Veronika33 Veronika33 komentáře u knih

Jack a Jill Jack a Jill James Patterson

Dej knihy bol celkom fajn, ale nejako si neviem nájsť cestu k štýlu písania autora. Minikapitolky sú plusy príbehu, ale nemôžem si pomôcť, zdá sa mi to strašne chaoticky písané, veľa postav, než sa zorientujete tak 1/2 knihy fuč. Dej nepôsobí celistvo, veľmi ťažkopádne napísané. Je to už tretia kniha čo som od Pattersona prečítala, ale stále som mu celkom neprišla na chuť.

25.03.2020 3 z 5

Malý vetřelec Malý vetřelec Sarah Waters

Kniha sa mi celkom páčila, bola bez hluchých miest a v podstate si celú dobu udržala moju pozornosť. Ducharina bola miestami strašidelná (najmä keď ju čítate o 2:00 v noci a na balkóne vietor zhodí kvetináč :P). Trošku mi však vadilo, že všetko bolo len tak v náznakoch a koniec taký do stratena, vlastne ani neviem či som pochopila ako to autorka vlastne myslela.. Teším sa však na ďalšie jej diela.

25.03.2020 4 z 5

Nezatváraj oči Nezatváraj oči Linda Green

Tak toto ma fakt dosť bavilo, presne môj štýl. Prelínanie deja a postáv podporilo pútavosť knihy, postavy zaujímavé. Koniec sa mi však zdal už trošku prekombinovaný, taký nasilu. Napriek tomu sa mi kniha páčila a určite si od tejto autorky niečo prečítam.

25.03.2020 4 z 5

Odísť navždy Odísť navždy Harlan Coben

Toto bola druhá kniha, ktorú som od H.Cobena čítala a musím povedať, že bola o dosť slabšia ako predchádzajúca (Dobre sa drž). Celé to bolo nedotiahnuté, prekombinované a vážne miestami dosť nudné. Samozrejme mala aj svetlé chvíľky kedy ma bavila, ale ako celok skôr taký priemer. Dúfam, že to bola iba výnimka a ostatné jeho diela budú záživnejšie, nakoľko som si doma naškrečkovala všetky jeho dostupné knihy vydané u nás alebo v Česku. :D :D

25.03.2020 3 z 5

Jana Jana April Lindner

Zo začiatku ma príbeh chytil a fakt som si ho užívala. No po asi polke sa to úplne zvrhlo, na naivnú young adult lovestory. Niektoré situácie sa postupne vyvíjali, iné na 2 stranách boli ukončené, strašne chaotické, ako keby to písali dve rôzne osoby. Správanie postáv bolo veľmi, ale veľmi nereálne až to bolo k smiechu. Kniha nebola úplne zlá, ale tie chaotickejšie časti príbehu dosť ublížili.Slabota.

17.02.2020 2 z 5

Ta, jež čeká Ta, jež čeká Daniel Polansky

Tak som túto sériu úspešne dobojovala. Tento diel bol zasa o trochu slabší ako predchádzajúci. Dej bol jemne depresívnejší a zasa kopec postáv s čudesnými menami. Opakoval sa Správcov vzorec správania, že svojimi intrigami vyvolával konflikty medzi postavami.Najviac ma dojal fakt, že v anotácií bola spomínaná jeho bývala láska, ktorá ho zradila, ale reálne v deji figurovala na max. 4 stranách. Som rada, že som sa prekonala a sériu dočítala, ale už ju rozhodne čítať opäť nebudem.

17.02.2020 3 z 5

Zítra se bude zabíjet Zítra se bude zabíjet Daniel Polansky

Tak tento diel bol o mnoho lepší ako prvý, príbeh bol zaujímavejší,ale hlavne menej chaotickejší. Nevadilo mi už toľko skákanie v deji. Čo však bolo rušivé: aby sa v deji nastal nejaký progres Správce umelo vytváral konflikty medzi jednotlivými "frakciami".Neviem niečo tomu chýba,zatiaľ asi nebudem veľký fanúšik tohto autora. Slabší priemer.

17.02.2020 3 z 5

Léčba ostrou břitvou Léčba ostrou břitvou Daniel Polansky

No čo napísať k tejto knihe?Príbeh sám o sebe by nebol zlý, dá sa povedať, že bol aj dostatočne pútavý,ale... Neviem či bol na vine preklad, alebo autor písal svoju prvú knihu v nejakom poetickom amoku, ale to sa fakt nedalo, viackrát som ju chcela odložiť a dočítala som ju len vďaka tomu,že som mala kúpené aj ďalšie dva diely. V príbehu boli rušivé aj názvy miest, postáv a rás. (Doteraz mám v tom guláš a to som už sériu dočítala :P). Aj keď to malo v deji istý dôvod, dosť ma rušilo obdobie vojny, nebavilo ma to. Táto kniha fakt nie je pre každého.

17.02.2020 2 z 5

Na pokraji temnoty Na pokraji temnoty Barbara Erskine

Zo začiatku sa mi kniha ťažko čítala, príbeh ma veľmi nezaujal, ale neskôr sa dej rozvinul a ja som sa do knihy ponorila. Trošku mi vadil neustále opakujúci sa dej líšiaci sa iba v časovej rovine a postavami, ktoré aktuálne v deji figurovali.Postava Brid ma neskutočne vytáčala, veľmi nesympatická. Ako celok bol príbeh OK, ale viackrát si knihu asi neprečítam.

