Veronika33 Veronika33 komentáře u knih

Unesená Unesená Lesley Pearse

Kniha mala veľmi zaujímavý námet a spracovanie až na pár vecí tiež zaujalo. Vyústenie bolo prekvapujúce. Príbeh sa veľmi dobre čítal, teším sa na ďalšie knihy od autorky. Musím vyzdvihnúť aj neskutočné pekné obálky kníh tej autorky. Odporúčam.

Nebezpečná minulost Nebezpečná minulost David Morrell

Kniha veľmi pútavá, prečítala som ju na jeden záťah. Podľa anotácie som čakala skôr niečo strašidelného - nadprirodzeného, ale opak je pravdou. Príbeh aj tak neskutočne zaujal a určite si raz prečítam aj voľné pokračovanie.

Zemři! Zemři! Karen Rose

Kniha bola pútavá, dej rýchlo ubiehal. Pre mňa kniha ako stvorená. Knihy od tejto autorky sa mi všetky páčili, škoda, že už dlho nič nové nevyšlo.

Ledové srdce Ledové srdce Tami Hoag

Kniha bola celkom fajn, ale slabšia od knihy Devátá dívka. Zo začiatku som sa vôbec nevedela začítať, okolo 100-tej strany sa to pekne rozbehlo a hltala som každú ďalšiu stranu. Koniec ma však sklamal, vyústenie bolo zhustené do cca 20 strán (veľmi urýchlené). Mrzí ma, že neboli vysvetlené niektoré dejové linky napr. ako došlo k smrti Daninej spolužiačky a kde skončilo jej telo alebo čo sa naozaj stalo s Daninim otcom a psom. Kvôli spomínaným veciam hodnotím knihu ako priemernú.

14.08.2017 3 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Kniha je moja srdcovka. Prečítala som si ju kvôli filmu, ktorý patrí k mojím najobľúbenejším. Aj keď kniha nezaujala tak ako film (bohužiaľ) aj tak dávam plný počet bodov, čo už je to moja slabosť :). Odporúčam!!! (hlavne film :P).

Radleyovi - Upíři odvedle Radleyovi - Upíři odvedle Matt Haig

Kniha veľmi dobre ubiehala vďaka krátkym kapitolám. Celkové spracovanie ma celkom prekvapilo, čakala som niečo iné, ale aj tak som si knihu užila. Príjemné čítanie.

10.08.2017 4 z 5

Farba citov Farba citov Kathryn Stockett

Kniha patrí medzi moje najobľúbenejšie, neskutočne dobre napísaná. Námet knihy je veľmi zaujímavý a pútavý. Slovenský preklad trošku sklamal, meno hlavnej predstaviteľky fakt nie je nutné prekladať doslova, pôsobilo to rušivo. Aj keď som videla skôr film ako knihu, užila som si ju rovnako. Veľmi odporúčam!!!!

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha bola veľmi pútavo napísaná, dej dobre a rýchlo ubiehal. Dej sa odohráva vo viacerých časových linkách. Musím priznať, že časť so Sage ma bavila menej ako s Minkou. Knihu odporúčam všetkým milovníkom tématiky 2.svetovej vojny a koncentračných táborov.

Šprtka Šprtka Holly Smale

Kniha je celkom pútavá, ale je primárne určená mladšej vekovej kategórií (cca 11-12 rokov), takže už mi prišla až veľmi detská. Preto sa mi zdala trochu naivne napísaná, knihu veľmi osviežili pasáže kde vystupoval Harrietin otec, občas som sa až nahlas zasmiala. Napriek niektorým plusom knihy, v sérií nebudem pokračovať, odporúčam však tínedžerkám .

10.08.2017 3 z 5

Žena v klietke Žena v klietke Jussi Adler-Olsen

Kniha ma veľmi bavila, veľmi zaujímavý námet a spracovanie. Ľutujem len to, že som pred knihou videla film čiže moment prekvapenia nebol. Teším sa na ďalšie knihy od spisovateľa.

07.08.2017 4 z 5

Ďábel Ďábel Donald Ray Pollock

Kniha trošku čudnejšie napísaná, ale za to veľmi pútavá. Čítala som ju jedným dychom, bola podľa môjho gusta. Dej prechádza vo viacerých časových linkách, miestami som bola zmätená, ale aj tak to je pecka a veľmi odporúčam.

07.08.2017 5 z 5

Vymyslela som si ťa Vymyslela som si ťa Francesca Zappia

Kniha ma zo začiatku veľmi bavila aj keď som hneď prišlo koho si Alex "vymyslela. V polovici ako by uťal, dej bol veľmi zle spracovaný, strácala som sa v ňom, nútila som sa do knihy, mala som pocit, že ju dopísal niekto iný. Takže za mňa veľmi priemerná kniha, ktorú už čítať nikdy nebudem.

07.08.2017 3 z 5

Samotáři Samotáři Lex Thomas

Kniha ma fakt bavila, dej bol pútavý. Je mi ľúto, že séria nebude pravdepodobne už u nás ďalej vydaná.

Ranč na Červenom vrchu Ranč na Červenom vrchu Jamie McGuire

Klasická zombie téma, nič prevratného, ale keďže ja tento žáner fakt môžem, veľmi ma bavila. Miestami sa dej trošku zadrhával, ale nič tragického. Veľké prekvapenie narozdiel od autorkinej knihy Krásna katastrofa (tá bola fakt katastrofa) je to fakt dobrý príbeh. Odporúčam!!!

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Kniha je veľmi príjemná, nenáročná young adult literatúra. Veľmi pútavý dej, rýchlo sa čítala. Čo sa týka postáv celkom sympatické, trošku mi však vadil Wesley. Ako letné čítanie ako stvorená, odporúčam.

Dívka, která se třpytila Dívka, která se třpytila Lauren Beukes

Kniha bola veľmi priemerná, idea knihy bola originálna, spracovanie ma však neohúrilo, veľmi neprehľadne spracované dejové časové roviny. Za prečítanie však stojí, ale odporúčam si ju skôr požičať v knižnici ako do nej investovať.

03.08.2017 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha ma neskutočne bavila a preto sa veľmi dobre čítala. Bolo zaujímavé ako boli jednotlivé príbehy poprepletané, ale na môj vkus tam bolo až priveľa postáv, na konci som sa až strácala v deji. Ako letné čítanie vynikajúca voľba, odporúčam.

03.08.2017 5 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Kniha je písaná veľmi špecifickým štýlom, na ktorý som si musela dlhšie zvykať. V podstate je to pútavý príbeh, ale pre mňa "čtivosť" knihy bola zabíjaná kapitolkami, ktoré sa týkali politiky, tie ma vážne nebavili. Koniec knihy bol tiež trochu psycho. Pre mňa kniha horší priemer a rozhodne sa ju nechystám ešte niekedy čítať.

31.07.2017 3 z 5

Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti David Lagercrantz

Kniha bola pútavá a takmer porovnateľná s pôvodnou trilógiou. Určite budem pokračovať v čítaní ďalších dielov od tohto autora. Odporúčam, super kniha.

24.07.2017 4 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Kniha bola veľmi pútavá, veľmi dobre a rýchlo sa čítala. Vynikajúca záležitosť na letnú dovolenku, veľká oddychovka. Odporúčam!!!

24.07.2017 4 z 5