Překlep a Škraloup

Věděli jste, že věci stárnou? Stačí jen na chvilku nedávat pozor a z věci, která před chvíli zářila novotou, je starý, nepotřebný krám. Ale kdo za to může? Drobná stvoření, která mají veškeré stárnutí na starosti. Skřítek Překlep, jehož specialitou jsou chyby v knížkách, se jednoho dne vydá na dobrodružné putování k samotnému Zubu Času. Podaří se mu zastavit stárnutí? A kdo získá Křišťálový Prdlajs? A jakou roli v tom všem hraje mluvící hovnivál? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/31_/312774/preklep-a-skraloup-kM8-312774.jpg 4.523
Humor, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

dagmar7365

Knihu jsem četla s dětmi ve věku 4-10, líbila se jim, ale myslím si, že nejvíc si ji užila nejstarší 10-letá. A možná ještě víc já. Mám dojem, že občas děti nebyly schopny pochopit všechny narážky v textu, vynálezy a nákresy. Rozhodně je určena až školním dětem a ještě bych řekla, že spíše starším. Ačkoli svým velkým formátem a množstvím nápaditých ilustrací svádí k tomu považovat ji za knihu pro menší děti. Příběh měl na můj vkus nakonec velmi rychlé vyřešení, které ve mně i dětech vyvolalo víc otázek než, že by přinesl jasnou odpověď. Nicméně i tak hodnotím knihu vysoce, je to příjemné osvěžení na poli dětské literatury.

MartinaF

Dočteno, ale že bych z toho úplně byla paf, to ne.

Byl to sice zajímavý nápad, dobře se to četlo, ale mně to až tak moc nesedlo. Navíc ten velký formát se špatně držel.

Za mě lehké zklamání.

bagel

Hodně nápadité, bavila jsem se.

orson

Moc pěkná kniha (i když podle obálky bych ji dětem asi nekoupil). Každopádně ty ilustrace uvnitř od Daniela Špačka, tomu dávají druhý level (hlavně pro čtoucí rodiče). Cenu Magnesia Litera si knížka rozhodně zasloužila.

Voda1

Vtipné.

Hanka_Bohmova

Fantazie. Tohle se musí líbit každému, komu je důvěrně znám systém organizace domácnosti, varianta atomový výbuch. Což, jak doznávám, já jsem. Dospělák asi nebude na větvi z příběhu, ale všechny ty blbinky okolo za čtyři hvězdičky stojí. Když budete hodní, zahrajeme si vraky, však běda zlobivcům - po vyučování naklušete žluknout ořechy na Vánoce!

"Ať se vám práce pod rukama celý život tak pěkně rozpadá jako mně. Vivat entropia!"

MayB2

Jako první mě zaujaly ilustrace, ale než jsem knížku koupila neteři k vánocům, radši jsem si ji taky přečetla (Jeden dneska nikdy neví.). I příběh se mi líbí, ale nejvíc mě dostaly různé mašinky a vynálezy ze světa skřítků jako ožužlávátko, dělo na prachové chuchvalce nebo šmodrchátko sluchátkových kabelů.