Veronika33 Veronika33 komentáře u knih

Jane Eyreová Jane Eyreová Charlotte Brontë

Konečne som si prečítala originálnu verziu J.Eyre a musím povedať, že napriek pozretým niekoľkým filmovým adaptáciám a prečítaným knižným retellingov tohto diela, som bola prekvapená ako sa príbeh vyvíjal, príbeh Jany som poznala asi len do 1/2 knihy. Kniha ma bavila a napriek tomu, že bola napísaná už dávnejšie, veľmi pútavá.

02.10.2022 4 z 5

Co bude dál Co bude dál John Katzenbach

Ako začala táto kniha rozpačito, tak sa to rozvinulo na veľmi pútavý krimi príbeh. Dejová linka s Adrianom pôsobila trošku až moc nereálne, ale ako celok to bol lepší priemer. Kriminálna pointa knihy bola viac ako autentická a som istá, že sa tie veci dejú aj v skutočnom živote. Odporúčam a som zvedavá na ďalšie diela autora.

02.10.2022 4 z 5

Terapia Terapia Sebastian Fitzek

Príbeh ma bavil, vďaka krátkym kapitolkám dej dosť rýchlo ubiehal. Na pointu som viacmenej prišla asi v 1/2 knihy, ale aj tak to bolo príjemné zoznámenie so spisovateľom, ktorého som už dávno chcela skúsiť. Mínus knihy bol brutálne prekombinovaný koniec, ale aj napriek tomu som zvedavá na autorové ďalšie diela.

Oddíl Oddíl Nick Cutter

Kniha bola v podstate pútavá a miestami až strašidelne nechutná. Čakala som niečo iné (zasa som nečítala anotáciu), ale nakoľko som milovník S.Kinga, užila som si ju. Príbeh asi nebude pre každého, okruh fanúšikov bude obmedzený, buď tento žáner miluješ, alebo nenávidíš.

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Kniha ma brutálne bavila, dosť dlho som netušila kto je vlastne "záporák"v tomto príbehu a o tom dobrý thriller je, takže za mňa skvelá záležitosť. Odporúčam pre milovníkov napätia.

01.10.2022 5 z 5

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Kniha sa mi celkom páčila, dej miestami veľmi aktuálny. Problém bol, že som nečítala predchádzajúce diely tejto série, takže som trošku nebola v obraze čo sa týkalo členov skupiny Sigma Force. Napriek tomu ma to bavilo a určite si ich ešte prečítam. Od tohto autora som ešte nečítala knihu, ktorá by ma nebavila, píše veľmi pútavo.

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Tento diel sa mi páčil o kúsok viac ako Posolstvo ruží. Začiatok super pútavý, postavy sympatické, príbeh a zápletka veľmi zaujímavé. Cesta do Texasu a postupné osídlenie, vytváranie jednotlivých rodinných podnikov už malo občas hluché miesta. Trošku mi vadili väčšie časové skoky v životoch postáv, ale celkovo som si knihu užila a nevylučujem opätovné čítanie.

27.02.2022 4 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Príbeh sám o sebe pútavý, zaujímavý. Deju však ubližoval miestami monotónny opis všetkého čo sa týkalo bavlníkových plantáží, veľký počet nesympatických postáv, ktoré sa veľmi zvláštne chovali a hlavne nesúrodý postup v deji, niekde sa jeden deň riešil na 50 stranách a inde prešli roky na pár stranách. Uvítala by som skôr trilógiu v postupnom poradí ako dilógiu vracajúcu sa v deji. Napriek výhradám neľutujem čas strávený s knihou a nevylučujem opätovné prečítanie.

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Oproti pôvodnej trilógií veľké sklamanie, dej sa strašne tiahol bez nejakej väčšie akcie, v podstate riešené dokola politika, hlad, jedlo a zranenia. Pri čítaní máte tendenciu fandiť Snow-i, ale jeho sociopatické sklony Vás v tom krotia. Piesne v texte pre mňa úplne navyše. Bola som zvedavá na ďalšiu knihu z prostredia Panem-u, ale sklamanie.

Nacistické ženy Nacistické ženy Anna Maria Sigmund

Kniha o 2sv.vojne zasa trošku inak. Kniha je o ženách, ktoré boli blízke A.Hitlerovi alebo boli manželkami, dcérami jeho pohlavárov. Celkom zaujímavé čítanie, dozvedela som sa veľa informácií, ktoré boli pre mňa novinkou. Odporúčam pre fanúšikov témy 2 sv.vojny.

