Překlep a Škraloup

Věděli jste, že věci stárnou? Stačí jen na chvilku nedávat pozor a z věci, která před chvíli zářila novotou, je starý, nepotřebný krám. Ale kdo za to může? Drobná stvoření, která mají veškeré stárnutí na starosti. Skřítek Překlep, jehož specialitou jsou chyby v knížkách, se jednoho dne vydá na dobrodružné putování k samotnému Zubu Času. Podaří se mu zastavit stárnutí? A kdo získá Křišťálový Prdlajs? A jakou roli v tom všem hraje mluvící hovnivál? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/31_/312774/preklep-a-skraloup-kM8-312774.jpg 4.413
Humor, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros
Více informací...

Hanka_Bohmova

Fantazie. Tohle se musí líbit každému, komu je důvěrně znám systém organizace domácnosti, varianta atomový výbuch. Což, jak doznávám, já jsem. Dospělák asi nebude na větvi z příběhu, ale všechny ty blbinky okolo za čtyři hvězdičky stojí. Když budete hodní, zahrajeme si vraky, však běda zlobivcům - po vyučování naklušete žluknout ořechy na Vánoce!

"Ať se vám práce pod rukama celý život tak pěkně rozpadá jako mně. Vivat entropia!"

MayB2

Jako první mě zaujaly ilustrace, ale než jsem knížku koupila neteři k vánocům, radši jsem si ji taky přečetla (Jeden dneska nikdy neví.). I příběh se mi líbí, ale nejvíc mě dostaly různé mašinky a vynálezy ze světa skřítků jako ožužlávátko, dělo na prachové chuchvalce nebo šmodrchátko sluchátkových kabelů.