veronika9700 veronika9700 komentáře u knih

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Z popisu psychiatrické léčebny mi běhal mráz po zádech. Chvílemi jsem měla pocit jako bych tam stála a koukala na vše z výšky, autorka skvěle popsala celou tu atmosféru, prostředí i samotné postavy. Chvíli mi trvalo se začíst, ale od druhé půlky knihy už jsem byla zvědavá kde se dějové linky protonu. Za mě se protly naprosto skvěle, měla jsem hodně teorii, ale tohle jsem nečekala. Jedna věc mi ale v příběhu vadila a přišla mi přitazena za vlasy, z toho důvodu jsem i jednu hvězdičku ubrala. Jelikož by to byl spoiler, nechám si ji pro sebe.

28.08.2021 4 z 5

Vůně deště Vůně deště Lenka Lanczová

Lenka Lanczová, díky ní jsem začala mít ráda čtení. Vůně deště je moje nejoblíbenější kniha od této autorky. Hodně jsem se u ní nasmála a vlastně jsem u této knihy poprvé zažila i strach a to v jedné části kdy Pavla slyší divné zvuky které vychází ze zazděných dveří. Je zajímavé vidět, kam až sem se od čtení sladkých románů od Lanczové ve čtení dostala, a vidět čeho jsem se dřív bála, je to teď humorné ale i tak musím tuto knihu hodnotit plným počtem hvězdiček.

16.02.2019 5 z 5

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Tohle bylo tak krásný. Ne jen to nádherný zpracování knihy, ti motýli všude? To bylo fakt pohlazeni, pro někoho jako jsem já, kdo miluje detaily. Ale cely ten příběh. Knížku jsem přečetla během jednoho dne. Neslo jinak. Kniha je neskutečné čtivá, dej plyne, tím ze se minulost s přítomnosti střídá docela rychle, zůstáváte jako čtenář v obraze, nic vám neunikne. Já opravdu nemůžu jinak a budu tady opěvovat všechno. Příběh má dost zásadních témat, ale krásně to zapadá, nic nezazni jen tak. Každopádně Robert a Damián myslím, ze jsem nikdy žádnou knižní postavu nemilovala vic a fakt budu věřit, ze na takové kluky narazí každá holka, ve chvíli, kdy to bude potřebovat.

07.03.2023 5 z 5

Uprostřed Uprostřed Martin Selner

Tohle bylo skvělý. Četla jsem obě předchozí knihy autora, bavily mě. Ale tohle je jiný. Lepší. Já jsem hodně zvědavá a dostávat se tak někomu do hlavy, ať už fiktivní hlavy a nebo opravdu něčí mysli, mě bavilo moc. Nebudu tu polemizovat nad tím, jestli je Martin opravdu tak skvělý v popisu pocitů a myšlenek a nebo, popsal věci, z jeho života. Je to jedno. Bylo to skvělý, čtivý a realistický a takovéto vhledy mě baví.
Vztahy jsou složitý, protože si je složitý děláme už jen tím, že nejsme schopni sdílet s druhým ty pocity, které by vysvětlili nakonec naše chování ze všeho nejlépe.

13.12.2022 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Říkám jednoznačně ANO! Přece jen se tu ovšem vyskytne menší ale. Kniha mě začala bavit hned od první stránky, jenže když sem někde kolem 110 strany četla vlastně pořád to stejné, začala jsem se trošku nudit. Naštěstí pak rychle přišla první zápletka, na kterou jsme čekali všichni po přečtení anotce. Po prvně záplecte, přichází další a další zvrat a od zhruba 160 strany už knížka vážně odsípá až mi nakonec bylo líto že těch stránek není ještě trochu víc. Líbí se mi autorčin styl psaní, ovšem myslím si, že nesedne každému. Je přímoačará, tvrdá, žádné zbytečné kecy okolo a přesto dokáže vše vykreslit pěkně do detailu. Doporučuji. :)

01.05.2019 5 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Kniha která pro mě byla velké překvapení protože jsem do ní nešla s velkým očekáváním a tak bych to radila i vám ostatním co se jí chystáte číst. Potom vás kniha mile překvapí. Hlavní postava Lucy mi ze začátku moc nesedla, ale s množstvím přibývajících stránek, mi byla sympatičtější a sympatičtější. Kniha je o tom že občas vybíráme tak dlouho až přebereme . Styl psaní autorky nemusí vyhovovat všem a někomu může kniha připadat i ufňukaná. Možná je, kdo ale v životě občas nefňukáme nad rozlitým mlékem? Sečtno podtrženo - není to kniha která by mi přirostla k srdci to ne, ale nějakým způsobem mě i tak zasáhla a napadlo mě při jejím čtení spousty myšlenek, zařadila bych jí do pohodových knih i přesto že neskončí jak já ráda říkám americky.

