Verunka289 Verunka289 komentáře u knih

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Na začátku mi trošku trvalo se začíst, což u Backmana nebývá zvykem, cca po 100 stránkách ale zase starý dobrý Backman :-) Za pokračování jsem byla moc ráda, zajímal mě osud Benjiho, Amata... krásně se zde zase rozvinuly příběhy jednotlivých postav. Asi by mě ani další díl neurazil :-)

19.12.2021 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Backman je vždy sázka na jistotu. I když je zvláštní, že zrovna této knize (sérii) jsem se docela dlouhou dobu vyhýbala, protože jsem měla strach, že mě tady Backman zklame, že to budou nějaké žvásty o hokeji (aby nedošlo k mýlce, na hokej koukám ráda, ale číst bych o něm asi nepotřebovala). Ale tato kniha o hokeji vlastně vůbec není. Je to kniha o týmovém duchu, o přátelství, o závisti, zklamání, strachu, bolesti. Je to kniha o bezmezné lásce rodičů k dětem, o takové lásce, která nevidí nebo spíš nechce vidět chyby, o neschopnosti přijmout porážku.

03.12.2021 5 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Tento díl byl o něco napínavější než Lev, čarodějnice a skříň, připadalo mi to takové trošku dospělejší.

19.11.2021 4 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Hru o trůny jsem zatím nečetla, takže nemám souvislosti. Za mě byly povídky milé, ale rozhodně nic napínavého, od čeho bych se nemohla odtrhnout. Ve velkém množství postav jsem se bohužel docela ztrácela.

16.11.2021 3 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Letopisy Narnie jsou už dlouho dobu na mém seznamu, konečně tedy nadešel ten správný čas. Kniha Lev, čarodějnice a skříň je psaná hodně jednoduše, ale je to logické vzhledem k tomu, že je určena pro děti a mládež. Přesto ale má své kouzlo a myslím si, že i v každém dospělém člověku je kus dítěte a je fajn ho občas probudit :) Určitě přečtu celou sérii a kouknu i na filmové zpracování.

15.11.2021 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

(SPOILER) Knížka mě na začátku strašně nudila, ale nejsem z těch, kteří knihu hned odloží. Nakonec jsem se přece jen začetla, ale celý děj byl až moc předvídatelný.... co bude napsáno v dopise jsem tušila hned od prvních stran a podle mě to musí dojít téměř každému. Dějová linka Tess, Felicity a Willa mi přišla tak trošku navíc.... tam byl pro mě asi jediným zajímavý bodem Connor :D
Od autorky jsem četla už i Sedmilhářky a nemůžu si pomoct, ale přišlo mi to vlastně hrozně podobné... Sydney a Melbourne jsou tady v podstatě vykresleny snad jako nějaká vesnička, kde se všichni znají, alespoň tak to na mě působilo.

02.11.2021 2 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Backmana miluju, ale tato kniha mě až tak nezasáhla. Myslím si ale, že je to prostě a jednoduše tím, že zatím nemám děti. Mít synka, asi to hodnotím úplně jinak :)

21.10.2021 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Opět dokonale propracované, napínavé, dotažené do posledního detailu. Pecka! U Cartera mám vždy jen problém s tím, že v určitých fázích vlastně s vrahem i sympatizuji.

13.10.2021 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

S Backmanem člověk nikdy nešlápne vedle. Krásný příběh o životě a smrti, o hodnotách lidského života... nechápu, jak to autor dělá, že mě vždycky tak rozseká.

30.09.2021 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Terezu moc ráda sleduju na Instagramu, poslouchám občas její podcasty. Knížka mi ale přišla neskutečně přeslazená (na druhou stranu přesně odpovídá svému názvu "Šlehačková oblaka"), Johni opravdu jak nějaký princ z pohádky. Nějak nevěřím tomu, že toto v reálném životě existuje, ale možná jsem prostě jen pesimista.

29.09.2021 2 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Bohužel jsem knihu četla po dlouhé pauze od Hadrového panáka a Loutkáře, takže jsem se místy dost ztrácela v postavách, to dost ubíralo na celkovém zážitku.
Hodně se mi líbilo to prolínání různých časových linek, to já můžu.

29.09.2021 3 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Pro knížky s tématikou psychiatrické léčebny mám slabost, takže já jsem si rozhodně přišla na své.

04.06.2021 4 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Na knize oceňuju asi nejvíc ilustrace, jinak příběh nic moc, možná jsem ho jen nepochopila, těžko říct.

21.05.2021 2 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Opravdu hodně zvláštní kniha, vlastně nevím, jestli jsem ji vůbec správně pochopila, podle mě si ji asi každý může vyložit po svém. Nicméně ilustrace jsou opravdu dokonalé!

20.05.2021 3 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Námět byl moc zajímavý a měl obrovský potenciál, bohužel zpracování ale pokulhávalo. Na mě kniha neměla ten potřebný drive a dlouhé popisné pasáže mě neskutečně nudily. Bavila mě asi až tak poslední kapitola.

07.05.2021 2 z 5

Černá káva Černá káva Charles Osborne

Příjemná oddechovka do vlaku, Agatha Christie nezklame, ale taky nějak extra nepřekvapí.

20.04.2021 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

(SPOILER) Z první půlky knížky jsem byla totálně nadšená! Tajemné opuštěné sídlo na strašidelném místě, duchařská zápletka... Úplně jsem si to místo představovala a byla jsem z toho nadšená. Ještě bych dokázala pochopit Brana proměňujícího se v kocoura nebo havrana. Ale uvězněná matka proměňující se v netvora? Šíření nějaké šílené nákazy? Proboha proč? Jako bych najednou četla úplně jinou knížku. Na mě to bylo až moc schizofrenní.

14.03.2021 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Neuvěřitelně nadčasové dílo, které je aktuální snad v každé době.

03.03.2021 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Fredrik Backman má skvělý vypravěčský talent, zatím jsem s žádnou jeho knihou nešlápla vedle. Líbí se mi, jak je tato kniha psána. Čtenář se musí trošku soustředit, na začátku neví vůbec nic a postupně se mu odhalují další a další indicie. Musela jsem být stále ve střehu, což mě bavilo. Hodně kvituji taky krátké kapitoly, na čtení při cestování vlakem do práce naprosto ideální.
Jednu hvězdičku v hodnocení ubírám za příliš naivní závěr.

22.02.2021 4 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Druhý díl se mi trošku táhnul a nebyl tak čtivý, ale přesto tento svět upírů, čarodějnic a démonu prostě miluju a moc se těším, jak to celé dopadne.

17.02.2021 5 z 5