Vendy1993 Vendy1993 komentáře u knih

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Třetí díl Romantických útěků, třetí příběh plný romantiky, přátelství a nadějí na dokonalé Šťastně až do konce. Zamilovala jsem si Ninu a Sebastiana a líbilo se mi jejich pošťuchování a jejich celý příběh.

12.02.2024 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Opět skvělé čtení :) dokonce bych řekla že mě příběh Anthonyho a Kate bavil víc než první díl se Simonem a Daphne. Těšila jsem se z toho příběhu, z toho jak se A a K špičkovali, jak si k sobě hledali cestu :) a konec byl přímo dokonalý :)

31.01.2024 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Tento příběhový díl Zaklínače byl podle mě zatím nejslabší, ale pořád velmi dobrý (proto jedna hvězda dolů). Opět se trochu poskládaly dílky do příběhu a o to jde především. Některé pasáže byly poměrně zdlouhavé (Ciri na poušti, bitva mezi čaroději) ale i to se dalo přehlédnout. Těším se na další díl.

14.04.2023 4 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Super příběh. Není to klasická erotická věc ve stylu šup sem, šup tam. Je to spíš humorný příběh dvou lidí, kteří mezi sebou mají takové to erotické napětí. Pár žhavých scén tam ale samozřejmě je.

15.03.2023 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Rozhodla jsem se číst Bridgertonovi až poté, co jsem viděla první dvě série seriálu... musím říct že tento první díl se mi moc líbil, děj i to jakým stylem je kniha napsaná. Musím ale říct, že v knize je Simon mnohem (jak to říct) zlejší a tvrdší než v seriálu (je jasné, že tam bylo potřeba ho trochu víc zromantizovat)...a kupodivu se mi to tak líbilo víc

24.12.2022 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Jednu hvězdu srážím za prostřední část knihy (Indie)....to se fakt nedalo....ale začátek a konec (Itálie a Indonesie) se mi opravdu líbil. Je pravda, že autorka se opravdu hodně, hodně zaobírá různými náboženství a svými problémy ale dá se to pochopit a hlavně to krásně spojuje všechny části knihy ;)

04.08.2022 4 z 5

Freed Freed E. L. James (p)

Musím se opakovat...z pohledu Christiana je to mnohem lepší čtení, připadá mi to takové živější. Bonusem je samozřejmě pochopení všeho, co dosud nebylo úplně pochopeno. Je to vlastně taková opravdová tečka, kde do sebe zapadají poslední ,,dílky puzzlí". Jinak je sice pravda, že počet stran se zdá být trochu zastrašující, ale na druhou stranu to chápu a dokonce jsem za to ráda ;)

25.01.2022 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

I poslední díl se četl velice dobře... prostě celá série byla skvělé napsaná a velmi mě bavila.

24.09.2021 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Knižní Pýchu a předsudek jsem si přečetla až po tom, co jsem viděla film. Většinou to nedělá dobrotu, ale tady jsem si dokázala udržet film stranou a velmi jsem si četbu užila. Jane Austen byla skvělá spisovatelka (podobně jako sestry Brönteovy).

19.07.2021 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

tento díl mě nebavil tolik jako jiné knížky ale stále je napsaný se skvělým humorem takže jsem se i občas zasmála ;)

19.07.2021 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

já nevím jak to popsat...prostě to není můj šálek kávy...nepopírám, že to má své kouzlo a že to je poměrně dobře napsané...ale prostě mě to nezaujalo (a ani v Landově podání)....

01.06.2021 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

zase jedna z knížek kde jsem nejdřív viděla film a až pak četla knížku ;) a zrovna u Hvězd mám radši knížku...i když se to zas tolik neliší ;) je to až takové tragické...ale zároveň víte, že se stejně jednou někde sejdou (ať věříte v cokoliv) a stráví spolu zbytek věčnosti....opravdu je to napsané tak, že k sobě Hazel s Gusem děsně pasují...

31.05.2021 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

rozhodně lepší než z pohledu Anny ( ta její vnitřní bohyně mě nepřestane sr... asi nikdy)...je to víc surové a víc realistické....za mě bezva myšlenka napsat to i z jeho pohledu ;)

04.02.2021 5 z 5

ono je těžké hodnotit nějak přísněji knížky se kterými člověk roste ;) co díl, to o rok starší já a o rok lepší představivost :D tzn. čím dál lepší zážitek z četby

03.02.2021 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Poslední vyprávění o zaklínači Geraldovi a jeho dobrodružství. Tento díl byl určitě lepší než Paní jezera. Začátek a konec byl dost slušný, ale prostřední část mi přišla zdlouhavá. Líbilo se mi, že tentokrát je to jakoby úplně první díl, ale kupodivu mi dává smysl číst ho poslední.

24.04.2024 3 z 5

Erik Erik Terry Pratchett

Kupodivu velmi krátká kniha, na T. Pratchetta až neobvikle ;) ale myslím si, že to vůbec nevadí. Je to rychlé, vtip zůstal ale zmizely zdlouhavé pasáže, které mi kolikrát vadily u jiných dílů ;) a samozřejmě jsem ráda, za Mrakoplaše ;) hrozně by mě zajímala kombinace Mrakoplaš, bábi Zlopočasná a stařenka Oggová ;) snad to autora napadlo a v nějakém dalším díle je potkáme všechny pohromadě :)
a poslední věc :D Zavazadlo vládne světu :D :D :D miluju Zavazadlo :) :) :) Zavazadlo je nejvíc ;) ;) ;)

29.03.2024 4 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Miluju bábi Zlopočasnou a miluju stařenku Oggovou :) musela jsem se smát pokaždé když stařenka mluvila...cokoliv řekla bylo prostě geniálně vtipné a to jak si notovala s bábi bylo neuvěřitelné. I když se hádaly tak to bylo skvělé. Doufám, že se ještě ty dvě v nějakém díle potkají.

05.03.2024 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

skvělý díl, miluju Bábi a miluju Esk :) bylo to tak vtipné, vůbec nechápu kam na to pan Pratchett chodil :) a určitě bych chtěla být radši čarodějnice než mág ;)

23.01.2024 5 z 5

Metráček: (I.-II) Metráček: (I.-II) Stanislav Rudolf

Kniha se mi celkem líbila, hodně jsem se vžila do Jitky, protože jsem na základce byla přesně jako ona - buclatá, svá a z těláku mi šla jen vybíjená :) první díl mě bavil o dost víc než díl druhý, tam už je Jitka trochu moc paličatá a trochu divná...navíc mě štve jak si jí Honza omotal kolem prstu...i když s ní nemluvil tak ona furt za ním a všechno pro něho...asi jako každá puberťačka

02.01.2024 4 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Je neuvěřitelné, že takový deník si vedla teprve 14ti letá dívka...a je neuvěřitelné co všechno zažila a přitom 2 roky nevylezla z domu ven...absolutně nechápu jak to mohli všichni vydržet a je mi moc líto jak to se všemi dopadlo. Hrozně by mě zajímalo jestli by spolu Anne a Pete byli, kdyby se dožili konce války a co rozhodně vím...z Anne by byla skvělá spisovatelka. Přijde mi zajímavé, že jediný kdo to ze zadního domu přežil byl její otec. Ten, kterého měla tak ráda a za kterého se nejvíc modlila...Nejsem věřící, ale tady musím napsat, že alespoň v tomhle Bůh vyslyšel její modlitby. Kdyby to jen vydržela o měsíc déle (v koncentračním táboře) mohla se dožít osvobození. To je na tom to hrozné.

16.12.2023 4 z 5