veronikahessy veronikahessy komentáře u knih

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

Moc knížek s touto tematikou jsem zatím nepřečetla. Před touto jsem si krátila večery titulem Na druhý pokus, která mě ale zaujala o něco více. Já i v těchto příbězích hledám nějaký příběh na pozadí. Zde sice byl a moc smutný, ale na můj vkus zmíněný jen tak okrajově. Nelituji ale, že jsem si knihu vybrala a zkusím i druhý díl.

23.12.2022 4 z 5

Volání Divočiny / Bílý tesák Volání Divočiny / Bílý tesák Jack London

Byl to dojemný příběh a líbil se mi o něco více, než Volání divočiny. Jsem velký milovník zvířat a u příběhu Bílého Tesáka jsem se párkrát rozplakala. Ale nevadí mi to, je to znamení, že mě kniha chytla za srdce. :)

26.03.2022 5 z 5

Lesbianka - Zpověď lesby Lesbianka - Zpověď lesby Niki Fraitová

Příběh se mi moc líbil, četl se jedním dechem. Nejvíce mě bavila část s Monikou, protože sama prožívám něco podobného. Rozhodně si knihu plánuji znovu přečíst.
Doporučila bych ji lidem z LGBTQ komunity.
Jestli mám něco vytknout, tak ten otevřený konec - kdy se Niki sice vrátí domů, ale nepoznala jsem z toho, jak dopadl vztah s Monikou. To mě zajímalo nejvíc :)

18.10.2019 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Anne Songe jsem objevila na instagramu, kde se mi líbily její příspěvky. Nabádá lidi k sebelásce, nezávislosti na druhých, žít si tak,abychom byli spokojeni sami se sebou. S tím mám problém i já, proto jsem po knize sáhla. Autorka není psycholožka, ale čerpá ze svých zkušeností - měla jsem tedy srovnání, zda prožíváme to samé. Nejvíce mě bavilo psaní na volné řádky - měla jsem si vzpomenout, co jsem měla ráda v dětství, co mi dělá radost i teď, jaké mám sny...hlavně u toho dětství se mi vybavily dávno zapomenuté věci. Pokud psychologii studujete a hledáte nějakou literaturu do školy, tohle vás asi příliš nepotěší. Pokud chcete relaxovat a třeba se i o sobě něco dozvědět, můžete si Továrnu na sny přečíst :)

04.01.2019 3 z 5

Jáma & kyvadlo a jiné fantastické příběhy Jáma & kyvadlo a jiné fantastické příběhy Edgar Allan Poe

Kniha se mi opravdu líbila. Čtu ji již podruhé a nejraději mám povídku Eleonora.

26.03.2018 5 z 5

David Copperfield David Copperfield Charles Dickens

(SPOILER) Kniha se mi dobře četla,děj je napínavý. Konec mě příjemně překvapil, nečekala bych, že se Davida ujme právě teta, ale že skončí na ulici. Když za ním přijel pan Murdstone, myslela jsem si,že to bude jeho konec.

03.03.2018 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Předtím,než jsem knihu otevřela, jsem si přečetla komentáře od čtenářů na této stránce. Tudíž jsem čekala smutný příběh. To se zčásti vyplnilo,nejvíce mne rozesmutnil na konci dopis od maminky, která už v tu dobu byla mrtvá. Příběh jsem přečetla jedním dechem.

12.11.2017 5 z 5

Papírový drak Papírový drak Tereza Schillerová

Viktor mi zezačátku nevadil, myslela jsem si, že to je prostě člověk, který chce, aby lidi dělali svou práci. No, spletla jsem se. Některé momenty byly nepředvídatelné, třeba scéna s cyklistou. Nenapadlo mě, že se bude řešit na tolika stránkách, ale vždycky tam nějak vyplula do popředí a udržovala mě v napětí. Dále mě také překvapilo Eričino tajemství. Těším se na další knihu od této autorky a určitě si chci přečíst i ty předchozí.

