verka5083 verka5083 komentáře u knih

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

První polovina knihy mě zpočátku příliš nezaujala a neustále jsem se snažila pochopit, proč je dílo tak oblíbené. Uvažovala jsem o tom, že knihu odložím. Nicméně, ve druhé polovině se děj náhle zvrtne a já byla naprosto ohromena. Děj se vyvíjel způsobem, který jsem vůbec neočekávala, a já se nemohla dočkat, až otočím další stránku. Zejména konec knihy byl pro mě úplným překvapením – předpokládala jsem zcela odlišný vývoj. Nakonec musím uznat, že se jedná o opravdu skvělé literární dílo.

06.04.2024 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Obdivuji autorku, jak se skvěle vcitila do roli může. Knížka je čtivě napsaná a poučná. Myslím si, že knihu by si měla přečíst každá ženská, aby věděla, co chlap potřebuje od ženy potřebuje.

22.09.2020 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

V 90% procentech této knihy jsem se viděla. Do teď jsem si myslela, že jen já se dívám lidem před rameno, aby jsem zjistila, co čtou. Ale jak vidím, tak je nás víc. Najednou jsem si ulevila. :DKnížka je úžasná. Opravdu popisuje snad vše, co knihomolové dělají. Nebo, já jsem si během čtení nemohla vybavit nic, na co by se v knize zapomnělo. Určitě doporučuji každému čtenáři. Věřím, že se v knize najde.

12.06.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tuto knihu jsem poprvé četla v osmé třídě. Tenkrát jsem ji nedokázala pochopit a vnímala jsem svět z pohledu Malého prince. Trochu jsem si připadala jako on a některé věci jsem nechápala.
Dneska jsem si knihu přečetla znovu a víc vnimam svět z pohledu pilota. Ale zároveň mě to nutí se nad knihou zamyslet. Některé příběhy mi připadají pravdivé a dokázaly by se porovnat s dnešní dobou.

28.02.2020 4 z 5

Nedávno jsem si řekla, že zkusím najít kouzlo klasické literatury. Na SŠ jsem tuto literaturu zanedbávala, protože se musela číst povinně. Což mě spíš odpuzovalo. V momentě, kdy nemusíte číst knihy z donucení jako na SŠ nebo na ZŠ , máte chut si je vážně přečíst. Bohužel jsem zatím četla knihy, které skončily smutně jako tahle.
Arnošt Lustig byl velmi výborný spisovatel. Možná, že jeho kniha neobsahuje přímou řeč, ale tím je pro mě ta kniha vyjímečná. Na začátku se mi kniha zdála jednoduchá. Pak příšlo napětí, kdy jsem si už přála vědět, jak to dopadne se vzkazem v kufříku a nakonec mě kniha rozbrečela.
Je zvláštní, jak tito autoři uměli psát knihy, které mají jen přes sto stran, a přesto není nic , co by Vám v těchto knihách chybělo.

12.06.2019 5 z 5

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

Tahle knížka byla fakt super. Četla se dobře a měla skvělý nápad a děj, což mě fakt dostalo. Bylo to i celkem děsivé, takže si ji číst večer nebo v noci dávalo trochu práci. Ale musím říct, že některé pasáže byly zbytečně dlouhé. Myslím, že by kniha mohla být klidně kratší. Také mě trochu překvapilo, že hlavní postava si neprošla úplně vším od začátku , hlavně co se týkalo historie domu, a některé věci se objevily až ke konci. To mi přišlo divné. Ale když to srovnám s posledním dílem, tak tahle knížka stojí za to.

28.02.2024 4 z 5

Jak Krtek ke kalhotkám přišel Jak Krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

Tento díl jsem poprvé jako malá slyšela na kazeťáku jako audioknizku a nyní mi to nedalo, abych si nepřečetla i knížku. Ale při čtení jsem stále měla v hlavě ten poslech z dětství.

07.11.2023 5 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Začátek knihy jsem nějak moc nechápala. Říkala jsem si, že snad není možné, aby už na začátku byl odhalen vrah. Průběh knihy mi nepřišel nějak zvlášť zajímavý, protože výsledek každého kroku bylo to, co se odehrálo na začátku knihy. Jenže konec knihy vše otočil o 90 stupňů a já byla velmi překvapená a hlavně dost ráda, že konec knihy nedopadl nakonec tak, jak jsem si myslela, že dopadne od samého začátku.

