Veronika33 Veronika33 komentáře u knih

Pět Pět Ursula Poznanski

Veľmi dobre a pútavo napísaná kniha. Dej plynul bez hluchých miest. Už sa teším na ďalšie knihy od autorky. Odporúčam!!!

Nezvaný host Nezvaný host Lisa Jackson

Knihu som veľmi dlho zháňala, podarilo sa, ale po prečítaní musím skonštatovať, že nestála za tu námahu. Veľmi priemerná kniha nepoteší, neurazí. Bola to moja prvá kniha od autorky a dúfam, že ostatné budú zaujímavejšie.

22.06.2017 3 z 5

Fucking Berlin: Studentkou i prostitutkou Fucking Berlin: Studentkou i prostitutkou Sonia Rossi

Príbeh sa veľmi dobre čítal. Miestami mi bolo z autorky (hlavnej postavy) trošku zle, ale bolo to zaujímavé.

Vdova Vdova Fiona Barton

Zo začiatku mi vadilo neustále preskakovanie deja medzi postavami, ale zvykla som si a kniha ma pohltila. Čo ma mrzí je, že neboli popísané viac pocity manžela vdovy a vysvetlený dej, ktorý sa ho týkal (jeho pohnútky, myšlienky). Kniha je skôr psychologická ako thriller.

Cena za dokonalost Cena za dokonalost Céline Raphaël

Neskutočne čudne napísaná kniha. Tenká kniha, ktorá mi dala zabrať svojím spracovaním. Miestami som pochybovala o pravdivosti príbehu. Možno keby sa viac rozpísala bola by kniha stráviteľnejšia. Námet knihy mal potenciál, ale spracovanie ho zabilo.

Knižnica duší Knižnica duší Ransom Riggs

Tak tretí diel bol asi najslabší. Až na začiatok a koniec som knihu skôr pretrpela ako si ju užila. Vizuálne je kniha zaujímavejšia ako obsahom čo je smutné.

22.06.2017 3 z 5

Charlieho malé tajomstvá Charlieho malé tajomstvá Stephen Chbosky

Z knihy mám zmiešaný pocit, chvíľu bola pútavá neskôr som sa nútila do čítania. Dočítala som ju len kvôli dobrému hodnoteniu. Možno som divná, ale fakt nechápem čo je na tej knihe také super. Po knihe Na vine sú hviezdy od Greena je to druhá "kultová kniha", ktorá ide mimo mňa.

22.06.2017 2 z 5

Like me - Každé kliknutí se počítá Like me - Každé kliknutí se počítá Thomas Feibel

Kniha je určená fakt iba mládeži. Bolo to chaoticky a rušivo napísané čo si mladší čitateľ asi ani neuvedomí. Aj napriek útlosti knihy, sa čítala pomaly. Námet knihy veľmi zaujímavý ale spracovanie príšerné. Niektoré situácie v knihe boli fakt málo uveriteľné, slabota.

Pod povrchem Pod povrchem Stacy Robinson

Kniha sa dobre čítala, ale nie je to žiadny zázrak. Námet bol zaujímavý, bála som sa, že bude spracovaný veľmi psychologicky, ale našťastie nebol. Koniec bol trošku viac happy ako lacné béčkové filmy, ale v podstate to bola fajn nenáročná kniha.

22.06.2017 4 z 5

Škůdce Škůdce Kelly Parsons

Spočiatku som bola ku knihe skeptická kvôli veľmi odborne podanej medicínskej stránke thrilleru (napr. popis postupu operácie), ale dej ma vtiahol do príbehu, je to neskutočne pútavé vôbec som sa nenudila. Až na ten prekombinovaný koniec, fakt super knižka.

18.06.2017 4 z 5

Tá, čo prežije Tá, čo prežije Megan Miranda

Táto kniha ma veľmi príjemne prekvapila. Hlavný dej sa odohráva v priebehu 15 dní, ktoré sú však napísané od konca.Myslela som, že kvôli tomu sa to bude ťažšie čítať, ale chybný úsudok, bolo to geniálne,pútavé.100% -ne odporúčam!!!!

16.06.2017 5 z 5

Nič nie je zabudnuté Nič nie je zabudnuté Wendy Walker

Kniha sa mi nepáčila. Bola veľmi chaoticky písaná. Dej preskakoval z jednej postavy na druhú bez zjavných súvislostí. Príbeh bol tak psychologický, že sa skôr podobal učebnici psychológie ako románu. Nedalo sa mi na knihu sústrediť, strata času.

12.06.2017 2 z 5

Ulička Apple Tree Yard Ulička Apple Tree Yard Louise Doughty

Tak táto kniha nie je thriller ide skôr o nejakú psychologickú drámu. Veľmi nudne napísaná, prečítať ju bol pôrod. Neodložila som ju len kvôli tomu, že som čakala, že sa rozbehne, ale nič také sa nekonalo. Strata času.

08.06.2017 2 z 5

Past Past Andrew Fukuda

Tak záverečný diel tejto série bol o poznanie slabší ako predchádzajúce dva. Koniec sa mi zdal tak nemastný neslaný. Veľké sklamanie.

31.05.2017 3 z 5

Kořist Kořist Andrew Fukuda

Tak táto séria je jazda, fakt veľmi dobre napísaná.Druhý diel bol ešte pútavejší ako prvý, hneď sa púšťam do tretieho. A som veľmi rada, že som ich začala čítať až po kúpe všetkých dielov, lebo inak by som mala asi absťák, tak sa to dobre číta. Odporúčam!!!!!

27.05.2017 5 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

Kniha bola veľmi pútavá, zhltla som ju na jeden záťah. Milovníkom upírskej tématiky odporúčam. Hneď sa púšťam do druhého dielu.

24.05.2017 5 z 5

Kniha ma bavila, až na slabší začiatok keď som mala problém sa začítať kvôli štýlu autorky, ale potom som sa do nej pohrúžila a nevedela odtrhnúť. Zatiaľ najlepšia kniha z prostredia koncentračných táborov, ktorú som čítala. Bolo to veľmi zaujímavé a poučné. Túto alebo knihu s podobným námetom by si mal prečítať každý. Doporučujem.

15.05.2017 5 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Kniha sa dobre čítala, ale asi som urobila chybu keď som videla skôr film ako ju čítala (možno by ma viac bavila keďže mi chýbal moment prekvapenia). Až na nevšedné téma rakoviny, ktoré ju robí výnimočnou ma vôbec nezaujala. Ku koncu som sa už vyslovene nútila k čítaniu.

15.05.2017 2 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Kniha sa mi páčila, až na pár chvíľ sa veľmi dobre a rýchlo čítala.
Ukončenie niektorých dejových liniek bolo prekvapujúce. Ocenila by som však, keby autorka napísala pasáž s pocitami, dejom o uväznenej žene z anotácie. Inak to bola napínavá kniha.
Od autorky som už čítala knihu Šmírák, ktorá bola skôr priemerná a svojím názvom a anotáciou zavádzajúca.

13.05.2017 5 z 5

Stratená Stratená Kathryn Croft

Wau...po dlhej dobe thriller, ktorý má nútil stále čítať a udržal moju pozornosť od začiatku do konca :). Príbeh je neuveriteľne chytľavý a podľa môjho názoru jeden najlepších čo som kedy prečítala v tomto žánri.
A pevnej dúfam, že v Ikare vydajú aj iné autorkine knihy :) :)

13.05.2017 5 z 5