veronika9761 veronika9761 komentáře u knih

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Velmi neotrely namet a velmi ctiva knizka. Za velmi nelogicky konec sundavam jednu hvezdu.

08.09.2020 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Rezba jako blazen, nemozno se odtrhnout. Parada!

31.07.2020 5 z 5

S láskou o dětském spánku S láskou o dětském spánku Lenka Medvecová Tinková

Klasika pro detske uspavani a vseobecne pro normalni pristup k detem. Parada.

01.07.2020 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Ho ho ho, to je mi panecku skvost, jak mi mohl tak dlouho unikat? Malinko slabsi zaver, ale co uz. 100%, rozhodne!

13.06.2020 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Kniha se čte skoro sama a má velmi nečekaný závěr.

21.02.2020 4 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Naprosto neobvykla knizka o vine a nevine. Jdu hned cist dalsi knihy autorky.

17.02.2020 5 z 5

Velmi slaby dil, s predchozimi se neda stovnavat.

19.01.2020 2 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Dojak jako prase, brecela jsem posledni stovku stranek. Ctivy, ale bez znamek patosu. Uff.

04.01.2020 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Puvodne jsem cetla Ukradene zivoty, ale knizky na sebe dost navazuji, takze jsem druhy dil odlozila a vrhla se na prvni. Nelituju ani vterinu, knizka je ctiva (i kdyz chvilema hnusna vinou popisovanych praktik) a ubiha velmi rychle.

30.12.2019 5 z 5

Krutý měsíc Krutý měsíc Jana Jašová

Pribeh zajimavej, prolozeni covidem fakt drasajici, ale celek pro me nefungoval. Konec mi prisel vylozene mimo.

05.03.2024 3 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Podle anotace by se melo jednat o uplne jinou knihu. Dej prekvapil, zaver taky, epilog teda mene.

08.10.2023 3 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Pekelnej napinak. Druha knizka, kterou od autorky ctu, a uplne me pri cteni mrazi.

30.08.2023 5 z 5

Den, kdy jsem zmizela Den, kdy jsem zmizela Brandi Reeds

To je panecku napinak jako blazen. 5* a uprimne receno, nevim, co dela tahle knizka ve vyprodejovym regalu v dobrovskym za 49 Kc.

28.05.2023 5 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

Dost ulitly tema, ale zajimavy zpracovani.

20.05.2023 4 z 5

Jak "číst" své dítě Jak "číst" své dítě Ria Blom

Melo me hned napadnout, ze kdyz autor pise, ze neuvadi žádné zdroje, aby na zadny nezapomnel, nebude to žádná hitparada. No a ne. Autorka uvadi, ze u sestidennich mimin se musi zacit s vychovou, a u tříměsíčních placicich decek se deset az patnáct minut ceka, jestli se urvou do spani samy. Moc smutny cteni na 21. stoleti. Autorku by mohlo omlouvat, ze v NL chodi zeny do prace velmi zahy a deti (nekolikamesicni kojence!) hlidaji ve statnich zarizenich chuvy typu autorky, které nemaji moc casu se detem venovat jednotlive a radeji je nechaji rvat. No a ze navyk mimina na cistou plenu je "neprakticky" a nuti rodice prebalovat dite casto, to je fakt hnus. Po radach "nenechavejte dite pomahat vam, vsechno vam bude trvat dvakrat dele" a "prilis na nej nemluvte, predejdete otazkam z jeho strany", s timhle dilem koncim. Proc jde takovahle knizka do ceskeho překladu, to mi hlava nebere.

08.01.2023 odpad!

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

(SPOILER) Tak tomu rikam solidni napinak az do konce. Celou knizku autor predhazuje ctenari podezřelé jednoho za druhym, aby to nakonec nebyl žádný z nich! No a ten strhujici závěr! Super cteni, doporucuju.

24.12.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Prvni knizka autorky se mi dostala do ruky nedopatřením a nadsena jsem nebyla. Bohuzel druha knizka taky prilis nezaujala. Prekvapila me pointa pribehu, ale to nestaci.

26.11.2022 2 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Linda Castillo je proste sazka na jistotu.

06.11.2022 5 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Me to bavilo moc. Z Bananu ani Tresnicek sem tak odvarena nebyla, ale tohle ja fajnova nenarocna vycpavka mezi tezsi temata.

26.09.2022 4 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Za me super napinavy cteni.

07.09.2022 5 z 5