Vera1718 Vera1718 komentáře u knih

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Ačkoli jsem děj znala z hodin češtiny ve škole, jsem opravdu ráda, že jsem si knihu přečetla. Je neskutečné, jak dokáže Šlejhar celou situaci tak barvitě a krutě popsat, kam se na to hrabou dnešní horory. Osobně pak musím uznat, že mi třeba Zolův Zabiják oproti Kuřeti přijde jako slabý odvar.
Jak říkávala naše češtinářka: "Kdyby žil Šlejhar déle, mohl být slavnější než kdejací světoví naturalisté." Naprosto s ní souhlasím.

29.05.2019 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Velice zamyšleníhodná knížka, byly tam sice části, kdy jsem se až strácela v toku Bradburyho myšlenek, ale rozhodně stojí za přečtení. Je skoro neuvěřitelné, jak to vystihuje naší dobu, ikdyž to bylo napsáno tak dávno.

19.11.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Ačkoli jsem byla na začátku do knížky úplně zažraná a motivace ke čtení mě neopustila ani ke konci (opravdu mě zajímalo, co Edmomd objevil), tak to nebylo úplně ono. Přišlo mi to takové docela snadno odhalitelné, Brown prostě využil svého typického schénatu s profesorem Langdonem, kráskou v nesnázích a rozepřemi vědy s náboženstvím. Bohužel se mi podařilo na spoustu věcí přijít poměrně brzy, což je trochu škoda.
Navíc to, jak dopadl biskup Valdespino na mě působí poněkud prvoplánově.
Oceňuji však, že Brown umí diváka doslova vtáhnout do děje, a že dokáže tak skvěle přiblížit místo, kde se hrdinové ocitají.
Knížku bych osobně doporučila spíše někomu, kdo ještě od Browna nic nečetl.

22.04.2019 3 z 5

Růže z Jericha Růže z Jericha Michaela Štěchová

Vskutku zajímavá kniha, která skvěle vystihuje poněkud...ožehavá témata současnosti. Pokud nic jiného, mohl by si z toho čtenář odnést alespoň to, že je někdy celkem fajn podívat se na problematiku z více úhlů pohledu a také "přestat házet všechny do jednoho pytle". Člověk si při čtení najednou uvědomí, jak krásně se tu vlastně máme.
Četlo se mi skvěle, od knihy jsem se nemohla odtrhnout.
P.S.: Trochu mi tam chyběla zápletka s osůbkou To, ale jinak super. :)

05.11.2020 5 z 5

Reflex Reflex Dick Francis (p)

Knížku jsem četla ve zkrácené anglické verzi, nicméně musím říct, že mne tento díl nijak nezaujal. Ovšem je to jen můj subjektivní názor,který je možná ovlivněn úpravou textu.

24.10.2015 2 z 5

Výlet pana Broučka do XV. století Výlet pana Broučka do XV. století Svatopluk Čech

Knížku jsem si ke čtení vybrala jen proto, že patří mezi povinnou školní četbu, a tudíž jsem neměla žádné velké požadavky, co se zábavy týče. Byla jsem však opravdu mile překvapena, knížka se mi četla docela dobře( pominu-li některé pasáže s náboženskými popisy). Na zajímavosti přidávají i popisy středověké Prahy. Rozhodně doporučuji k přečtení. :)

10.10.2015 4 z 5

Všechny tvoje lži Všechny tvoje lži Harriet Tyce

No nevím, knížka se sice nečetla špatně, ale situace mi přišly celkem přitažené za vlasy, navíc Saddie jako hlavní hrdinka mě neskutečně rozčilovala a někdy mi přišla i poněkud hloupá.
Náhled do soudního prostředí přišel fajn, ale rozuzlení této zápletky bylo až příliš k neuvěření, stejně jako celé vyvrcholení děje.
Na ranní cesty tramvají je knížka asi v pohodě, ale už se těším, až ji pošlu dál.

23.04.2024 2 z 5

O život O život Lysa Walder

Je určitě zajímavé přečíst si něco o náročné práci záchranářů, ale knížka jako taková mě moc nenadchla. Sice se to nečetlo špatně, ale zároveň to ve mně neprobudilo nějaké větší emoce. Asi je lepší od této knížky nic moc neočekávat.

29.12.2021 2 z 5

Mise Haiti: Pět měsíců s Lékaři bez hranic Mise Haiti: Pět měsíců s Lékaři bez hranic Tomáš Šebek

Kniha se četla celkem dobře a bylo rozhodně zajímavé dozvědět se něco o podmínkách na Haiti i o organizaci Lékaři bez hranic.
Je ale pravda, že mi chvílemi docela trvalo se zorientovat v těch latinských názvech a asi tak v půlce knížky jsem se začala trochu bát, že to bude pořád jen o zlomeninách a zraněních. Naštěstí nebylo :). Určitě cením, že se autor dokázal rozepsat i o svých pocitech během mise. Jen jsem čekala, že v knížce bude trochu víc zmíněné to tragické zemětřesení.

