Veríňák Veríňák komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

(SPOILER) Jednohubka s blbým koncem.
Četlo se to samo, příběh mě bavil a mnohdy jsem z hlavního hrdiny (a nejen něj) byla vysloveně znechucená, ale to by ničemu nevadilo. Je mi jasné, že taková, a často horší, je realita spousty rodin. Ale co teda vadilo hrozně, a zkazilo mi to celkový dojem, byl konec. Nebudu spoilovat, ale rychlé useknutí s doslova pitomým, šťastným rozuzlením pro nezodpovědného doktora… Na víc než tři to není.

02.06.2020 3 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Chtěla jsem si přečíst něco nenáročného, toto byl dar na nějaké Vánoce, co už dlouho ležel netknutý v knihovně… no tak proč ne?
Kdybych jen trochu dopředu tušila, jak se budu nudit, jak jasný bude konec od první třetiny knihy, jak děsně mě nebaví prostředí kolem koní a jak budu tu náctiletou zpovykanou puberťačku nesnášet, celých víc jak 400 stran, nikdy bych po tomhle nesáhla.
Moyesovou už zas dlouho ne.

30.03.2020 2 z 5

Dvojtáta Dvojtáta Vojtěch Bernatský

Tohle bylo prostě milé.
Strašně příjemné, úsměvné, sentimentální. Nebavíme se tady o nějaké hluboké literatuře, ale zrovna tu je to úplně jedno. Skoro každá kapitola mě potěšila, pousmála jsem se nebo dokonce upřímně zasmála a pan Bernatský touto knihou jen potvrdil, že na mě působí jako velice sympatický muž a super táta a manžel.
Určitě stojí za přečtení, obzvláště pro lidi, co už sami mají děti.

18.02.2020 4 z 5

Ten mizernej Bucky Dent! Ten mizernej Bucky Dent! David Duchovny

Přesně díky takovýmhle objevům mám ráda Knižní výzvu. Bez ní by mě ani nenapadlo si tohle přečíst :)
Což by byla velká škoda, protože to bylo mnohem lepší, než jsem čekala.
Davida Duchovnyho mám zafixovaného všelijak, ale nikdy mě nenapadlo, že by mohl dobře psát. A stejně tak mě nikdy nenapadlo, že by se mi mohla líbit kniha s baseballovou tématikou. Oboje překvapivě ano.
Dojemný příběh otce a syna. Četlo se to krásně.

29.11.2019 4 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Takhle… čtu knihu, když je mi bezmála třicet. Bohužel díky tomu mi vadily věci, co bych jako teenager přehlídla nebo si je neuvědomovala. Vadilo mi, že jsem jednotlivým postavám tak úplně nevěřila. Hlavně styl vyjadřování mi neseděl k dětem jejich věku. Stejně tak spousta námětů a detailů byla tak podivně, nesourodě splácaná.
Ono což o to, příběh sám by byl super, ale provedení se mi příliš nelíbilo.
Kdybych knihu četla v náctiletém věku, asi dám čtyři nebo i pět hvězd (což je samozřejmě chyba na mé straně, protože kniha je primárně určena pro young adult). Takhle to byl takový lepší průměr.

08.09.2019 3 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

První Hanišová. Velmi čtivé a některé momenty vysloveně mrazivé (obzvláště s třítýdenním miminkem doma).
Trošku mě zklamal konec a nezanechalo to ve mně "to něco navíc", abych dala pět hvězdiček, ale rozhodně si od autorky přečtu další knihy.

30.06.2019 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

To byla hrůza… vánoční dárek, nálepka bestseller. Začínám mít neodbytný pocit, že skoro vše s tímhle označením je jedna velká bída.
Tady konkrétně naprosto nereálná zápletka. Labilní "herečka" nasazená jako supertajná agentka k odhalení sadistického vraha. To fakt...?
Extrémně krátké věty, krátké kapitoly. Tenhle jev mi vadil už u Písečného muže od Keplera a ani tady jsem nepochopila význam.
Všecky postavy do jedné nesympatické a k tomu pro mě hrozně ošklivá obálka a na víc jak jednu hvězdičku to není.

04.02.2019 1 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Taková jednohubka. Čte se to rychle, není to náročné, děj je snadno předvídatelný… Klasiká Moyesová. Knihu od ní vždycky dostanu od mamky na Vánoce a přečteno mám max. 26.12. Neurazí, nenadchne, ale vlastně to mám jako oddechovou romanťárnu docela ráda.

28.12.2018 3 z 5

Psí srdce a jiné povídky Psí srdce a jiné povídky Michail Bulgakov

Většinu knihy tvoří povídka "Psí srdce" a především kvůli ní dávám 4 hvězdičky.
Je skvělá! Děsivě skvělá.
Ostatní mi bohužel nijak neutkvěly v paměti, dost ztěžka se mi četly a upřímně ve srovnání se Psím srdcem byly dost chabé.

02.11.2018 4 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Rychločtení. Námět zajímavý, četlo se mi to velmi dobře, ale bohužel nezanechalo žádný hlubší dojem a teď, po víc jak týdnu po přečtení, si jen těžko vybavuju, jaký jsem měla pocit.

