je skutečně možné a reálné, asi by byly knížky pěkná nuda. A já hledám v knížkách právě ten oddech od reality, takže mně ,,Copatá máma" zpříjemnila dovolenou.

09.08.2017 3 z 5

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus

Mě se kniha líbila, protože mě nevadí ( až na občasné úlety)
humor J. Krause a na pláži v Řecku se kniha tohoto typu dobře čte, protože je dělená na krátké kapitoly, které na sebe dějově nenavazují.

13.08.2019 4 z 5

Ostrov Svobody Ostrov Svobody Tomáš Kristl

Taková správná oddechovka, ale zároveň kniha k zamyšlení.

07.02.2018 4 z 5

Bílý žár Bílý žár Melanie J. McGrath

Vcelku dobrá knížka , ale na můj vkus občas až moc popisů okolí a chvílemi jsem se v ní trošku ztrácela. Každopádně mě přiblížila život v krajině, kam se asi v reálu nikdy nepodívám, takže díky za to.

08.10.2017 3 z 5

Nejlepší americké krimipovídky Nejlepší americké krimipovídky Jeffery Deaver

Myslím, že tento výběr povídek se povedl. Našly se sice asi dvě možná tři povídky , které jsem přečetla z povinnosti splnit čtenářskou výzvu, ale ostatní mě bavily. Povídka Dobrodružství škodolibého rybáře mě dostala a to nejen samotným příběhem, ale i spádem, jaký měla a uměním autora vyjádřit na několika stranách to, co by vydalo na film. Tato kniha je důkazem, že psát dobré povídky, je výsadou mistrů svého řemesla.

19.07.2017 4 z 5

Dva roky spolu Dva roky spolu Jiří X. Doležal

Je to absolutně otevřený náhled do netradičního manželství. Pro někoho možná nepřijatelné, ale Jiří a Alex jsou (vlastně byli) netradiční pár.

06.01.2017 3 z 5

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

Je to pohodová knížka, výborná na dovolenou nebo jako oddychové čtení. Je stokrát lepší než její filmová podoba.

21.12.2016 5 z 5