23.02.2022 4 z 5

Kniha iba pre fanúšikov, inak celkom nuda a trošku nasilu vtipné. Ako audiokniha možno má svoj šmrnc, ale na papieri vtipnosť trochu dostratena.

23.02.2022 3 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Asi som mala knihu prečítať skôr ako som videla seriál...dosť to ublížilo tomu ako som ju vnímala. V porovnaní so seriálom to bola nudná kniha v podstate s nulovým vývojom v deji. Ak by som seriál vytesnila z mysle (neviem či sa to úplne dá ), tak by to mohol byť zaujímavý náhľad do života väzenkyne, ale aj napriek tomu bola kniha veľmi plocho písaná a v podstate si z nej nič nepamätám, bola pre mňa utrpenie. Nikdy viac.

18.11.2021 3 z 5

Spirála zločinu Spirála zločinu James Patterson

Tohto spisovateľa stále neviem ako vnímať, námety kníh neskutočne nápadité, ale to spracovanie je dosť poslabšie. Mini kapitolky ma bavia, ale to kostrbaté a nesúrodé skákanie v deji... neskutočne rušivé. Toto je už moja 4. kniha od autora a stále tie isté veci mi vadia. Tiež by mohol trošku ubrať nadmerné riešenie súkromia Alexa, lebo mi príde, že nepíše detektívne romány, ale romány o Alexi s prímesou krimi.

18.11.2021 3 z 5

Dívka v červeném kabátku Dívka v červeném kabátku Kate Hamer

Táto kniha ma neskutočne prekvapila, nesmierne som si ju užila. Príbeh bol písaný z pohľadu matky a Carmel, ktoré sa nepravidelne striedali. Zo začiatku mi Carmel trošku vadila, hlavne jej snové vnímanie reality, neskôr to však bolo vysvetlené a už to dávalo zmysel. Kniha veľmi pútavá, odporúčam.

Tichý výkrik Tichý výkrik Angela Marsons

Tak som konečne dokopala a začala čítať ďalšiu krimi sériu (doma ma čakala už niekoľko rokov) a musím napísať, že super. Vyšetrovateľka Kim mi je sympatická napriek netypickému správaniu, príbeh bol dostatočne pútavý a zamotaný, koniec prekvapujúci. Teším sa na ďalšie diely, odporúčam.

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Kniha bola tiež zaujímavá ako predchádzajúce diely. Miestami už však časté prekvapivé zvraty boli už trošku pritiahnuté za uši a občas aj chaoticky písané, trochu som sa strácala v postavách. Napriek tomu prečítanie knihy neľutujem a možno by som si prípadný ďalší diel série rada prečítala.

18.11.2021 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Druhý diel sa mi páčil o trošku viac, najmä dejová linka minulosti Tormoda otca Marsaili. Knihu som si veľmi užila. Spisovateľ ma navnadil na skoré prečítanie jeho kníh, ktoré mám doma naškrečkované už nejaký ten piatok.

Skála Skála Peter May

Toto bola moja prvá skúsenosť s týmto autorom a musím povedať, že až na trošku kostrbatý začiatok, ma neskutočne kniha bavila. Moje obľúbené striedanie dejov z minulosti do prítomnosti zaručovalo, že sa od príbehu len tak neodtrhnem. Super veľmi zaujímavá kniha s množstvom nových informácií.

18.11.2021 4 z 5

Tak to nebolo Tak to nebolo Suzanne Redfearn

Táto kniha sa tvári veľmi nenápadne, pravdupovediac som sa jej úspešne vyhýbala niekoľko rokov, nakoniec som sa na jej prečítanie odhodlala (dovolenka bez možnosti výberu inej knihy) a neľutujem. Príbeh bol bez hluchých miest, postavy boli prudko uveriteľné a téma veľmi veľmi pútavá. Kniha patrí do kategórie nenápadných kníh so silným, pútavým dejom. Odporúčam.

Na zlých miestach Na zlých miestach Joy Fielding

Klasická "fieldingovka". Neviem prečo, či tejto autorke trocha nostalgicky nadržujem, ale všetky knihy od nej ma vždy neskutočne bavili a ani táto kniha nebola výnimkou. Dej bol neskutočne pútavý, postavy rôznorodé a dobre vykreslené. No proste moja srdcovka, zbožňujem ju.

04.09.2021 5 z 5