David Copperfield přehled

David Copperfield https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176900/bmid_david-copperfield-zkracene-vydani-8PN-176900.jpeg 4 203 203

Román, při jehož psaní se Charles Dickens inspiroval svým vlastním životem (jeho rodiče se ocitli ve vězení pro dlužníky a Dickens si musel jako malý chlapec vydělávat na živobytí), ukazuje životní pouť sirotka Davida Copperfielda. Během svého života potkává lidi bezohledné a kruté, jako je například jeho nevlastní otec , nebo ředitel sirotčince, kam je umístěn právě po roztržce s otcem. Potkává ale i dobrosrdečné lidi a i v nevlídném sirotčinci si najde přátele. Po neradostném dětství a nelehkém dospívání nakonec David nalezne štěstí.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Omega

David Copperfield , 1850

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize David Copperfield. Přihlašte se a napište ho.

MilanBrabec
06.05.2024 5 z 5

Naprosto nejlepší Dickensův román, perfektně rozvinuté dějové linie, podzápletky i osudy vedlejších postav, je tam humor, temnota, vášeň, láska, smutek a hlavně všechno dobře dopadne. Doporučuji naprosto každému. PS: Humorná historka ze čtení. Četl jsem DC na gymnáziu jako svou první knihu od Dickense a byl jsem z toho tak okouzlen, že jsem o něm nadšeně vyprávěl spolužákům během školního výletu. A jak jsem byl zaujatý, tak mi opravdu docela dlouhou chvíli nedocházelo, proč mi pořád nedočkavě skákají do řeči nesmyslnými poznámkami typu "a pak začal čarovat?"...

Vlk222
04.04.2024 5 z 5

Někdy dost těžké čtení, ale člověk to nesmí vzdát. Výsledek stojí za to. Film, tedy seriál na pokračování jsem viděl za mého mládí, jak rád bych viděl znovu.

Hubay
30.12.2023 4 z 5

Co mě bavilo: Miluji ty staré tlusté Dickensovi romány přes 1000 stran tlusté. Takové už dnes nikdo nepíše, protože doba je rychlá a žádá si knihy do 500 stran. Davidův příběh je klasika, o které většina už někdy slyšela, ale troufám si odhadnout, že ji nikdy nečetla. Když se řekne Urias Heep, pro většinu je to rocková kapela a nikoli hlavní záporák tohoto románu. Nakonec i u jména hlavního hrdiny spíš naskočí slavný mág. To, že tahle jména opustila román, je ale jen důkazem, co v literatuře znamenal a znamená. Životní cesta Davida je dlouhá a spletitá a to mě na ní baví. Poznáme Londýn, Canterbury i další místa Anglie v 19. století a nuda to určitě není.
Co mě nebavilo: Tak samozřejmě to je chvílemi trochu zbytečně podrobné a zdlouhavé, ale to patří k té pomalé době i k Dickensovi.

Více na mém blogu:

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha David Copperfield v seznamech

v Právě čtených8x