27.10.2020 3 z 5

Pianistka Pianistka Elfriede Jelinek

Tato knížka se velmi špatně hodnotí, vůbec nedokážu říct, jestli se mi vlastně líbila, nebo ne. Kniha se díky mnohým přirovnáním nečetla úplně dobře, některé části byly velmi zdlouhavé. Musím také přiznat, že ani jedna z postav mi nebyla sympatická. Námět byl však vskutku neobvyklý, ještě jsem se s podobnou knížkou nesetkala.

15.10.2020

Zúčtování Zúčtování John Grisham

Je pravda, že jsem knihu přečetla téměř "jedním dechem" a opravdu mě zajímalo, jak se příběh vyvrbí. Nicméně tato knížka mi asi vůbec nesedla, do postav jsem se vůbec nemohla vcítit a občas mi přišly ty sáhodlouhé popisy právnické práce celkem zbytečné. Nuže, alespoň jsem se dozvěděla něco o válce na Filipínách.

05.02.2020 2 z 5

Veliká láska Veliká láska Karel Vladimír Burian

Tato knížka se mi dostala do rukou úplnou náhodou, ale jsem opravdu ráda. Jinak bych si totiž o Smetanovi asi nic nepřečetla. Je to ale opravdu hezky napsané a moc mě to bavilo, oceňuji tu něžnost, se kterou je kniha napsaná.

22.06.2019 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Krása. Možná ještě lepší než první díl. Na druhou stranu fotografie v jedničce mě uchvátily víc.

21.02.2017 5 z 5

Má veselá jitra Má veselá jitra Ivan Klíma

Zaujaly mne autorovy náměty a myšlenky, ale zpracování už se mi tolik nelíbilo.

29.12.2016 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

(SPOILER) Knížku jsem náhodou objevila v knihkupectví a moc jsem nevěděla, co od toho čekat. A teď po přečtení jsem lehce rozpolcená. Na jednu stranu výborný námět - mohla z toho být neuvěřitelně dobrá knížka, ale bohužel to tak necítím. Přijde mi, že mnoho věcí bylo nedotažených a nedovysvětlených, mnoho situací by se dalo více rozvést. A ikdyž se asi jedná o young adult četbu, tak věk a uvažování všech hlavních hrdinů mě občas rozčilovaly, jako debilové se občas chovali všichni. A konec...tak nějak jsem čekala, že všechno dopadne pohádkově dobře, ale tohle už bylo příliš. :D Hlavně by mě zajímal přechod z Bezvodí k "Zasevodí", což nebylo ani naznačeno, škoda.
Zase ale nechci jen kritizovat, knížka byla čtivá a a rozhodně měla co říct, v mojí knihovně tak určitě zůstane.

11.08.2022 3 z 5

Valkýry Valkýry Paulo Coelho

Ač vůbec nejsem příznivcem nějakého nadpřirozena a duchovního hledání, natož toho, že existují nějací andělé, tato kniha mi přišla celkem zajímavá.
Našla jsem si v ní několik myšlenek, nad kterými bych sama od sebe jen tak nepřemýšlela, ale po přečtení mi dávaly naprostý smysl. Také obdivuji Chris, která je v knize vykreslena jako silná žena, která se mnohdy zdála mnohem oduševnělejší, než Paulo.
Rozhodně nelituji, že jsem knížku četla.

02.03.2021 3 z 5

Silvestrovská noc Silvestrovská noc Filip Jánský (p)

Tato knížka se těžko hodnotí, chvílemi jsem jí chtěla odložit a už jí nikdy neotevřít, to hlavně, když tak autor popisoval všechny ty technické detaily okolo letadel, bez těchto popisů by to ovšem nebylo tak autentické. Někdy mě to naopak nutilo číst dál, protože jsem nechtěla přijít o rozuzlení a o to, jak to s letadlem dopadne. A pak přišel opět popis letadla anebo politiky anebo psychologie...každopádně zajímavý náhled do tématu mně vzdáleného, ke kterému bych se jinak nedostala.

01.07.2020 2 z 5

Vzpoura andělů Vzpoura andělů Anatole France

Knížka má v sobě rozhodně spoustu zajímavých myšlenek, takže stojí za to, si jí přečíst.
Nicméně je pravda, že chvílemi se to nečetlo úplně dobře, především proto, že tam bylo celkem hodně jmen, která se mi pletla.

01.04.2020 4 z 5

Město slunce Město slunce David Levien

Tato knížka nenadchne ani neurazí. Četla se mi docela dobře, ale moc mě nezaujala, řekla bych slabší průměr.

13.08.2016 2 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Taková oddychová knížka. Četlo se mi to dobře a rychle. Jsem ráda, že jsem u toho nemusela moc přemýšlet. :)

20.08.2015 4 z 5