veronika_m veronika_m komentáře u knih

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Poslouchaly jsme s dcerkou jako audioknihu. Podání Veroniky Khek Kubařové je úžasné. A celkově kniha nás nadchla. Každou jinak, ale obě velmi emotivně.
Dceři je 7 a brala to určitě spíše jako dobrodružný příběh. Já tam našla mnoho pravd, přičemž nejedna ťala do živého...

19.12.2022 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Za mě trochu těžkopádné čtení, to se týká stylu.
Ale dějově? Masakr! Zejména v dnešní době. Pokud u toho člověk přemýšlí, tak mu místo nutně mrazit v zádech!

20.11.2022 4 z 5

ZlatovláSSka ZlatovláSSka Michaela Ella Hajduková

Za čtivost plný počet hvězdiček.
Za děj občas naprosto přitažený za vlasy (tím nemyslím prostředí děsivých metod nácků) bohužel hodnocení musím snížit.
A možná by stačilo knihu zařadit mezi romány pro ženy, a pak bych asi privřela oči i nad tím.
V každém případě se mi kniha dobře četla.

30.03.2022 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Zhltnuto jednim dechem. Moc krásná a čtivá kniha s příjemnou dávkou emocí.

05.02.2022 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Tak nevím. Začala jsem číst asi s příliš velkým očekáváním a pořád jsem čekala na něco, až jsem byla na konci knihy a to něco nepřišlo. V podstatě jsem knihu dočetla jen proto, že když už jsem byla u konce, tak jsem ji i dočetla. Ale rozhodně bych ji nikomu nedoporučila.
Před touto jsem četla Šikmý kostel, který naopak považuji za jednu z nej knih, která mě naprosto pohltila, tak možná jen Žitkovské bohyně přišly v nepravý čas.

02.02.2022 2 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Dala bych hvězdiček snad i 10.
Po dlouhé době kniha, stejně jako první díl, kterou jsem hledala s nelibostí každého sebemenšího vyrušení.
A i historické události byly pro mě zcela nové. O německo-českých vztazích toho bylo napsáno plno, ale že se obdobné hrůzy děly i mezi Čechy a Poláky, jsem netušila.
Děkuji autorce za nádherné knihy!

13.01.2022 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

(SPOILER) Do knihy jsem se začetla od první stránky. Za čtivost bych tedy dala 100%.
Pak 70% knihy se mi velmi líbilo, byť některé scény byly pritažené za vlasy, ale nevadilo mi to. Ta brutalita této doby mi připadala uvěřitelná a rozhodně bych tam nechtěla žít.
A pak najednou cvak a děj začal být za mě úplně neuvěřitelně vykonstruovaný a pro mě neuvěřitelný. A to, že pachatel své zlo páchal od počátku proto, aby tak přivedl zpět svého ztraceného bratra, v zemi, která je tak rozlehlá a v podmínkách, kde individualita nehraje roli, tak to bylo už přes čáru. Prostě kdyby zůstalo jen u vyšetřování, bylo by lépe. Pro mě autor tou kombinací knihu hrozně shodil.

21.11.2021 4 z 5

Překlep a Škraloup Překlep a Škraloup Tomáš S. Končinský

Jedná z nejhezčích knih, jakou jsem s dětmi četla. Pobaví i dospělé a má krásné ilustrace.

07.11.2021 5 z 5

Moje rudá knížka Moje rudá knížka Lenka Blažejová

Za mě velké zklamání. Těšila jsem se, že to bude vtipně o menstruaci. Mně to přijde spíš trochu trapně a mnoho věcí z historie holčičky nemohou pochopit, pokud jim to nepovykládají babičky. Takže na to, že jsem si objednala hned dvě s tím, že jednu dám neteři, tak asi těžce zapadne v knihovně bez dalšího povšimnutí.

26.04.2021 2 z 5

Memento Memento Radek John

Za mě velmi dobře napsané a krutý výlet do života / hlavy / myšlení / pocitů feťáka. A jak málo stačí, aby se člověk dostal na šikmou plošinu. Reálie jsou samozřejmě v dnešní době retro, ale princip cesty k závislosti nadčasový. No možná by to dnes bylo ještě jednodušší.

22.03.2021 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Velmi čtivá kniha. Krásně nakombinovaný humor se smutnou realitou - jen se podívejte, kolik žen v okolí žije dost podobně, tedy ne svůj život, ale život svých blízkých... Jen nejsou tak vykonstruované. Ale pro mě místy velmi realisticky smutné... Dávám 5 hvězd, i když za "ha", které je možná ne úplně šťastně přeloženo, bych skoro i jednu strhla ????

05.03.2021 5 z 5

Muunova dobrodružství: záhada ztracených snů Muunova dobrodružství: záhada ztracených snů Zuzana Žiaková

Moc milý fantasy příběh. Líbil se mně i dětem (5 a 8 let).

27.01.2021 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Detektivka je sice čtivá, ale vadilo mi, že celou dobu není žádné vodítko k pachateli (nebo já ho minimálně neviděla) a pak najednou simsalabim a tradááá Kim má jasno. No, nevím, Toto mi vadilo.

06.09.2020 2 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Čtivá detektivka a zajímavý námět.

06.09.2020 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Velmi čtivá detektivka. Až na to, že je Kim supermanka a funguje dál, i když je zbitá jak řešeto... :-)

06.09.2020 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Kniha se mi necetla nejlépe - prolinani pohledů postav a časů bylo na vkus někdy příliš matoucí...
ALE jinak masakr. V člověku a rodiči vzbudí nekonečný počet myšlenek. Jak je nad vším treba komplexně přemýšlet. Chraň Bůh, aby si člověk nevím takovým musel projít - jedno v jaké roli...

08.08.2020 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Série má dle mého sestupnou tendenci. První díl mě nadchl, druhý byl o kousek slabší a tento zase.

15.06.2020 3 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Opět velmi čtivá. Ale tentokrát mi připadlo, že se někteří občas chovali jako bez mozku... :-) Ale nic dramatického, co by otrávilo čtení :-)

24.05.2020 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Čteno jedním dechem. Perfektní, moc se mi líbila a dobře četla!

12.05.2020 5 z 5

Už je tady pan Flat! Už je tady pan Flat! Jaume Copons

Vtipná knížka. Bavila jsem se nad ní i já. Kromě existence příšerek je krásně ze života :-)

08.05.2020 5 z 5