16.02.2019 4 z 5

Všichni jsme utkáni z hvězd Všichni jsme utkáni z hvězd Rowan Coleman

Na knize mě prvotně zaujala krásná cena v Luxoru a nádherný přebal. O to milejší bylo zjištění, že příběh je krásný. Je to milé, pro mě oddechové čtení. Tři zajímavě a přirozeně se prolínající příběhy. Všechny tři 'vypravěči' mi byli velmi sympatičtí. Ano kniha by se možná dala skrátit na menší počet stran ale už by to nebylo ono. Dopisy které odděluji jednotlivé příběhy, jsou skvělým spestřením. Doporučuji, jako čtení na dovolenou.

16.02.2019 4 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Gabrielu Koukalovou kterou jsem sledovala v televizi při přebírání cen na stupňích vítězů jsem měla vždy moc ráda. Věčně usměvavá a milá působila jako sluníčko. Se svým manželem tvoří velmi pěkný a příjemný pár. Po přečtení knihy nevím co si myselt asi jen - není všehno zlato co se třpytí.. dávám dvě hvězičky - Za autentičnost a odvahu jít s tímhle vším na světlo. Myslím že koho kniha a Gábina zajímá, měl by si jí přečíst a udělat si názor sám.

16.02.2019 2 z 5

Tomáš Šebek je velice inspirativní osobnost. Člověk, který se nedá strčit do nějaké škatulky. Neznám nikoho tak všestraného, a přitom tolik skromného. Tomáš Šebek, není žádný spisovatel a přitom, je jeho kniha napsaná velmi dobře. Je autentická (a co opravdu oceňuji nesnaží se ohromit (a díky tomu ohromí) , snaží se nám přesně nastínit obraz toho, jak to na takové misi chodí a vyvrátit milný pocit (názor) lidí, který často někde slýchávám, že si někdo na tyto mise jezdí pro peníze, nebo si hrát na hrdiny. Ne. Na mise s lékaři bez hranic jezdí chytří, vyrovnaní, vzdělaní lidé, co chtějí chvíli dělat medicínu jako dřív, bez všemožných vychytávek dnešní doby, kteří chtějí spoléhat na svůj rozum a ruce.
Sečteno podtrženo - Je to autentické, surové není to naaranžované a přikrášlené je to prostě dobrý a já děkuji za takovéhle lidi!
+ Koupí této knihy podpoříte nadaci Lékaři bez hranic.

15.02.2019 5 z 5

Nech mě lhát Nech mě lhát Clare Mackintosh

Velmi podařený thriller, skvěle vykreslené postavy (především jejich chování), námět který jsem v thrilleru doposud nečetla. Chvíli mi ovšem trvalo zvyknout si na styl psaní autorky.

28.08.2021 4 z 5

Síla dávných tajemství Síla dávných tajemství Sejal Badani

Kniha mě bavila, chvíli jsem měla pocit jako bych se ocitla v Indii. Mrzí mě, ze konec tak rychle utekl. Čekala bych ze nakonci příběhu dostane prostor i Léna. Z tohoto důvodu dávám 4 hvězdičky.

20.08.2021 4 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Kniha mě během čtení udržovala v neustálém napětí. Je velice čtivá. Jen těžko jsem ji odkládala. Za mě opravdu skvěle napsaný thriller!

06.07.2021 5 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Anna Ekberg

Moc mě mrzí ze tuhle knížku hodnotím tak málo body. Opravdu jsem se těšila na zajímavý příběh, ale na mě to proste bylo moc překombinované. Místy zdlouhavé, o kousek dal už mi to přišlo zase přitažené za vlasy. Ta myšlenka byla dobra, ale možná to chtělo ubrat zdlouhavých popisných scén a potom by tam nemuselo být na sílu vloženo tolik ‘’zvratů’’.