03.12.2023 5 z 5

Pozoruhodné objevy ze světa zvířat Pozoruhodné objevy ze světa zvířat Gene Stone

Tuhle knihu jsem četla dlouho, musela jsem se nad jednotlivými částmi zamýšlet a odkládat ji. To myslím v dobrém. První část byla dojemná, jako pejskař jsem si libovala ve vyprávění o psech a překvapilo mě chování chobotnic. Ve druhé části jsem se dozvěděla nové informace - například o týrání krokodýlů nebo jak se získává hedvábí z bource morušového. Kniha nabízí mnoho způsobů, jak zabránit utrpení zvířat.

10.04.2023 5 z 5

Pravidla se mají porušovat Pravidla se mají porušovat Natalie Williamson

Bavilo mě trávit čas nad touto knihou, ale některé pasáže jsem přecházela s pousmáním - už je mi 30 a vím, že vztahy na dálku bez budoucnosti nemají šanci vydržet. Proto bych ji doporučila holkám, co zrovna končí střední - může jim dodat na nějakou chvíli naději. Já bych v mladších letech tento příběh hltala :-)

04.03.2023 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Kniha má velmi silné téma a aby ji člověk ocenil, musí mít toho hodně načteno. V románu se prolínají 2 časové roviny a to mi úplně nesedlo - když jsem knihu večer odložila a vrátila se k ní další den, nemohla jsem se zorientovat. Zaslouží si určitě víc hvězdiček,ale momentálně nemůžu jinak.

02.07.2022 2 z 5

Sexy chaotička Sexy chaotička Lucy Vine

Pokud si chcete přečíst knihu, u které se pobavíte, je to ta pravá. Jestliže toužíte po nějaké hodnotnější literatuře, raději zvolte nějakou jinou.

24.10.2021 4 z 5

Morfologie hospodářských zvířat Morfologie hospodářských zvířat František Marvan

Díky této knize jsem zvládla zkoušku na ČZU z anatomie hospodářských zvířat. Bavilo mě ji číst.

14.02.2021

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Četla jsem v angličtině a určitě se k tomu vrátím :) Z filmů se mi líbil nejvíce první díl.

19.04.2020 4 z 5

Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Carol Dweck

Já mohu knihu jen doporučit. Ke změně myšlení ještě musím urazit dlouhou cestu, ale ujasnila jsem si příčiny, proč o sobě přemýšlím fixně a jak to změnit. Že i když jsem nedodělala vysokou,můžu se dále rozvíjet a i tak se dostat vysoko. Že základ k mému podceňování mi dala má rodina. Nejvíce se mi líbila kapitola o vztazích, získané poznatky rozhodně hodlám i prakticky využít :) Také jsem ocenila, že na konci každé kapitoly je shrnutí toho nejdůležitějšího. Děkuji kamarádce, že mi ji půjčila a hned jsem si objednala i jednu pro sebe,ať mám kam sáhnout, až se zase budu podceňovat:)

05.09.2019 5 z 5

Biologie rostlin pro gymnázia Biologie rostlin pro gymnázia Lubomír Kincl

Kniha mi skvěle posloužila na zopakování botaniky. Ačkoli jsem studentka gymnázia, používali jsme jinou učebnici. Teď už nemám v tomto oboru biologie zmatek :)

11.04.2019 5 z 5

Agorafobie a panická porucha Agorafobie a panická porucha Ján Praško

Trpím panickou poruchu a díky této knize jsem si uvědomila, že se příčina může skrývat i v událostech z raného dětství a zamyslela jsem se nad svým způsobem života. Možná kdybych si ji přečetla dříve,nemusela bych se ani dopovat antidepresivy.

25.09.2018 5 z 5

Tygřík Vaska Tygřík Vaska Olga Vasiljevna Perovskaja

I když kniha jistě není určena pro moji věkovou skupinu,ráda se k ní vrátím. Příběh o tygříkovi a Grošáčkovi mě rozbrečel na dobrou půlhodinu. Neumím si tedy představit,že bych tyto pohádky poslouchala jako malá před spaním :-) . Jsem ráda,že jsem si mohla po delší době přečíst knihu,kde vystupují zvířata:-)

15.05.2018 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Asi jsem jediná,kdo tady dává toho hodnocení,ale kniha mne vůbec nezaujala. Nemám ráda historické romány,museli jsme ji číst povinně k maturitě.

19.10.2017 odpad!

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Knihu jsem četla v německém jazyce. Přišla mi vtipná a teta Kateřina mi připomíná tetu z mé rodiny :)

21.08.2017 4 z 5