17.02.2020 4 z 5

Prečo sme sa vlastne rozišli? Prečo sme sa vlastne rozišli? Liane Moriarty

Podľa popisu som si myslela, že dej knihy bude trocha drhnúť a bude mať hluché miesta. Opak bol pravdou príbeh bol pútavý, postavy sympatické. Knihu som si užila a teším sa na ďalšie diela autorky.

26.12.2019 4 z 5

Andílek Andílek Mary Kubica

Kniha ma neskutočne bavila, trošku som sa v deji zo začiatku motala, ale potom sa to rozbehlo. Postavy boli celkom presvedčivé len Heidi mi dosť liezla na nervy, veľmi nevyrovnaný človek. Napriek tomu výborný príbeh s viacerými zvratmi.

26.12.2019 5 z 5

Zlá dcéra Zlá dcéra Joy Fielding

Klasická Joy Fielding pútavý dej, výborné spracovanie a zaujímavo vykreslené postavy. Knihu som si užila a určite si ju ešte zopakujem. Odporúčam.

26.12.2019 5 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Neznášam keď niekto porovnáva knihy s filmami, ale... musím uznať, že kniha je o dosť nezáživnejšia ako film (aj keď sa v dosť veciach líši od knihy). Nepreháňam ak napíšem, že skutočné vtipná sa mi v knihe zdala asi len jedna scénka. Takže za mňa trošku sklamanie.

26.12.2019 2 z 5

Nebuď dlouho vzhůru Nebuď dlouho vzhůru Robert Lawrence Stine

No... spracovanie nič moc, ale atmosféra celkom hororová. Keďže je to myslené prioritne ako young adult literatúra privriem oči a taký lepší priemer. Možno si to niekedy zopakujem, ako oddychovka fajn.

26.12.2019 3 z 5

Město zrcadel Město zrcadel Justin Cronin

V tomto treťom dieli som dúfala, že konečne autor docieli rovnakú pútavosť od začiatku do konca. Aj to tak vyzeralo, bo prvých cca 200 strán som si užila, ale potom opäť pútavosť klesla na bod mrazu, úplne iný štýl písania (veľa hluchých miest). A koniec?? To ako vážne, úplne zabil celý príbeh, ako celok veľmi priemerne napísané dielko. Repete sa rozhodne konať nebude.

17.11.2019 3 z 5

Dvanástka Dvanástka Justin Cronin

Druhý diel bol zo začiatku pútavejší tak ako aj v prvom dieli, ale opäť pútavosť príbehu narazila na priveľký počet postáv, skákanie v deji o veľký časový úsek a kopec a kopec nudnej omáčky. Tejto knihe by prospelo skresať počet strán o 150-200 strán. Niekedy bol príbeh super pútavý, inokedy sa total tiahol ako keby príbeh písalo viac spisovateľov. Tieto všetky faktory prispeli k tomu, že som jednotlivé diely strašne dlho lúskala. A záver OK prečítala som ich, ale nikdy viac.

17.11.2019 3 z 5

Priechod Priechod Justin Cronin

Prečítať túto knihu bol teda ťažký pôrod (nielen kvôli počtu strán), vzhľadom na nedostatok času na čítanie, nie príliš veľkej pútavosti deja, množstvu postáv, viacerých dejových a časových liniek bol dosť problém sa do nej začítať. Príbeh nebol úplne taký ako som si predstavovala, napriek tomu mala kniha občas dobrý a akčný spád (pomenej, ale občas tam tá pútavosť bola). Kniha pôsobila miestami chaoticky, teraz sa púšťam do druhého dielu, dúfam, že s ním pohnem trošku svižnejšie ako s Priechodom. Zatiaľ taký priemer, nič čo by som musela čítať odznovu.

10.10.2019 3 z 5

Hrobka Hrobka Kate Mosse

K tejto knihe som pristupovala s veľkou skepsou nakoľko jej kniha Labyrint bola pre mňa skôr utrpenie. Príbeh pre mňa bol však milé prekvapenie, nakoľko obe dejové linky boli super pútavé so sympatickými hrdinami. Knihu som si neskutočne užila a napriek tomu,že som po Labyrinte v tejto autorke nechcela pokračovať, som sa rozhodla dokúpiť si aj poslednú knihu, ktorá mi v zbierke chýbala (Citadela).Dúfam, že aj ostatné jej knihy ma zaujmú ako Hrobka. Odporúčam.

10.10.2019 4 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Klasický King. Niektoré poviedky super pútavé, niektoré menšie trápenie. Neurazí, nenadchne. Pre milovníkov Kinga odporúčam, pre náhodných čitateľov ani veľmi nie, má aj lepšie diela.

10.10.2019 4 z 5

Psí hvězdy Psí hvězdy Peter Heller

Tak táto kniha mi fakt nesadla. Čakala som pútavé postapo, ale nedočkala som sa. Veľmi čudne písaná kniha (nerozlíšená priama reč, čiže dosť mätúce),nesympatické postavy a prakticky bez akejkoľvek akcie. Až posledných cca 30 strán sa to trošku rozbehlo, ale aj napriek tomu som sklamaná.

10.10.2019 2 z 5