04.07.2021 2 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Nikdy by mě nenapadlo ze zrovna já, totiž milovníce Colleen, půjdu v komentářích tak trochu proti všem. Mám přečtené všechny knihy od teto autorky které v ČR doposud vyšly a opravdu ji mám rada. Je neskutečné čtivá, většinou se v knize objeví i nějaké to závažnější téma a nemá pouze dobré konce což oceňuji. Začnu s tím pozitivním, tedy knížka je opět čtivá a z počátku i pěkné plyne, ale těch milostných scén tam proste bylo až moc, kolikrát jsem je už nečetla a přeskakovala je. Líbí se mi ten nápad s tímto příběhem i to ze Colleen zkusila jít od obvyklého žánru, jenomže ten konec byl za mě tak neskutečně neuvěřitelný.. Když to shrnu tak nápad, zápletka, čtivost +, ale prekombinovanost a opravdu až nadbytek sexuálních scén -. Kdyby to nebyla Colleen myslím ze dam hvězdiček míň, takhle nejsem tak moc objektivní ????????????

16.08.2020 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Opět skvělá kniha. Abbottová prostě umí psát. Strhující příběh, čte se jedním dechem, zápletka propracovaná od začátku do konce. Doporučuji! :)

07.07.2019 5 z 5

Černé jazyky Černé jazyky Dita Táborská

Příběh z oblasti, která jde zcela mimo mě. Zpočátku jsem se toho bála, ale bylo to skvělé. Kniha je opravdu čtivá, jako pro mě všechny knihy od autorky. Během čtení zjistíte, že každá mince má dvě strany a na některé věci je vážně dobré, podívat se z více pohledů. Ještě dodám, že mám ráda knihy, které mají určitý přesah, dokážou mě tak nalákat na určité téma, že si o něm pak i po přečtení, zjišťuji více a více. To přesně se zde stalo. Autorku mám moc ráda, opět nezklamala a těším se, jakým dalším příběhem nás překvapí v budoucnu, už aby to bylo.

08.07.2023 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Příběh o složitých rodinných vztazích, událostech jež mohou ovlivnit cely život, odcizení. Chvíli mi trvalo než jsem se zacetla a místy se mi knížka zdála překombinovaná. Co, ale naopak musím vyzdvihnout byla ta atmosféra. Při čtení jsem měla chvílemi pocit, jako bych se opravdu ocitla někde na Krétě a do nosu mi proudil vlahý mořský vzduch. Knížka je ideální pro nenáročného čtenáře, ve chvílích odpočinku, proste ten typ knihy co můžete číst delší dobu, v klidu.

24.05.2021 3 z 5

Kuchařka na celý rok Kuchařka na celý rok Marie Donajová

Krásně zpracována veganska kuchařka. Ideální i pro někoho kdo s veganstvim začíná. V úvodu autorka shrnuje veganství jako takové, mluví o řadě důležitých vitamínu a stopových prvků, které je třeba si u veganské stravy hlídat. Také se zde dočtete o alternativních potravinách, kterými můžete nahradit právě maso, vejce a mléčné produkty. Po tomto úvodu, dostanete spoustu receptů, které jsou chytře rozděleny podle ročních období. V jednotlivých obdobích pak vaříte ze surovin, které jsou běžně dostupné v létě, zimě na jaře a na podzim. Už se moc těším, až některý z lákavých receptů vyzkouším.

27.10.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Nemyslím si, že je to v celku špatné. Myslím, že je to lehce překombinované a to je škoda. Na mě je kniha snadno předvídatelná. Konec byl podle mého názoru trošku navíc a možná tomu spíš uškodil. Abych nebyla pouze negativní; kniha se čte rychle, stránky pěkně plynou, řekla bych, že je kniha i pěkně přeložená (dobře volené slova).

08.08.2019 3 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Hned po zakoupení, jsem si knížku šetřila na vhodnou chvíli, kdy si ji budu moci v klidu přečíst. Těšila jsem se na skvělý thriller jak slibavlo knihkupectví kde jsem knížku kupovala. Ma přebalu knihy bylo totiž toto značení: #1 Thriller. No velké překvapení při čtení pro mě bylo, kde je ten thriller? Podle mě se tu někdo trošku seknul.. Příběh to nebyl špatný, i když se to místy vleklo, ovšem víc mě na knize zaráží to zařazení, za mě by knize slušelo více zařazení mezi detektivky. Tudíž nedoporučuji lidem co očekávají thriller, nýbrž lidem co čtou detektivky a to ještě ne nějak propracované.

07.07.2019 3 z 5