19.08.2018 3 z 5

Jak začít… Jsem z knížky dost rozpačitá a vlastně až zklamaná. Koupila jsem si ji na základě odkazů na podobnost s Tracyho tygrem (jedna z mých vůbec nejoblíbenějších) a s Nazdar, vitamíne (líbilo se mi velmi). A teď nevím, jestli jsem Pošťáka četla ve špatný čas nebo by mi prostě nesedl nikdy… ale hlavní hrdina Bilodo mi snad ani nemohl být méně sympatický. Od prvního momentu, když jsem se dozvěděla, co dělá, jsem mu vůbec, ale vůbec nefandila. A bohužel jsem ani nebyla schopná ho pochopit, proč tak neuvěřitelně zahazuje reálný život.
Ono to vlastně vůbec není špatně napsané, naopak. Myšlenka je skvělá, některé haiku a tanky překrásné, ale je mi z toho tak nějak těžko a nezasáhlo to tam, kam asi mělo.
Váhala jsem, jestli 3 nebo 4 hvězdičky. Nakonec tedy 4 za originální námět, krásně použitý jazyk, rozšíření obzorů co se (nejen) poezie týká a za obálku. Za čas zkusím znovu a třeba i ten výsledný pocit bude na 4 :)

17.07.2018 4 z 5

Tvrdohlavá stvoření Tvrdohlavá stvoření Aimee Bender

Navzdory tomu, jak útlá a mrňavá knížečka je, četla jsem ji docela dlouho. Po každé povídce jsem potřebovala nějaký čas na zpracování, popřemýšlení. Nešlo mi dočíst jednu a okamžitě pokračovat jinou, jelikož žádná z povídek nemá jednoznačné poselství ani moudro. Je to stejné jako se "Zvláštním smutkem citronového koláče" nebo s "Tracyho tygrem". Otevřené, nutící se zamyslet, vyvolávající smíšené, velmi intenzivní pocity. A jelikož Tracyho tygra i citronový koláč miluju, není tomu jinak ani tady :)
Perfektní sbírka povídek, moc jsem si každou jednu užila a nepochybně se k nim ještě někdy vrátím.

25.02.2018 5 z 5

Colette: Dívka z Antverp Colette: Dívka z Antverp Arnošt Lustig

Tezka knizka. Obcas jsem se musela nutit ji docist. Lustig velmi casto jen naznacuje, nuti ctenare skutecne premyslet.
Nektere obraty jsou prekrasne, z knihy je znat sila osobni zkusenosti autora, koneckoncu jako ve vsech Lustigovych dilech. Navzdory tomu ale Colette nebude patrit mezi me oblibene pociny tohoto autora.

10.08.2016 3 z 5

Čtyři vichry Čtyři vichry Kristin Hannah

Nádherná nádherná nádherná.
Téma, o kterém jsem mnoho nevěděla, přitom tolik emocí, které důvěrně znám.
Moc doporučuji a musím rozhodně vyzdvihnout skvělý překlad.

24.04.2024 5 z 5

Moc a moc jsem se těšila. Název, co hladí po duši, krásná obálka, výborná doporučení od osob, s kterým většinou názorově souzním.
Bohužel jsem nějak nenašla, co jsem hledala. Nebo jsem možná knihu četla ve špatném čase a dostatečně neuměla ocenit spoustu filozofických pasáží (kterých jev knize požehnaně a teď mě občas až nudily a měla jsem co dělat, abych se na ně soustředila). S klidnější myslí by to šlo lépe. Vrátím se k ní, ale pro teď to byl zážitek z kategorie lepšího průměru.

05.10.2020 3 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Nebudu hodnotit styl psaní, protože o tom zrovna tahle kniha nebyla.
Hodnocení hodna je rozhodně odvaha. Přiznat sobě a pak i "celému světu", že mám problém. A hlavně ho pak být odhodlaná řešit. Michaele děkuji a držím moc palce, ať se jí daří!

16.05.2020 3 z 5

Chuť jablečných jadýrek Chuť jablečných jadýrek Katharina Hagena

Lepší byla bohužel obálka a název, než příběh samotný. Respektive… příběh jako takový mě vlastně skoro nebavil, příjemné a pěkné byly jen popisy míst, vůní, vjemů.

08.10.2019 3 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

No, opět darovaná severská detektivka a opět slabota. Pořád teda lepší, než například Písečný muž od Keplera, to byla vysloveně bída, ale pořád slabší tři hvězdičky a pokud podobnou knihu zase od někoho nedostanu. vyhledávat ji rozhodně nebudu.

13.04.2019 3 z 5

Boxer, brouk Boxer, brouk Ned Beauman

Pořád se nemůžu rozhodnout, jaký mám na knihu vlastně názor. Koupila jsem ji zcela náhodně za 29 korun v knihkupectví, jelikož samozřejmě cena a dle obálky mi příběh přišel zajímavý.
Ale upřímně, zhruba do poloviny se mi četla velice těžce. Musela jsem se nutit nečíst něco jiného. Pak se to výrazně zlepšilo, nabralo spád, ale z toho, jak to všecko dopadlo, jsem už zase víc než rozpačitá.

09.04.2019 3 z 5

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Hromada rádoby šokujících popisů a přiznání zakrývající vlastně jen příběh jedné smutné, opuštěné, nedospělé holky, co strašně moc touží po lásce.
Nijak mě to bohužel neobohatilo, ani moc nebavilo, jen je mi z toho tak nějak těžko.

22.01.2019 2 z 5