19.02.2023 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Abych pravdu řekla, tak v průběhu čtení jsem si vzpomněla na knihu Deset malých černoušků a jen jsem čekala, kolik cernoušků zůstane. Naštěstí konec dopadl jinak a pro mě velmi překvapivě, než jsem předpokládala. Čekala jsem, že to bude mnohem horší.

20.08.2022 4 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Knížka měla velmi svižný dej, díky kterému jsem stránky jen hltala. Měla jsem stejně tipy na vraha jako hlavní hrdinka,ale konečnou zápletku jsem určitě neodhadla. Zároveň se mi konec zdál moc překombinovana. Od autora to byla má první kniha, ale určitě ne poslední.

16.08.2021 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tak tohle byla pecka!! Knihu jsem od první stránky jen hltala. Nemohla jsem se kolikrát od ní odtrhnout. Vůbec nechápu, že mi tento autor přišel do ruky až teď.

02.08.2021 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Líbí se mi knihy, které jsou podle skutečné události, a nebo vypráví o osobnostech z historie. Líbilo se mi, jak je kniha napsaná.Na začátku příběhu mě hodně zaujal způsob rozeznávání nemoci z moči. Přišlo mi to strašně úžasné a neuvěřitelně originální. Nikdy by mě nenapadlo, že by snad něco takového mohl jít. Jenže na druhou stranu mě zklamala osobnost Mikoláška. Myslela jsem si, že chtěl lidem pomáhat a léčit je, ale to co udělal na konci knihy mě hodně zmátlo a začala jsem hodně přemýšlet o tom, jaký Mikoláše vážně byl. Bohužel si teď myslím, že v něm bylo i trochu zla. Přesně, jak mu řekla paní.

15.03.2021 4 z 5

Říkadla Říkadla Josef Lada

Nádherná knížka pro děti. Josef Lada má strašně uklidňující ilustrace. Když se podívám do knížky (v jakékoliv) hlavně na obrázky, tak si představím Vánoce, dětství, sníh, pohodu, nádhernou atmosféru. Prostě jeho obrázky umí pohladit po duši.

01.10.2020 5 z 5

Kniha se velmi dobře čte. Při čtení této knihy jsem přemýšlela, jaký by byl Robert Šlachta jako můj šéf. Na jednu stranu je to určitě zajímavá a skvělá osobnost, ale na druhou stranu mě zarazilo že nemluvil o tom, že by snad někdy udělal nějakou chybu. Možná, že se mýlím, ale určitě i tento skvělý člověk má několik chyb, jenže tyto chyby v knize nebyly napsané.

11.08.2020 5 z 5

Sovák - Dík za váš smích! Sovák - Dík za váš smích! Slávka Kopecká

Tohle je tak skvělá a tak humorná kniha, že se musím smát ještě teď.

08.08.2020 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Skvělá knížka. Krátká, humorná. K maturitě ideální. Někdy mi česká a světová klasika zvedne náladu líp než dnešní knihy.

17.04.2020 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Opět krásná duchařská kniha, plná napětí. Bohužel musím říct, že se mi víc líbil první díl. Mnohem víc se líbil v prvním díle nápad s tetou. Ale určitě mohu první i druhý díl doporučit.

01.04.2020 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Taková pěkná oddechová kniha. Celou knihu jsem stále čekala, co se bude dít, a když na konci knihy oba umřeli, tak se mi chtělo plakat.

31.03.2020 3 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Básně se daly přečíst hodně rychle. Vlastně za pár minut. Ale moc to ve Vas ne zanechá. Bylo to takové povídání o smutku, zoufalství. Chybělo mi tam napětí jako například u Kytice. Tam aspoň člověk přemýšlí, zda se dívka vrátí k vondníkovi nebo ne a co se bude dít dál. Tady mi to chybělo.

27.03.2020 3 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Skvělé dílo. Nijak si sama nejsem jistá, zda je lepší Romeo a Julie nebo Hamlet. Je docela těžké tato díla porovnat. Hamlet byl pro mě bomba. Hodně se mi líbila hlavní postava. Má skvělé vlastnosti, je chytrý a umí si jít za svým. Skvělá kniha, mohu jen doporučit.

06.03.2020 5 z 5